Skocz do zawartości

BMW X6


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wczoraj troszkę popracowałem (cleaner plus lusso oro) i powiem jedno - blask jest troszke inny niz GC od Megsa, troszke słabszy ale być może to tylko wina tego, ze nie ma słońca a wtedy kiedy nakłądałem gc było. Na pewno wosk jest trwalszy = trudniej sie poleruje.... Jest duzo większa sliskośc lakieru ale pewnie przez uzycie cleanera..

niestety nie mam zdjęc bo rozładował mi sie aparat poza tym nie ma słońca...

 

Zuzyłem prawie pół opakowania Luss oro (tester)... Nie wiem czy to duzo czy mało... Czy jak bede chciał ponownie nawoskowac samochód za 2 tygodnie to musze uzywac cleanera? Jaki quick detailer polecacie do Lusso? na pewno zrobię zdjęcie jak on kropelkuje...

 

Wiem jedno Gold Class od Megsa troszkę przyciemnia lakier natomiast Lusso oro robi większy wetlook i jest podobno trwalsze...

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moja pierwsza styczność z twardym woskiem dlatego mogłem uzyć go za dużo :P Swoją drogą - po aplikowaniu warstwa była takk cienka ze widziałem ją jako zmatowienie pod światło... Dopiero po około 45 sekundach jak troszke wysychał było widac go na lakierze... Mam nakładac jeszcze mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem (jeszcze :P) taki zapaleńcem (w dobrym tego słowa znaczeniu), żeby co 3-4 tygodnie kupować nowy wosk :P

 

Na razie kupiłem tester Lusso - wystarczy jeszcze na jedno nałożenie za około 2tyg, a później będę dokańczał Gold Classa. Jak go "zkończe" to wtedy zastanowie sie nad Victorią... Swoją drogą, czy cleaner lusso nadaje się pod Victorie Concours?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po długiej przerwie, dzisiaj robiłem coś przu aucie i gdy czyściłem felgi zobaczyłem odprysk lakieru na jednej z nich... Co z takim fantem zrobić? Odprysk jest nie wielkie - jakieś 0,5 cm ale podejrzewam, że bedzie widoczny gdy "zajdzie" pyłem i brudem hamulców/drogi...

 

 

Później wstawię zdjęcie,

pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to odprysk przy rancie, raczej z mojej winy :P (przytarcie o krawęznik), ile kosztowałaby akcja smart repair?

 

[ Dodano: 23 Październik 2010, 19:37 ]

aczkolwiek gdybym dobrze wyczyścił ten rant to może udało by mi sie wymienic w ramach gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby mieli malować, całą felge to wolałbym oddac wszystkie felgi na malowanie proszkowe ;>

 

 

btw w przyszłym tyg. i tak jade na przegląd więc bede walczył co do wymiany w ramach gwarancji...

 

[ Dodano: 23 Październik 2010, 22:33 ]

edit:

Zdjęcie odprysku - niestety robione telefonem przy świetle z latarki...

http://img684.imageshack.us/i/img0157nz.jpg/

 

Tą czarną "kreskę" postaram się zmyć cleanerem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po długiej nieobecności, z racji pogody i panujących warunków (zima, mróz, odwilż, sól), nie mam mozliwości umyć dokładnie (domyć) samochodu przy pomocy szamponu (na dwa wiadra), więc kupiłem pianownice i aktywną piane Karcher...

 

Piana: http://allegro.pl/karcher-piana-aktywna ... 96033.html

 

Czy moge tym umyć samochód bez żadnego niebezpieczeństwa? Oczywiscie na wiosne bedzie glinkowanie, cleaner, wosk i mycie tylko z udziałem szamponu - na dwa wiadra...

 

Chodzi mi o to czy nie narobie sobie szkód tą pianą - nigdy jeszcze nei myłem tego typu chemią...

 

 

Najpierw obmyć auto wysokim ciśnieniem z lekkiego brudu czy odrazu "uderzać" pianą?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy najpierw splukac, czy od razu piana to kwestia chyba gustu. W/g mnie piana na suchy lakier wolniej splywa i daje mozliwosc np. oblecenie pedzelkiem zakamarkow. IMO lepiej zmyc auto nawet kiepska piana, niz hodowac na nim krysztaly soli. Zreszta, mozna kupic piane ValetPro PH Neutral i z czystym sumieniem rozpylac na wosk.

Ja z bolem serca, wybierajac mniejsze zlo, juz 3 razy atakowalem swoje auto na bezdotykowej, troche ucierpial na tym ag hd wax, ale bialego nalotu z soli jakos obsesyjnie nie znosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W/g mnie piana na suchy lakier wolniej splywa i daje mozliwosc np. oblecenie pedzelkiem zakamarkow.
...i rysy jak talala!!! Jeżeli chcesz się bawić z pędzelkiem to musisz najpierw zmyć cały syf z lakieru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.