Skocz do zawartości

BMW X6


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla niedowiarków ( ;) ) przy najbliższej okazji zrobię zdjęcie w słońcu.

 

W takim razie kupie szampon i wosk Lusso.

 

Jaki quick detailer?

 

[ Dodano: 15 Styczeń 2011, 15:47 ]

Co do wosku to na razie nie będe się porywał na Zymola lub Swissvaxa
Czemu? To Autko na to w 100% zasługuje ;)

 

Bo najnormalniej w świecie mnie na to nie stać, podejrzewam, ze nie zauważyłbym różnicy miedzy woskiem za te 250zł a za 500-600 - gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, ile średnio schodzi detailera na jedno uzycie? Chodzi mi o to czy kupic wersje 3,8L czy wystarczy zwykłe pół litra, dla mnie lepsze byłoby poł litra ze względu, że zamówienie składałbym w showcarshine :) A 3,8L jest tylko w carspa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jan Wronowski, mi wychodzi mniej więcej 15-20 razy na jedno średniej wielkości auto. Masz spory samochód więc Tobie zejdzie więcej, ale mimo wszystko nie szedłbym w duże opakowanie. Skończy sie jedno, to będzie okazja do wypróbowania innego. A jak nie będziesz chciał innego to wtedy kupisz galon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobrze felgi juz wyczyszczone i nawoskowane :)

 

Brud od razu puścił po uzyciu kwasowego płynu do felg - tak na przyszłość :)

 

Mam jednak zagwozdkę (znowu...) czy na wiosnę iść dalej z Lusso (skończył mi się tester) czy pojśc w stronę Duraglossa i kupić dedykowany cleaner, sealant, szampon i qd... Mam zagwozdkę dla tego, że bardzo lubię duży połysk po sealantach i tutaj Lusso mnie zawiodło... Chyba, że coś robiłem źle i dlatego wyszedł taki efekt... Powiem nawet wprost, że lepiej dla mnie wyglądał lakier po Megsie GC :o Lusso miało za to dużo lepsze krople...

 

Chciałbym poznać wszystkie argumenty za i przeciw sealantom jak i woskom naturalnym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Wronowski, Jestem tu nowy i chciałbym się teraz wypowiedzieć Ciesze się że wybrałeś BMW :) jak dla mnie robią chyba najlepsze samochody w Europie i nie tylko (takie moje zdanie) przez moje ręce przewinęła się nie jedna Bawarka. Miodzio i Cieszę się że kupiona bryka jest z Bawaria Motors z którymi współpracuję Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Wronowski, Jestem tu nowy i chciałbym się teraz wypowiedzieć Ciesze się że wybrałeś BMW :) jak dla mnie robią chyba najlepsze samochody w Europie i nie tylko (takie moje zdanie) przez moje ręce przewinęła się nie jedna Bawarka. Miodzio i Cieszę się że kupiona bryka jest z Bawaria Motors z którymi współpracuję Pozdrawiam ! :)

 

Heh, dzięki :) Jak na razie z BM nie miałem żadnych problemów i mam nadzieję, że nie będę miał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie :|

 

Mam zagwozdkę (znowu...) czy na wiosnę iść dalej z Lusso (skończył mi się tester) czy pójść w stronę Duraglossa i kupić dedykowany "cleaner" (#601 czy jakos tak), sealant, szampon i qd... Mam zagwozdkę dla tego, że bardzo lubię duży połysk po sealantach i tutaj Lusso mnie zawiodło... Chyba, że coś robiłem źle i dlatego wyszedł taki efekt... Powiem nawet wprost, że lepiej dla mnie wyglądał lakier po Megsie GC :o Lusso miało za to dużo lepsze krople...

 

Chciałbym poznać wszystkie argumenty za i przeciw sealantom jak i woskom naturalnym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jan Wronowski, za sealantami przemawia z reguły większa wytrzymałość oraz łatwość czyszczenia auta,przeciwko gorsze kropelkowanie ( z reguły) i jak to niektórzy mówią,sterylny połysk.

 

Uważam że dla auta które nocuje pod chmurką i sporo jeździ sealant jest lepszym rozwiazaniem, ale dochodzą też tak subiektywne kwestie jak przyjemność pracy z fajnym,naturalnym woskiem ;) Z tego powodu znacznie częściej sięgam po Swissvaxa Saphira niż po Zaino Z2,mimo że temu drugiemu nic nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie ma się co zastanawiać, wbieram "zestaw" Duraglossa i za miesiac moze dwa atakujemy :)

 

Lubie ten szklisty połysk i wytrzymałość bo jeżdże dosyć dużo :)

 

Odnosnie gd to wybiore albo fast shine&clean (duragloss) lub własnie V7... Mógłbyś coś wiecej o nim napisac?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli duzo jezdzisz i nie masz czasu na cotygodniowa zabawe w czysciocha samochodowego z czystm sumieniem moge polecic cos z nano powlok do lakieru. Kladziesz raz i masz spokoj na dluuugi czas, a jak masz ochote wycisnac cos wiecej zawsze mozesz pociagnac lakier jakims woskiem nie martwoac sie czy splynie za tydzien dwa czy miesiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.