Skocz do zawartości

BMW X6


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Godne polecenia są (z tych które używałem):

Victoria Lite Cleanse

Lusso Revitalizing Creme

 

i droższe:

Zymöl HD-Cleanse

Cleaner Fluid

 

Ponieważ już wosk masz (kiepski, takie drogie auto a taki wosk?) - polecam vicotrię, bo moim zdaniem jest bardzo uniwersalna. Proponuję również wypróbować lusso w komplecie z woskiem, całość kosztuje ok. 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słyszałem o Victorii Concourse, że jest niestety nietrwała... A samochód bardzo dużo jeździ... Mam jeszcze takie szybkie pytanie, czy glinka sama w sobie nie rusza wosku? tzn. "zdejmuje" wszystkie zanieczyszczenia ale wosku nie rusza?

 

Myślałem właśnie nad duetem Lusso (cleaner + wosk) ale mam jeszcze prawie cała butelkę GC więc gdy tylko się skończy (a zamierzam woskowac jeszcze felgi 3-4 warstwy) to kupie duet Lusso lub Collnite 476...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Glinka zbiera wszystko razem z woskiem.

Ktoś porównywał niedawno tanie woski z droższymi i nie widział różnicy na dobrze przygotowanej powierzchni a tu mamy idealną bo nową powierzchnię więc nawet tańszy wosk się sprawdzi.

7 tysięcy - słuszny przebieg w miesiąc :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Glinka nie jest idealnym środkiem do usuwania starego wosku ale też nie jest dla niego obojętna. Do usunięcia starej warstwy wosku na forum polecane właśnie było użycie glinki a potem cleanera żeby doczyścić lakier na 100%.

Glinkę się zagniata zabrudzoną stroną do wewnątrz i pracuje dalej.

 

Piotrek ale zobacz ile Janek przejechał km w ciągu miesiąca, mimo nowego auta już pewnie pozbierał trochę smoły z naszych dróg, przynajmniej na dolnych partiach nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Wronowski, jeśli przeszukasz forum, to znajdziesz test Victorii na moim aucie. wytrzymał w grudnio/styczniu w tym roku koło 7 tyogdni. jak na taki wosk, w takim klimacie, przy takim syfie na drogach, jest rewelacja. nietrwałość to mit akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapach wg. mnie odgrywa trzecio-rzędne (lub nawet czwarto :) ) znaczenie: trwałość -> wet look -> blask -> zapach :)

 

Chyba zdecyduję się na Lusso (cleaner + wosk), cleaner zapewne w niedalekiej przyszłości, natomiast wosk wtedy, gdy skończy mi się Gold Class (a powinien skończyć się dosyć szybko bo zamierzam zrobić samochód znajomych oraz na swoim używac kilku warstw do felg :) )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup od razu komplet lusso tj. cleaner plus wosk, w końcu za te pieniądze nie natankujesz swojego BMW nawet po połowy! Wosk będzie cieszył o wiele dłużej. Jak się znudzi to proponuję swissvaxa dedykowanego BMW. W tym przypadku koszt nieco przekroczy jedno tankowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskowanie zamiast jeżdżenia ma same zalety! Np. jest zazwyczaj bezpieczniejsze, tańsze, lakier zyskuje a nie traci, nie zużywamy opon, środowisko czystsze, jesteśmy w domu, korki mniejsze, człowiek się lepiej czuje, bo i ruch i świeże powietrze, a na koniec to zadowolenie i przekonanie że jest genialny połysk, a nowy (droższy wosk) jest lepszy od starego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajny przelicznik;) niestety samochodu uzywam głownie do pracy itd... Wiec nie mogę nie jeździć.. ;)

 

Kupię jednak (przekonaliscie mnie... Ah ta siła forum ;D) wosk + cleaner lusso do tego glinke bh soft ;)

 

 

Przepraszam ale dzisiaj nie będzie zdjęć... Lakier zbyt brudnych na wosk (Smola, syf z drogi itd...) tylko go umylem zrobiłem plastiki felgi i opony bez woskowania całości...

 

 

Wiec efekty moich prac za około tydzień...

 

Swoją droga, czy mogę wyczyscic glinka światła z przodu?

 

Jak z trwałości wosku lusso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.