Skocz do zawartości

DC2 od Meguiar's


Big

Rekomendowane odpowiedzi

Stosuję tę własnie odżywkę lakieru na mojej czarnej perle i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego produktu :shock:

Meguiars faktycznie nie oszukuje pisząc, że nadaje on "mokry"połysk i wyciąda głębię lakieru - tak faktycznie działa ten produkt :)

Ważne jest tylko, aby przestrzegać instrukcji jego nanoszenia na lakier tzn. wcierać go na małych partiach nadwozia do prawie całkowitego zniknięcia i natychmiast polerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzis zrobilem nim ciemna mazde cx-7, wyszlo bardzo fajnie, choc efekt widac nawet na srebrym lakierze. polecam, choc trzeba uwaznie stosowac, bo jak solidnie zaschnie, to trzeba wspomagac sie np quick detailer przy usuwania, a przy okazji efekt szlag trafia! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

ja mam, owszem, na srebrym metallicu. efekty daje o tyle dobre, że wygładza lakier, usuwa wszelkie pozostałe nawet po dobrym myciu drobinki. moim zdaniem, zupełnie subiektywnie - uzupełnia proces zabezpieczania lakieru po glince a przed woskiem. o ile lakier nie jest porysowany i nie trzeba stosowac DC1 lub Scratch X to spoko, jest dobrym produktem przed DC3. natomiast tak szczerze - czy dodaje jakiś dodatkowy połysk czy ten jak to piszą na opakowaniu "ala mokry blask" to nie wiem, jak dla mnie nie ma wizualnej różnicy w stosunku do tego samego lakieru bez DC2.

aha, jest bardzo pracochłonny, wymaga szybkiego polerowania, nie ma mowy o zostawieniu na aucie na dłużej, ba nawet na jednym elemencie!ale o tym już było.

p.s. post wyżej pisałem coś o tym - po pewnym czasie moje obserwacje straciły swój pierwotny entuzjazm;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc DC3 miałem na myśli ten konkretny wosk płynny, tak. myślę, ze jeżeli zastosujesz Swirla i wosk Gold Class, to będzie całkiem niezły efekt, a DC2 nie da za dużo. czekam na opinie innych, może ktoś się ze mna nie zgodzi! moje oko różnicy nie zauważyło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa białe auta i różnica po zastosowaniu DC2 polega jedynie na fakturze lakieru (wydaje się gładszy). Stosuję go jednak "dla sportu" - politura odżywia lakier.

 

Spokojnie możesz jednak pozostać przy SwirlX lub czymś pokrewnym (Ultimate Compound itp.) oraz wosku. Gold Class jest super, IMHO lepszy niż NXT (zapach/nakładanie). Najbardziej warto przyłożyć się do polerowania rys, a woskiem po prostu zabezpieczyć efekt. Warto używać glinki, dopiero wtedy białe auto jest "wydetailingowane"!

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo, bardzo zadowolony z efektów wizualnych DC2, ale ja mam ciemne auta.

 

Jednak jestem BARDZO niezadowolony z tego ile roboty wymaga jego stosowanie (właściwie obu ScratchX i DC2).

 

Ilość namachania się szmatką do wypolerowania po aplikacji obydwu produktów jest ASTRONOMICZNA! Próbowałem już wszystkiego - nakładania ręcznego, maszynowego (orbitalna DA od Megsa) niskie prędkości, wysokie prędkości, mocne wcieranie, delikatne wcieranie, wtarcie do zniknięcia, zostawienie "maślanej" powierzchnie - ZAWSZE potem nie chce schodzić (często aż chuchnąć muszę i dopiero przy pomocy osadzonej mgiełki z oddechu puszcaja drobne resztki:!:), albo zostawia smugi po śladach microfibry - takie piękne widoczne pod światło różnice w nasyceniu koloru lakieru w kształcie ruchów szmaty ;) ). Przy "dobrym" układzie robienie jednego elementu Scratch'em albo DC@ to z godzinę jak nic może zabrać

 

Ale efekty są świetne i nie wyobrażam sobie robienia auta bez polerki - wiec szukam czym by tu zastąpić DC2 (pewnie Zym albo SV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

w moim pierwszym zamówieniu z Megsa miałem DC2, zastosowałem go na kolorze cosmos schwarz metallic... efekt :-] przepiękny, auto stało się bardziej czarne niż samochód mojego sąsiada o ok. 10 lat młodszy :kox:

 

głębia koloru niesamowita, rzeczywiście środek daje efekt "mokrego połysku"

jeszcze długo się z nim nie rozstanę pewnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w moim pierwszym zamówieniu z Megsa miałem DC2, zastosowałem go na kolorze cosmos schwarz metallic... efekt :-] przepiękny, auto stało się bardziej czarne niż samochód mojego sąsiada o ok. 10 lat młodszy :kox:

 

głębia koloru niesamowita, rzeczywiście środek daje efekt "mokrego połysku"

jeszcze długo się z nim nie rozstanę pewnie :P

 

Kurcze, co wy widzicie w tym DC2? wczoraj znów zrobiłem próbę DC2, a obok dla porównania AG SRP - i _kompletnie_żadnej różnicy nie ma.

Mam dość ciemny granatowy metalik (wcześniej porządne mycie + glinka z QD Mequiars).

Wg mnie ten DC2 daje tyle samo co sam wosk, ale nic ponadto.

Myślę że DC2 to zupełnie zbędny etap, lepiej chyba więcej czasu na np glinkowanie poświęcić czy może na 2-gą warstwę wosku żeby "mijaki" nie zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak nie zwróciłeś dobrze uwagi na różnice oraz na efekt przed i po DC2.

Nie uważam, że jest to zbędny etap.

 

zwracałem bardzo dokładnie, w różnym świetle - w tym celu to "badanie" robiłem, zresztą już drugi raz.

Naprawdę nie ma widocznej różnicy. Zapytam jutro dla potwierdzenia postronne osoby czy widzą różnice między drzwiami i ew które są inne i jak inne. Myślę że to dobry test?. Jest między "suchym" po samym myciu i po DC2 owszem , ale jest ona identyczna jak po wspomnianym AG SRP czy między suchym a po wosku.

Tak naprawdę to przydałoby się jakieś logiczne fizyczno-optyczne wyjaśnienie dlaczego DC2 miałoby działać jak to Meguiars opisuje. Nie natknąłem się na takie, poza sloganami marketingowymi typu "odżywia", "nadaje lakierom.." itp. Ale jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lakier szary metalic VW i jest to ani ciemny ani jasny kolor...no moze bardziej jasny ale na nim zauwazylem od razu roznice po zastosowaniu DC2. Efet to oczywiscie weet look. Dodatkowo lakier po korekcie czy ew uzyciu srodkow sciernych dosc mocno chlonie politure wiec mozna uzyc go dwa razy. Co wiecej wydaje mi sie, ze ten produkt zostaje na dluzej na lakierze. Co to znaczy? Ano jakies 3 tygodnie temu nasmarowalem auto UC / DC2 x2 / NXT2 x2 i juz po tygodniu musialem jechac na myjke z aktywna piana bo mi ptaki zaatakowalu samochod nad ranem...wiadomo czym i to w ogromnych ilosciach. Po 3 tygodniach oczywiscie wosku nie ma ale polysk jest...do tego na szybko przed swietem 1szego listopada umylem auto duza iloscia NXT i na to UQD i auto wyglada jak po kuracji opisanej wczesniej. Tak wiec DC2 daje polysk i doswieza lakier bynajmniej w moim przypadku. W dodatku znika bardzi wolno z butli.

Oczywiscie twoje odczucia moga byc trafne w twoim przypadku bo to sa oponie czysto subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lakier szary metalic VW i jest to ani ciemny ani jasny kolor...no moze bardziej jasny ale na nim zauwazylem od razu roznice po zastosowaniu DC2. Efet to oczywiscie weet look. Dodatkowo lakier po korekcie czy ew uzyciu srodkow sciernych dosc mocno chlonie politure wiec mozna uzyc go dwa razy. Co wiecej wydaje mi sie, ze ten produkt zostaje na dluzej na lakierze. Co to znaczy? Ano jakies 3 tygodnie temu nasmarowalem auto UC / DC2 x2 / NXT2 x2 i juz po tygodniu musialem jechac na myjke z aktywna piana bo mi ptaki zaatakowalu samochod nad ranem...wiadomo czym i to w ogromnych ilosciach. Po 3 tygodniach oczywiscie wosku nie ma ale polysk jest...do tego na szybko przed swietem 1szego listopada umylem auto duza iloscia NXT i na to UQD i auto wyglada jak po kuracji opisanej wczesniej. Tak wiec DC2 daje polysk i doswieza lakier bynajmniej w moim przypadku. W dodatku znika bardzi wolno z butli.

Oczywiscie twoje odczucia moga byc trafne w twoim przypadku bo to sa oponie czysto subiektywne.

 

Przyciemnienie lakieru, wygląd mokrego lakieru, połysk - to nie są subiektywne odczucia, powinny być obiektywne a więc stwierdzane ślepą próbą.

Proponuję żeby ktoś jeszcze zrobił test np jak ja na jednych drzwiach. Ja już pytałem kilku osób i ŻADNA nie wskazała tych drzwi po DC2 jako innych , ciemniejszych, bardziej mokrych, bardziej gładkich itp. No chyba że moja Włoszka jest sama z siebie "mokra" i nie potrzebuje DC2 ;)

 

Zastanawiam się ewentualnie nad tym co napisałeś - że po ściernych środkach pozostają jakieś super-mikro nierówności, które DC2 miałoby wypełniać, no bo inaczej nie można rozumieć jego wchłaniania się, bo przecież nie wchłania się w sensie dosłownym-nie dyfunduje do klaru lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejsr, a ja dc2 zastosowałem na połowie maski i zapytałem osobę która nie widziała jak to robię która strona lepiej wygląda, bez wahania ta osoba wskazała tą na której politura była stosowana, inaczej wygląda to na drzwiach, szczególnie jeśli zrobiłeś całe a inaczej na masce, spróbuj a zobaczysz, ja też stosowałem ją po lekko ściernym preparacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejsr, a ja dc2 zastosowałem na połowie maski i zapytałem osobę która nie widziała jak to robię która strona lepiej wygląda, bez wahania ta osoba wskazała tą na której politura była stosowana, inaczej wygląda to na drzwiach, szczególnie jeśli zrobiłeś całe a inaczej na masce, spróbuj a zobaczysz, ja też stosowałem ją po lekko ściernym preparacie

 

No to już jest coś wnoszący teścik.

A co stosowałeś przed DC2 i co na tej połowie bez niego?

Mój test na drzwiach wydaje mi się całkiem ok metodologicznie - mam czworo drzwi, jedne z nich z zastosowanym DC2, granice drzwi są ostre i wyraźne-powinno być widać różnicę jeśli jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed dc2 stosowałem Swirlx, wszystko ręcznie aplikowałem,

szkoda że nie położyłem wosku na taką maskę w połowie z politurą ale nawet nie przyszło mi na myśl aby taki test robić :)

 

 

Czyli na jednej połowie maski było:

 

swilrX + DC2 i tyle ? a wosk ?

 

a na drugiej swirlX i tyle? a wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.