Skocz do zawartości

Dom szkieletowy - kto posiada?


powerf

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, powerf napisał(a):

@Tomas-sg Mam projekt indywudialny, architekt uszył go dla nas na miarę (najważniejszy punkt to garaż 40m2

Identycznie jak u mnie. Lekko ponad 42m2 z kanałem 🙂

Ale wnętrze warto sobie zaprojektowac od razu. Wiedzieć gdzie umieścić gniazdka, włączniki, strony otwierania drzwi. To mogę śmiało powiedzieć że to był mój największy błąd podczas budowy. Jak byłem na miejscu miałem jeden dzień na podjęcie tych decyzji, i tak naprawdę wszystko zaznaczalem bez specjalnego przemyślenia 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze inną zabawną akcję miałem z innym sąsiadem, gdy chodziłem po podpisy zgody na przyłącze wody to sobie przypomniał, że on na mojej działce trzymał trochę swojej ziemi i chciałby sobie ją zabrać gdy będziemy startować. Tłumaczył mi że poprzedni właściciel działki od którego ją kupiłem 3 lata temu potwierdzi jego wersję. Jako że zbierałem te zgody to nic mu nie odpowiedziałem, ale gdy podpisał to skontaktowałem się z poprzednim właścicielem, który powiedział mi że nigdy nie dawał zgody na to, aby ktoś na tej działce trzymała jakąś ziemię, powiedzial mi tez ze ten sąsiad z tego co on po poznał, to ma tendencję do traktowania cudzych rzeczy jako swoich 😄

Tak więc człowiek się stara dobrze żyć z sąsiadami, ale nie da się - ludzie są bardzo dziwni, trzeba przygotować się na spięcia i walkę o swoje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, powerf napisał(a):

Raz że durne formalności, zarówno prąd jak i wodę miałem podłączaną z drogi obok działki, która ma 18 udziałowców

Hehehe skd ja to znam. Wodociag zrobilem w 2 tygodnie po zakupie działki a prad podłaczenie mam termin do Marca 2024 😄

Teraz jestem na etapie załatwiania utwardzania drogi 😉 Chciałem od razu z pieknym kamyczkiem ale stwierdzilem ze pierwszy lepszy HDS ja rozwali podczas budowy.... takze zostane przy zółtym "gównie...."

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kamyczki sobie zostawcie na sam koniec 🙂 w między czasie wysypiecie na wjazd pare toczek betonu i gruzu, mase brudnej wody z mycia wiader itd 😁 

Czytając Wasze wpisy ciesze się, że mam to za sobą w 86% i życze wszystkim powodzenia w jak najszybszym ukończeniu budowy 👍😁

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@powerfpowiedz sąsiadowi od ziemi że rozmawiałaś z poprzednim właścicielem działki i że ten potwierdził wersję sąsiada z umową na przechowywanie ziemi na dzialce. Powiedzial tez że byli umowieni na 100 zl miesiecznie za to przechowywanie wiec sąsiad za te trzy lata jest Ci winien 3600 zl i moze brać ziemię.

Ja się zgadzałem na wszystkie bajki mojego sąsiada tylko dokladalem do nich wlasne. Sąsiad szybko sie nauczyl nie zmyslac i do dzis mamy dobre relacje:)

  • Haha 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.