Skocz do zawartości

Internet/sieć z gniazdka 230v


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ktoś ma? - jak to się sprawdza w domu jednorodzinnym?

Nie powoduje to żadnych zakłóceń oraz czy inne urządzenia nie powodują zakłóceń w przesyle danych?

Jaka jest max prędkość?

Dajcie znać czy pchać się w to czy lepiej WiFi i wzmacniacze sygnału.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj to chyba dosyć kosztowna opcja a na koniec i tak potrzebujesz postawić wifi. Popatrz na asusa mesh. Używam RT-AX56U + ZenWiFi AX Mini XD4 2 sztuki. Obskakuje to cały dom 165m2. Jedynie w garażu dorzuciłem jakiś najtańszy repeter. Nie masz już jak puścić skrętki? Niekoniecznie po pokojach ale do miejsc gdzie sobie postawisz APeki.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mesh od Tenda i nie zdał egzaminu. Nie pokrył mi powierzchni 240m2.
Zakupiłem Transmiter sieciowy AVM FRITZ! Powerline 1260E WLAN Set i w końcu działa jak należy. Działa dobrze po sieci energetycznej, pomimo że są różne fazy. Na początku było trochę problemów ze zrywaniem połączeń, ale wszystko się unormowało. WiFi działa bez zarzutu. Mesh poszedł w odstawkę. Znajomy ma coś podobnego z TP linka i również sobie chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gniazdka 230v
Bratu odpaliłem polaczenie miedzy pietrami po sieci 230V. Użyłem tego zestawu : TP-Link Powerline AV1000 1Gbit TL-PA7020P kit. Skończyły się problemy z wifi i zakłóceniami. Transfer bez porównania lepszy i stabilniejszy jak na skrętce. Młody który namiętnie gra w sieciówki jest zadowolony. Połączenie cały czas śmiga, będzie już ze 2 lata lub więcej - czas tak szybko ucieka. Ja polecam to rozwiązanie pod warunkiem że transmitery są na tej samej fazie. Konfiguracja zestawu banalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć. Potrzebuje pomocy z internetem, dodam że nie znam się na tym jakoś bardzo mocno. Otóż u mnie w domu mam internet, światłowód. Wprowadzony do domu, router w pokoju córki w jednym rogu domu. Problem w tym że zasięg tego internetu jest żaden. W salonie który jest za ścianą czyli jakieś 4m od routera zasięgu już praktycznie nie ma, nie mówiąc o innych pomieszczeniach które są dalej. 

Kupiłem nawet jakiś wzmacniacz który jest podłączony kablem do routera, efekt żaden. Może ktoś podpowie co można by zrobić żeby wzmocnić sygnał. Dodam tylko że nie chciałbym kuć ścian żeby rozpuścić kable bo nie tak dawno miałem remont. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lotek900 Tak jak pisali wcześniej, albo mesh, albo wifi repeatery. Repeater wifi możesz zrobic nawet z jakiegoś starrego routera jeżeli umożliwia taka opcje, tylko troche sie trzeba bedzie z konfiguracja pobawic, chociaz tp-linki (te troche nowsze) maja to w miare przyjemnie rozwiazane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w naprawdę porządny router bo wszystko do 200-300 zł nadaje się tylko do postawienia na półce aby na to patrzeć jeśli obciążenie jest spore.

Pytań kilka:

- prędkośc internetu? Sądzę, że ze 100mega minimum skoro światełko

- ile maksymalnie urządzeń na raz będzie korzystało z neta,

- jakiego rodzaju usługi będą wykorzystywane (streaming video FHD, 4K, granie)?

-  jaki metraż do pokrycia, jak wyglądają przeszkody, parter, piętrówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem w blaszanym garażu żeby nawet zwykłe fadio FM grało i po nieudanych próbach ze zwykłymi "przedłużaczami wifi " (zamkniesz blaszane drzwi i sygnał ginął ) kupiłem  " Transmiter sieciowy Comtrend MULTPPPG9072/73SET (aukcja 13096253502) "  który jeden wpina się w gniazdko koło rutera , a drugi element wpiąłem w garażu i mam wifi w garażu i na całym podwórku przy otwartych drzwiach oczywiście 🙂 ! Nie sprawdzałem prędkości ale YT na lapku lata , radio internetowe też , czyli w 100%  spełnił moje oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki temat został istnieje to podłącze się pod pytanie 

Nowe osiedle na wsi, brak możliwości internetu na kablu. Fakt nawet o tym nie pomyślałem i nie rozprowadziliśmy żadnych kabli po domu. Mój błąd przyznaje się. 

Czy są jakieś opcje sprawnego internetu w domu ? Wiem że ważny jest zasięg sieci, osobiście nie mam jak tego sprawdzić ale za niedługo muszę podjąć ta decyzję. 

Po głowie narazie chodzi mi nielimitowany internet z t-mobile w zestawie z routerem i antena zewnętrzna. Jako laik domyślam się że gdzieś wifi będzie łapać mniej lub więcej więc też jakoś chciałbym poszerzyc zasięg tego wifi. Jakieś gotowe rozwiązanie ? Bo naprawdę się na tym nie znam. Czy taka antena zewnętrzna wpłynie korzystnie na jakość internetu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx prędkość szczerze nie pamiętam, musiał bym sprawdzić. Na raz max 3-5 urządzeń. Mój i żony telefon, telewizor jest sparowany z siecią, no i klimatyzacja i kamera do monitoringu. Z tym że w tej chwili kamera odłączona bo internet nie daje rady. Klimy już używam mniej. A telewizor który jest ok 4m od routera (przez ścianę) rwie połączenie co chwilę i ciężko coś obejrzeć. Głównie wykorzystywany do przeglądania internetu, socjali, YouTube. Na TV czasem viaplay.

Metraż u mnie ok 110m mieszkam w domu, na piętrze, zwykłe ściany, otwarty salon. 

PS co masz na myśli porządny router? Jakaś podpowiedź?

@powalla dzięki sprawdzę to

EDIT: fajnie to wygląda, ale powiedz mi czy dobrze rozumiem. Jedno wpinam do gniazdka przy routerze i kabel z routera do tego urządzenia, a drugie w tym pomieszczeniu w którym chce zwiększyć zasięg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lotek900 napisał(a):

PS co masz na myśli porządny router? Jakaś podpowiedź?

Że na nowy router musisz wydać minimum z 500zł aby miało to jakikolwiek sens.

Ale tak naprawdę nowe sensowne routery zaczynają się od 800-900 i dalej.

Na początek z używanych popatrz za Netgear z serii Nighthawk, np. R7000 i wyższe mają już naprawdę konkretny sygnał Wifi i radzą sobię spokojnie z dużym obciążeniem łącza. Niestety w starszych modelach, jak wspomniany R7000 brakuje już Wifi6.

Z nowych Asus z serii TUF lub lepiej ROG. Budżetowo TUF 3000 v2 będzie ok. Lepszym rozwiązaniem jednak będzie TUF 5400. ROG jest już dosyć drogi ale jest to sprzęt już naprawdę porządny biorąc pod uwagę sprzęt do użytku domowego.

Sam obecnie przesiadłem się z Netegrear R7000 na ASUS ROG AX6000. Jest wyraźna różnica w prędkościach po Wifi pomiędzy nimi. I mimo, że w R7000 naprawdę nie było źle to AX6000 kładzie go na łopatki, a nie wykorzystuję jeszcze Wifi6. Z zasięgiem na terenie całej posesji, w tym osobny garaż na żadnym z nich nie było i nie ma problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, powalla said:

Ja miałem problem w blaszanym garażu żeby nawet zwykłe fadio FM grało i po nieudanych próbach ze zwykłymi "przedłużaczami wifi " (zamkniesz blaszane drzwi i sygnał ginął ) kupiłem  " Transmiter sieciowy Comtrend MULTPPPG9072/73SET (aukcja 13096253502) "  który jeden wpina się w gniazdko koło rutera , a drugi element wpiąłem w garażu i mam wifi w garażu i na całym podwórku przy otwartych drzwiach oczywiście 🙂 ! Nie sprawdzałem prędkości ale YT na lapku lata , radio internetowe też , czyli w 100%  spełnił moje oczekiwania. 

Tzn te urządzenia mają sens (z tego co mi sie przytrafiło pisać jedną prace na studia, to często nawet ISP używaja podobnej technologi do rozporwadzenia internetu po domach) - tylko to ma jedną głowna wade dla 99% uzytkowników, i jedna dla jakiegoś marnego % ludności w polsce. Ten pierwszy to to, ze działa tylko na jednej fazie, przez co może być czasami upierdliwe w użytkowaniu jak nie mamy pewności jak wyglada poprowadzenie instalacji w naszym domu (w sumie ciekawi mnie jak to w blokach wyglada, bo w teorii mogloby to u sasiada dzialac.. xD) i ta druga prawie dla nikogo nie znacząca - takie cudo lubi siać syfem w eter, bo w sumie cała instalacja elektryczna robi ci za antene, jak jesteś zwykłym zjadaczem chleba to raczej nie ma to znaczenia, ale jak ktoś sie w krotkofalarstwo i inne anteniatrstwo bawi, to jest to lekko uciążliwe - no ale tutaj jak z fotowoltaiką, też sieje, ale albo sie ma taniej prąd, albo brak syfu na pasmach v:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lotek900 napisał(a):

EDIT: fajnie to wygląda, ale powiedz mi czy dobrze rozumiem. Jedno wpinam do gniazdka przy routerze i kabel z routera do tego urządzenia, a drugie w tym pomieszczeniu w którym chce zwiększyć zasięg?

Ja to mam w garażu blaszanym oddalonym od routera o 40m i to urządzenie które wpinam w garażu ma nadajnik wifi i teraz internet mam w każdym miejscu swojej działki , a przedtem sygnał wifi  z routera traciłem  po 10m od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.