Skocz do zawartości

Cleantle - Admire - powłoka nowej generacji!


Cleantle

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego tak staracie się oszczędzać na powłoce, jej też musi być odpowiednia ilość a nie walczyć o każdą krople. Lepiej kupić ciut więcej czyli te 30ml i dać na bogato powłoki i nie zachodzić w głowę za rok że np „a może za mało tej powłoki dałem i słabsze hydro niż u innych” 

A jak coś powłoki zostanie to dasz na felgi albo plastiki lub szyby 😉 

  • Lubię to 4
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle

5 minut temu, Cleantle napisał(a):

@matthew.se tak jak kolega poniżej napisał. 

 

7 minut temu, AndrewZS napisał(a):

Wszystko zależy od stanu lakieru

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka
 

Lakier w ładnym stanie. Leon z 2018, kolor desire red. Poprzedni własciciel po zakupie miał powłokę. Później ja zaczałem nakladac fusso coat 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cleantle napisał(a):

@matthew.se zrob według własnej oceny 🙂

Pierwszy raz będę miał styczność z jakąkolwiek powłoką. Myślałem że potrafisz mi powiedzieć czy czy polerka ma za zadanie zwiększyć przyczepność, trwałość czy po prostu wpływa na ogólny look po nałożeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@matthew.se polerka ma 2 zadania: polepszyć look, a także oczyścić lakier z jakiś niedoskonałości lakierniczych typu wtrącenia  itp.  Dlatego nawet na nowych autach z salonu obowiązkowo robi się pasta finishowa minimum przed aplikacja.

Dlatego ciężko powiedzieć ile kroków potrzebujesz i jakie rysy zaakceptujesz. 1 krok minimum będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cleantle napisał(a):

@matthew.se polerka ma 2 zadania: polepszyć look, a także oczyścić lakier z jakiś niedoskonałości lakierniczych typu wtrącenia  itp.  Dlatego nawet na nowych autach z salonu obowiązkowo robi się pasta finishowa minimum przed aplikacja.

Dlatego ciężko powiedzieć ile kroków potrzebujesz i jakie rysy zaakceptujesz. 1 krok minimum będzie potrzebny.

jak chyba wczesniej wspomniałem nie mam warunkow do polerki, ale bede chcial recznie spolerować - bardziej usunac oksydacje i resztki fusso. Najwazniejsze bylo dla mnie czy po proostu polerka jest wykonanywana, bo bez niej zywotnosc powloki drastycznie spadnie.  Już wszystko wiem. Dzieki

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 ja jak na razie ponad 10 aplikacji Admire i zawsze na dwukrotnie odtłuszczony lakier Prepem od Geyona. Dziś z rana myślałem żeby spróbować zaaplikować na Primer od Neoxala i sprawdzić trwałość powłoki. Ale to plan na maj/czerwiec. Podzielę maskę na kilka części i zrobię test, muszę tylko dorwać trochę Essence 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Cleantle Może wyjaśnicie jak Waszym zdaniem wygląda kwestia obsługi świeżo nałożonej powłoki? 12h ma odstać w garażu - to jasne. Ale co potem? Niektórzy producenci przez pierwsze 7 lub 14 dni zabraniają myć, niektórzy mówią, że jak już się auto pobrudzi, to myć łagodnymi kosmetykami, jeszcze inni wypuszczają top coaty do ochrony powłoki.

Chodzi mi o sytuacje taką: dziś kładę Admire, jutro popołudniu wyjeżdżam prosto na deszcz w środku sezonu pylenia drzew. To jasne, że auto się ubrudzi. Co zrobić: nie myć i czekać tydzień, płukać samą wodą demi na bezdotyku, użyć Citrus Foam/TFR w lekkim stężeniu i spłukać wodą demi? 🤔Jakie jest Wasze podejście? Czy duo TFR + daily shampoo takiej 2-3 dniowej Admire nie zaszkodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle Może wyjaśnicie jak Waszym zdaniem wygląda kwestia obsługi świeżo nałożonej powłoki? 12h ma odstać w garażu - to jasne. Ale co potem? Niektórzy producenci przez pierwsze 7 lub 14 dni zabraniają myć, niektórzy mówią, że jak już się auto pobrudzi, to myć łagodnymi kosmetykami, jeszcze inni wypuszczają top coaty do ochrony powłoki.
Chodzi mi o sytuacje taką: dziś kładę Admire, jutro popołudniu wyjeżdżam prosto na deszcz w środku sezonu pylenia drzew. To jasne, że auto się ubrudzi. Co zrobić: nie myć i czekać tydzień, płukać samą wodą demi na bezdotyku, użyć Citrus Foam/TFR w lekkim stężeniu i spłukać wodą demi? Jakie jest Wasze podejście? Czy duo TFR + daily shampoo takiej 2-3 dniowej Admire nie zaszkodzi? 

@luk45z ja osobiście ze względu na bezpieczeństwo płukałbym samą demi. Zdecydowanie nie tfr, jeśli musisz to szybciej BHTL - jest bezpieczniejszy dla LSP, tfr ma żreć albo oprysk rinseless + demi, chyba najłagodniejsza opcja oprócz samego płukania
mi studio powiedziało, że jak będzie jakaś niespodzianka albo okrutny syf z soli to lepiej po paru dniach umyć delikatnie neutralem niż dać się temu gryźć z nie do końca usieciowaną jeszcze powłoką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@luk45z najlepiej 7 dni nie myć chemia, spłukać wodą demi. Chyba że mamy letni okres i turbo slonczeko to można krócej.

Nie ma znaczenia że auto brudne, po prostu nie myj  😛 z robaków można spłukać pod ciśnieniem woda, ew punktowo spryskac naszym Bug offem najgorsze miejsca i spłukać.

Jak masz admire to potem nie potrzebujesz żadnej hardcorowej chemii. Ja osobiście używam sobie Daily  shampoo zamiennie z Tech Cleaner 2 - zależy na który zapach mam ochotę. Do oprysku 90% czasu TFR Prewash, czasem mnie najdzie ochota na Citrus Foam2. Bardzo rzadko używam Deiron man i ew tar glue (raz na pół roku).

@Adrian89 tfr nasz akurat jak najbardziej się nadaje. Tfr ma żreć Brud a nie wszystko inne  😛 to że do produktów są dodawane agresywne tanie środki to nie znaczy że tak ma być  😛 pokazujemy że można inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cleantle nie miałem przyjemności z Waszym TFR, to bardziej odruch wynikający z uprzednich doświadczeń z produktami tego typu - niby mają ściągać brud, a woski/qd słabsze LSP zjeżdzało razem z syfem albo i szybciej dlatego w założeniu zawsze miałem TFRy na szczury bo nie pozostawały bez wpływu na zabezpieczenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrian89 a no to lsp typu qd to jest oczywista sprawa, woski tez powinien naruszać no ale powloka to inna sprawa 

Żeby rozwiać resztę wątpliwości bo chyba dalej nie mówimy o tym samym chodzi o świeżą powłokę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Adrian89 tak czytałem dokladnie 😛

 Na świeżą powłokę zalecamy powstrzymać się od używania jakiegokolwiek detergentu - nie ma znaczenia czy to TFR czy neutralny szampon. Poczekać parę dni a potem myć normalnie już  😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.