Skocz do zawartości

BMW E46 330Ci - Oxfordgruen 2


lukeu

Rekomendowane odpowiedzi

@lukeu patrzyłem wcześniej na schemat i pokazywało mi żarówki py21w no i się pomyliłem i jestem nawet w szoku, że w polifcie zastosowali takie cudo jak wy21w. I te żarówki na obecną chwilę produkuje tylko Senso, więc możesz ewentulnie je zamontować. Do tych w błotnikach też możesz wrzucić wy5w 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misza Wspominałem o nim w  poprzednim poście, android ale trochę inny niż na wzór oryginału 😉 To co dla mnie było istotne to posiada CarPlay bezprzewodowy. 

IMG-9746.jpg

@keza @Qlimaxss @///MPower 

Dokończyłem temat, kupiłem jedyne dostępne Senso Chrome. 

IMG-1347.jpg

Mieliście rację, dużo lepiej to wygląda. Dzięki za cynk!

Male porównanie przed i po: 

BA70-FD68-EA91-4869-83-C7-A9-D9683-FF588

IMG-1406.jpg

IMG-1399.jpg

Kumpel mi wydrukował ulepszenie wlotu powietrza. W teorii powinno mocniej wtłaczać powietrze i efektywniej chłodzić dolot. Pojeździmy zobaczmy 😉 
IMG-1331.jpg
IMG-1336.jpg
IMG-1339.jpg
 

A jaki dodatek wrzuciłem kupione wcześniej Osram Diadem Chrome. Efekt już nie jest aż tak dobry jak w E46, więc nie ma tego złego, że nie pasowały. 
IMG-1361.jpg
IMG-1364.jpg

Wykorzystałem 0,5 stopnia na plusie i wpadł bezdotyk z Touch Less i osuszenie Big Boyem żeby nic nie zamarzło. 
IMG-1403.jpg

No i pytanie do Was, bo mam mocną rozkmine. Odkąd mam grubą kierownicę M Pakiet w E91, to ta w E46 nie do końca mi leży, tamta jest mega. Kupiłem drugą do obszycia i pytanie jak zrobić. Myślałem nad:

1) pogrubienie  i gładka nappa 

2) pogrubienie  i oryginalną marszczona skóra

3) pogrubienie i full alcantara.  Ta opcja mnie mocno męczy, bo autem raczej m nie tyram na codzień i myślę że bym ją utrzymał, ale sam nie wiem do końca czy bym nie przesadził 😉 

IMG-1402.jpg
 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu oj teraz jest klasa. Bardzo dużo dało 😍♥️

A co do E90 to na tych pierwszych zdjęciach gdzie widać sama lampę to faktycznie, bez kolosalnej zmiany. Ale już gdzie widać większość przodu. Oj dużo lepiej to wygląda 🥰. Według mnie zmiana na plus w obu furmankach. 

A co do kierownicy to dla mnie tylko i wyłącznie opcja nr 2, robisz to auto jak najbliżej serii. Więc każda inna odmiana będzie nie spójną z resztą. Co prawda teraz wymieniłeś te mieszki na Alkantare. 

A może opcja pół na pół z Alka. Aby było spójne z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wspominałem o nim w  poprzednim poście, android ale trochę inny niż na wzór oryginału  To co dla mnie było istotne to posiada CarPlay bezprzewodowy. "

 

ale ja pytałem o dokładny model a nie, że jest z carplay... i czy jestes z niego zadowolony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.01.2024 o 11:31, Misza napisał(a):

dokładny model

Nie wiem szczerze. Jakiś chiński android, na pudełku nie ma producenta 🙂 postawiony na systemie PX6 chyba jak dobrze pamiętam. 
 

No i nastąpił czas na renowację kierownicy 😉 

Najpierw wziąłem się się za wyczyszczenie całości i blendę. Wieniec wysłałem do PFI. 

IMG-1450.jpg
 

Najgorsza część czyli oczyszczenie ze starej farby. Płyn hamulcowy, gorąca woda i myjka do naczyń i poszło. 


IMG-1467.jpg

Wyszło dość fajnie 😉 Lepiej niż moja poprzednia blenda, którą odnawiał tapicer. 


IMG-1473.jpg
IMG-1474.jpg
IMG-1489.jpg

No i przyszła! Dzięki @Qlimaxss i @lodowa za konsultacje. Miałem bardzo dużo pomysłów, ale postawiłem finalnie na klasykę. Ktoś pomyśli po co ta zmiana? No jest wbrew pozorom bardzo duża. Kierownica jest bardzo mięsista, taka jak powinna być. Poprzednia niestety nie została obszyta wystarczająco grubą pianką - dopóki nie miałem kierownicy M w E90 to nawet nie wiedziałem co traciłem, ale teraz jest petarda. Zdecydowałem się oczywiście na skórę z marszczeniem a nie gładką nappę, która w E46 nie występowała. 


IMG-1728.jpg
IMG-1729.jpg

Dwie obok siebie 😉 No I znowu pytanie do Was. Jedna idzie na sprzedaż, więc który przycisk sobie zostawić? Czerwony czy niebieski?
IMG-1734.jpg

No i w aucie 😉 


IMG-1735.jpg
IMG-1738.jpg

Dodatkowo mały detailing (malowanie, wymiana oleju) dyferencjału, który udało mi się kupić w idealnym stanie w rewelacyjnej cenie. Oryginalny z przełożeniem 2.93, teraz mam krótszy 3.38 dla lepszej dynamiki 😉 

IMG-1527.jpg
IMG-1757.jpg
IMG-1758.jpg
IMG-1759.jpg

 

Pozdro 😉 

  • Lubię to 8
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu jak dla mnie czerwona,  niebieski nie bardzo tu pasuje. Ta która jest , troszkę żarówa ale bardziej spójną z całym wnętrzem kolorem podświetlenia. 

Ogólnie wyszło mega 😍. Powiem ci że przy Stilo tak miałem i bardzo mi się to podobało. Chodź teraz  w Foce mam cieńszą to może jeśli po czyszczeniu będzie lipa to też nie zawiozę tam gdzie Ty😁

Dyfer wyszedł jak Cukierek♥️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mati0618 a wiesz to co znalazłem w garażu, to tylko kwestie wizualne. To co czarne to jakiś podkład na rdzę i potem matowy spray, a tył oczyściłem i spray wysokotemperaturowy. Potem go wygrzałem trochę opalarką, może nie zejdzie 😉 

@Qlimaxss dzięki za szczerość 😉 W ywaliłem ten czerwony do kiery na sprzedaż, a zostawiłem niebieski. Oprócz klimy włącza się nim Launch Control więc fajnie, że się odznacza, oraz pasuje do breloka M 😄 Do czarnego też pewnie wrócę jak mi się ten znudzi. Pozdro 

IMG-1796.jpg
IMG-1797.jpg



 

  • Lubię to 6
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeuej kurde teraz jak w aucie siedzi ten niebieski to lepiej 😉 Nie jest taka zarówa jak ten czerwony. A jak do breloczka, pasuję to tym bardziej 😉. Sam też miałem w Stilo niebieski kluczyk to i niebieski breloczek.Ale to faktycznie jak się znudzi to wrzucisz ten czarny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała rzecz a cieszy. Wrzuciłem dymione kierunki LED. Oryginalne też były ledowe 😉 

Przed: 

IMG-2700.jpg
IMG-2701.jpg
 

Po. Fajnie siadło wg mnie 😉 
IMG-2702.jpg
IMG-2703.jpg
IMG-2704.jpg

 


No i dowód że działają 😄 Dynamiczne, ale z tyłu oryginalne ledy więc nie gryzie się to epokami. 

IMG-2713.jpg
IMG-2714.jpg


Pozdro 

  • Lubię to 4
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kuba1 napisał(a):

dynamiczne ledy

Innych nie było. Jakby był wybór to też bym wziął bez tego. Na szczęście powrót do oryginału to <10 sekund 😉 

17 minut temu, Kuba1 napisał(a):

perła z metalikiem czy sam metalik ?

A wiesz, że nie wiem czym to się różni? Zdjęcie w słońcu znalazłem: 

IMG-9515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niby pierdołka, a zawsze to jakaś zmiana. Oryginalny podłokietnik miałem ze skóry z węża strażackiego, więc kupiłem i taki z prawdziwej skóry z wersji z full skórzanym wnętrzem. Wymagał odświeżenia w postaci zestawu tonującego Colourlock, ale wyszło wg mnie fajnie - będę obserwował 😉 
IMG-3478.jpg
IMG-3480.jpg

IMG-3526.jpg
IMG-3527.jpg
IMG-3528.jpg

No i dla ciągłości historii wrzucam kilka zdjęć na letnim kole na sezon 24” 😉 
IMG-3383.jpg
IMG-3384.jpg
IMG-3394.jpg
IMG-3395.jpg

  • Lubię to 11
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keza ten mem mi towarzyszył przed 2 lata jak szukałem tych felg 😄 Jak już wzór był fajny, bo ET nie pasowało, to była tylko jedna szerokość, to wyglądały zbyt świeżo/zbyt staro do budy….IMG-3699.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu Podoba mi się dobór opony do felgi, idealnie lekko naciągnięte, lecz bez przesady 😍 

Sam mam kłopot, raz mi się podoba ori alpina, na następny dzień bbs rs, borbety itd. itd.

Wybieram się w tym roku na zlot, może jak obejrzę na żywo to podejmę decyzję. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z cyklu małe rzeczy a cieszą. Planowanie zmian i grzebanie przy aucie to najlepszy relaks. 
 

Temat kierownicy dalej mnie męczył, więc wpadłem na poniższy pomysł - blenda w alcantarę aby pasowała do mieszków i trochę ociepliła ten plastikowy look kierownicy. 
Mi się bardzo podoba efekt. Przy okazji polecam Dafox - profeska. 

IMG-4562.jpg
 

Trochę słabe światło ale widać o co chodzi. Chyba jeszcze podłokietnik pójdzie w obszycie - na szczęście mam oryginalny z plastikowej skóry więc nie szkoda. 

IMG-4617.jpg

IMG-4581.jpg

Jakiś kot pobiegał po masce robiąc rysy. Nie ma tego złego. Przyleciałem całość pastą DIY i wrzuciłem świeży wosk na maskę. 
IMG-4606.jpg

IMG-4613.jpg
IMG-4615.jpg

Mechanicznie wrzuciłem regulowany wodzik do short shiftera. Miałem z nim trochę przebojów, bo zepsułem gwint ale zestaw heli coil pomógł ogarnąć temat.  
IMG-4611.jpg
 

Przy okazji pod maską delikatna kosmetyka. Ogarnąłem śruby od mc personów, wyczyściłem porządnie „gniazda” na uchwyty maski i odkurzyłem całość. 

IMG-4619.jpg
IMG-4632.jpg
IMG-4637.jpg

W drodze jest też clutch stop - nie trzeba będzie tak głęboko wciskać pedału sprzęgła przy zmianie biegów.
 
Pozdro 😉 
 

  • Lubię to 10
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jakiś kot pobiegał po masce robiąc rysy.
 


Dlatego nie lubię i chyba nigdy nie polubię za bardzo sierściuchów

Jak już mówiłem, jestem fanem tego wątku. Profesjonalizm w każdym calu. Chapeau bas.

Alcantara wygląda pięknie. Wprawdzie jest trochę niepraktyczna, ale w sumie ramki się dotyka, więc pewnie będzie git. Wizualnie na duży plus.

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.