Skocz do zawartości

Good Stuff SiO2 Detailer


KiziorDZN

Rekomendowane odpowiedzi

Good Stuff SiO2 Detailer

good_stuff_sio2_detailer_500.jpeg.123acc39fe11f8db7f035d9504a8985b.jpeg

Informacje od producenta:

Spoiler

SiO2 Detailer - Quick Detailer na bazie SiO2 stworzony w celu łatwej i szybkiej ochrony lakieru.

Główne cechy:

Łatwa aplikacja

Wysoki połysk

Mocny efekt hydrofobowy

Wydajność

Przyjemny zapach

Trwałość na poziomie 5-6 tygodni

Sposób użycia:

Przed użyciem wstrząśnij butelkę

Aplikuj produkt w cieniu i na chłodny lakier

Spryskaj mikrofibrę lub lakier i rozprowadź produkt

Dotrzyj drugą stroną mikrofibry 

 

Cześć. Chciał bym chociaż trochę przybliżyć temat najnowszego produktu firmy Good Stuff. Pierwszego produktu z nowej linii Passion.

To co widać na pierwszy rzut oka to nowa etykieta. Pokłony dla osoby, która ją projektowała. W połączeniu z czarną butelką oraz prostotą, ograniczeniem się do minimum informacji na etykiecie całość sprawia super wrażenie. I to zapewne stąd moje zainteresowanie produktem, mimo, że QDków staram się nie używać.

sio2.jpg.3c550e577b1052449b5cdc63f9c9ddfa.jpg

Pierwszą rzeczą, którą sprawdzam zaraz po zakupie nowego produktu to jego zapach. Nie jestem w stanie zidentyfikować do końca tego zapachu, choć coś mi on przypomina. W każdym razie zapach określę jako "perfumowany", przyjemny, wyczuwalny podczas aplikacji przy czym nie jest nachalny i po zrobieniu całego samochodu nie miałem go dość, zatem już na plus 🙂

Pacjentem na którym nowe dziecko Good Stuff będzie miało okazje się wykazać to stara A4 z jakże mocno detailingowym, srebrnym kolorem. Wyzwanie przede mną jest trudne, ten lakier trzeba dobrze poznać, żeby zauważyć na nim jakieś efekty więc musicie zaufać mi na słowo.

Produkt wstępnie miałem położyć tylko na maskę a ostatecznie wleciał na całe auto. Przed całą operacją auto umyte GS Pure Shampoo oraz delikatnie osuszone.

 

Maska podzielona na 2 obszary - na całości dogorywa wosk Bouncer's Vanilla Ice, żeby nie było nudno jedną część potraktowałem cleanerem McKee's, druga została z umierającym woskiem.

mackkees.jpg.deb91131101e44a0ae5169594d4a1bb9.jpg

Jak to u mnie bywa - aplikacja na bogato - jeden strzał na pół maski oraz dodatkowo kilka na fibrę, zdecydowanie za dużo ale...

602680979_maskastrzal.jpg.5aa6a2a21fbd758ee53ed2bc33c0a5b8.jpg

...ale produkt nie ma z tym problemu. Rozprowadzenie bardzo przyjemne, delikatny opór pod fibrą (zapewne przez ilość) ale to nic co mogło by rzutować na końcową ocenę. Jest git.

 

Co ciekawe przy takiej ilości jaką dałem widać jak dobrze radzi sobie z odparowaniem. Docieranie drugą mf w przypadku tego lakieru nie było konieczne, nie znalazłem żadnych mazów pod światłem. Mimo to i tak druga, sucha fibra poszła w ruch.

Teraz bardzo fajnie można wyczuć śliskość lakieru - również poprawnie. Nie jest to poziom wosków naturalnych czy QDków na bazie carnauby ale też nie można tego oczekiwać.

 

Kolejnym etapem był atak na słupki piano, gdzie potwierdziłem swoje słowa o bardzo dobrze odparowującym SiO2 Detailer. Docieranie w tym przypadku bezcelowe.

1844781312_acpiano.png.942b5e297bbfffd0087f8776655c6ccd.png

Maska zrobiona, taśma zerwana - różnic pomiędzy panelem z woskiem a panelem po cleanerze nie widać. Co pierwsze rzuca się w oczy to bardzo dobre wyciągnięcie ziarna z lakieru. Lekkie słońce wychylające się zza chmur i super efekt na lakierze. Nie często mam okazję to podziwiać.

1736982552_szko2.jpg.7202ed398957f7f28df69b933c6e04cb.jpg

Wspominałem, że osuszyłem cały samochód po myciu. Nie cały - tylne drzwi zostawiłem aby sprawdzić jak ma się aplikacja na mokro. Woda zaczęła już trochę podsychać, zostawiając water spoty. Strzał bezpośrednio na lakier, docieranie mokrą od obecnej wody fibrą dużo łatwiejsze z qd niż bez. Obyło się bez docierania - całość odparowała bardzo szybko, ślady po wodzie zniknęły a w zamian pozostało fajne szkiełko 🙂

382560670_spywzwod.jpg.3e9587381ef5dcac48ed74d3b6e7ac89.jpg

 

731078072_szko.jpg.3d3c4e92dd2099d48fd3d6fb3e14c97f.jpg

look.jpg.89338cc6926de1dd2350bcc75679ced0.jpg

A niżej hydro po dość obfitym deszczu.

krople.jpg.51b5bed80c0e6a414d920758e9347059.jpg

Podsumowując - produkt to typowy Quick Detailer w pełnym tego słowa znaczeniu, aplikacja bezproblemowa, docieranie w moim przypadku niepotrzebne. Bezproblemowy w kontakcie z wodą. Szybkość odparowania na duży plus, znika w oczach. Do tego całość okraszona przyjemnym zapachem a po aplikacji efektem połysku i "wyciągnięciem" drobinek metalicznych zawartych w lakierze.

Teraz czas na sprawdzenie jak ten siuwaks przyciąga brud i najważniejsze jaką ma trwałość.

Wstępnie - jest super, zawiedziony nie jestem 🙂 Dobra robota Good Stuff.

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 13
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat produktu
Miałem odpuścić zakup bo mój faworyt to GS Gloss Detailer jednak ciekawość była silniejsza ode mnie
QD bardzo fajny w aplikacji, łatwo odparowuje. Aplikuje się go właściwie jak Glossa. Można całe auto oblecieć jedna dobra mikrofibra o gramaturze 350gsm. Grubszej nie polecam, staje dęba Wizualnie zdecydowanie idzie w kierunku szkiełka, śliskość na wysokim poziomie. Zapach perfumowany coś ala kobiece mademoiselle ale z nutą męskich perfum, podczas aplikacji mnie osobiście męczył ale może się podobać ;) jutro będę płukał to pewnie jakieś krople wrzucę :Dfc959e6d582aa0927ed641e53fa41eb1.jpgd7e66a67859ccc068f4436eaebb3f8a9.jpg

Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Od czasu aplikacji minęło 7 dni, przejechane tylko 163km ale warto wspomnieć, że warunki trudne - w bardzo bliskiej okolicy Cementownia, kilka firm produkujących wapno, auto cały czas pod chmurką. W tym czasie auto raz opłukane na bezdotyku.

Mycie: oprysk z Magifoam, szampon kwaśny Carlab. Nic więcej.

Przypominam - na masce przed aplikacją QD od Good Stuff - lewa strona to lakier po cleanerze, po prawej stary, w stanie agonalnym wosk.

maska1.jpg.6de4b0fcc99130db2310c83ed73f6b2f.jpg

Maska.jpg.aa28c3744decd40d75cfc22b77599b2a.jpg

Na drzwiach po tym czasie bez zmian

drzwi2.jpg.3bc7313e9711901255fb5fb403906080.jpg

drzwi.jpg.3647164a6876f74fcada2089ee37b3d3.jpg

Jak widać powyżej hydrofobowość jest po tym czasie praktycznie taka sama jak w dniu aplikacji. Nie licząc oczywiście części maski z cleanerem - widać taflowanie ale woda ucieka bardzo szybko. Wydaje się, że produkt lubi mieć pod sobą jakieś inne zabezpieczenie.

Prawdę mówiąc jestem miło zaskoczony. Wiemy dobrze, że deklaracje producentów co do trwałości ich produktów lubią być mocno przesadzone ale ja tutaj widzę na prawdę spory potencjał. Jak na tak banalną aplikację to jest super. W moich warunkach jeśli przetrwa dwa tygodnie to będę bardzo zadowolony.

Kolejny wpis za tydzień.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnia aktualizacja.

Przez ostatni tydzień mieliśmy spore ulewy, było też trochę upałów a jak wspominałem auto stoi na dworze.

Nie przedłużając, tak wyglądały deszczowe kropelki 3 tygodnie po aplikacji i przebiegu 317km.

207535313_937988640330113_8905807174381484469_n.jpg.0e9d1b29f75b76d16b8ffd32d8bec791.jpg

Auto umyte, prewash ADBL Yeti, szampon kwaśny z CarLab. Po wysuszeniu i niecałych dwóch godzinach hydro wygląda tak:

206722245_3072402696326234_6590257584120984658_n.jpg.224d1931122ee13a223984f1c7605abb.jpg

 

 

 

Jak widać wyżej na masce zgon, chociaż po prawej stronie, czyli w miejscu, gdzie SiO2 leżał na wosku tafla spływa ciut szybciej niż po stronie z Mckee's. Drzwi trzymają się najlepiej ale również widać spore pogorszenie hydro.

W tym miejscu kończę test, nie było sensu dłużej tego ciągnąć. Zarzuciłem tego QD wraz z innym pół na pół i sprawdzę jeszcze jak Good Stuff radzi sobie z odpychaniem kurzu. O ile uda mi się gdzieś na tyle zabrudzić auto, żeby było to widoczne na zdjęciach 🙂

Dla mnie bardzo fajny, udany produkt.

Jako ciekawostkę i jednocześnie pytanie do @Good Stuff

Coś tam się oddzieliło w butelce 😛 Tak ma być ? Nie będzie to miało wpływu na działanie produktu ? W prawdzie już aplikowałem i żadnych niepożądanych skutków nie zauważyłem ale warto dopytać u źródła.

206852657_2983946868527867_2796779769886839340_n.jpg.d2cec291547faa8f2daba3502d20b225.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KiziorDZN @Good Stuff @powalla
Ja bardzo chętnie poznał bym tutaj zdanie producenta, bo rzeczywiście przedstawienie produktu dość rzetelne ale efekt po tak krótkim czasie szczerze mówiąc co najmniej lipny, jak na produkt klasy "SiO2". Niby fajna aplikacja etc, ale jak ma poleżeć w granicach 300 km to są o wiele lepsze alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku napiszę, że nie mam pojęcia jak działają, co mają wnosić do trwałości produkty z SiO2 o czym Patryk wspomniałeś więc test był robiony typowo jako produktu QD. No nie używam po prostu takich rzeczy za często więc nawet nie przyszło mi do głowy, że coś może być nie tak 😄

Proponował bym aby ktoś, kto posiada tego qdka zrobił podobny test bo ja sam z chęcią zobaczył bym jak on wygląda na samochodach, które robią większe przebiegi, są garażowane i myte inną chemią etc.

Możliwe, że sama chemia tutaj odegrała jakąś rolę (chociaż wątpię - letnie, krótko siedzące woski też by wtedy zabijała), może warunki w jakich mieszkam i w jakich auto stoi, ciężko powiedzieć.

Aktualnie Sio2 mam wrzucone na lakierze razem z Bouncers Done & Dusted Si Edition więc będę miał za jakiś czas dobre porównanie. Tym razem zmienię szampon i pre wash na coś typowo neutralnego. Przebiegi też muszą zostać jakie są, przez pracę nie jestem w stanie robić więcej a nabijanie pustych km jest bez sensu. Z resztą tutaj, w takim teście ten przebieg mam nadzieję, wyszedł na plus. Ale tak jak pisałem - warto powtórzyć zabawę na innym przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sugerowałem się oczywiście postem z 18 czerwca i tym jak dobrze to tam wyglądało a potem nagle mycie zwykłym Yeti (raczej bardzo mało naruszająca piana z mojego doświadczenia) i do tego kwaśny szampon, który powinien co najwyżej odetkać QD z SiO2 (teoretycznie) a tutaj nagle wszystko padło. To mnie troszkę zdziwiło, nie ukrywam że osobiście oczekiwałbym nieco więcej od takiego QD dlatego też wstrzymam się jeszcze z zakupem, ew. z ciekawości w przyszłości dodam do koszyka.

PS. Dodam tylko że mi show detailer potrafi leżeć ok. miesiąca i przebiegu ok. 400-500km i jeszcze często coś z niego zostaje. A raczej katowany w tym czasie z 2-3 prewashem zasadowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja tez przed wyjazdem na wakacje zaaplikowałem u siebie GS QD SIO2 na polowe aute (na umierający powoli QD SIO2 od Neoxal) - auto zrobiło może z 500km - 11 dni na lotnisku stało. Efekt po tym czasie podaczas mycia taki, że jakbym nic nie aplikował 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę już butelkę Sio2 detailer i ogólnie produkt jest Ok ale zauważyłem dwie sprawy które mnie w nim irytują … pierwsze to ze zostają po nim lekkie hologramy (widać je pod ledem) a druga sprawa to ze po paru godzinach na samochodzie wychodzi w niektórych miejscach tak jak by mgiełka (haze) którą musze potem jeszcze raz dotrzeć  mimo tego ze przy aplikacji lecę na dwie fibry dla pewności… to samo wychodzi na słupkach piano… nie wiem w czym problem ale przy innych qdekach nie spotkałem się z czymś takim… na szybach masakra jest poprostu za tłusty i nie idzie go dotrzeć … skończę ta butle i chyba dla mnie produkt bez powrotu mimo ze na początku naprawdę przypadł mi do gustu… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bawie sie i ja od pewnego czasu sio2 detailer,efekt miazga ale jedno ale....tak jak kolega wyzej pisze zauwazylem pod sloncem cos jakby hologramy,ktos wie z czym to zwiazane? Moze zbyt bogata aplikacja czy cos innego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Opisałem ten sam problem w temacie tego produktu. Już chwilę temu. 

Pisałem do @Good Stuff ale jeszcze nie raczyli odpowiedzieć. 

https://kosmetykaaut.pl/topic/18072-nowość-sio2-detailer-–-quick-detailer-z-dodatkiem-sio2/page/2/#comment-777236

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cześć, przepraszamy, że tyle to trwało. Wiemy, że w pierwszej partii produktu zdarzały się wady. Wszystkich którzy mają problem z produktem prosimy o wysłanie info i fotek na goodstuff@goodstuff.com.pl. Oczywiście wymienimy Wam SiO2 Detailer na nowy.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.