Skocz do zawartości

Prezentacje produktów typu Interior Quick Detailer.


Tomas-sg

Rekomendowane odpowiedzi

@Gozdziu23 nie chodzi o antystatycznosc lecz o to jak produkt radzi sobie z kurzem. 

Jest kilka małych problemów czemu nie mogę położyć tego koło łóżka i problem kurzu. Małe dziecko lada chwila zniszczy ten plastik ( mój syn jest mistrzem skakania), żona by mnie zabiła gdyby takie coś plątało się pod nogami do tego jeszcze między zabawkami 😁 no i w pomieszczeniach z rekuperacja tego kurzu jest naprawdę mało 😉

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Tomas-sg napisał:

To będzie bardzo ciężkie zadanie.

Zdradzę Ci sekret testowania "kurzu" 😉 Często z niego korzystam i można to dobrze wykorzystać na wielu płaszczyznach 😉

Spoiler

9733096805

Ale to tajemnica 😉 dostępna tylko dla najlepszych testerów 😛😛😛😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Domel napisał:

Ale to tajemnica 😉 dostępna tylko dla najlepszych testerów 😛😛😛😛

Na szczęście nim nie jestem i nie mam pojęcia 😎

Tak na serio to nie chce by coś było udawane, kurz to kurz będzie to trwało wieki ale mam całe życie by go trochę pozbierać i poprzecierać. Tym bardziej nie będzie mi przeszkadzało to że a aucie trochę się nakurzy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Bardzo fajnie sie sprawdzają się kuchenne siteczka z mikro dziurkami, moża symulować dowolny nadmuch po mikro kurzyk po solidną wartwę kurzu 😉 Kreatywność nie ma końca a przyspiesza działanie czasu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Domel napisał:

Bardzo fajnie sie sprawdzają się kuchenne siteczka z mikro dziurkami, moża symulować dowolny nadmuch po mikro kurzyk po solidną wartwę kurzu 😉 Kreatywność nie ma końca a przyspiesza działanie czasu 😉

Czasu nie oszukasz i nie podrobisz.

A cedzak aka durszlak nada się do czegoś 😉

Ale popieram wszelkiej maści improwizacje i eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg Mam pytanie odnośnie testu czyszczenia IQD. Wszystkie IQD były tylko "aplikowane" za pomocą MF? A następnie ADBL Interior Cleaner wjeżdżał z szczotkowaniem i zebranie tego płatkiem? Dobrze rozumiem ?

Mnie ciekawi jak sobie radzi taki dressing FW Gentleman jako IQD 🙂 może pokusisz się o dorzucenie jego do tego testu 🙂 Bo raż go użyłem jako IQD i miałem bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD tak dokładnie taki proces jak mówisz. Popracowane fibra na tyle by produkt "wypracowac" I potem czyszczenie Interior Cleanerem z malutka szczotka Detailink. 

W sumie mogę dorzucić ale czyszczenie + efekt wjedzie dopiero z następna tura produktów które do mnie przyjadą 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel mógłbym prosić o przeniesienie tych kilku postów z wykończeniem na początek tematu jako jeden post i dodać go jako post nr 2 zaraz po głównym?

Jesli możliwe dziękuję a potem usunmy ten komentarz ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, Tomas-sg napisał:

mógłbym prosić o przeniesienie tych kilku postów z wykończeniem na początek tematu jako jeden post i dodać go jako post nr 2 zaraz po głównym?

@Administrator da sie tak zmieniać kolejność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przetarłem laptopa dwoma z produktów, które dopiero będą w Twoim teście: Soft99 Wash Mist i SV quick interior finish. Od siebie dodam, że nie korzystam z typowych dresingów do plastików (zarówno wewnętrznych jak i wewnętrznych). Uważam, że zadbane plastiki nie wymagają niczego więcej niż regularnego odkurzenia i przetarcia wilgotną fibrą. W ten sposób omijam jednocześnie problemy nierównomiernego rozprowadzenia dresingu, ewentualntch zacieków od deszczu i paru innych kwestii, które wnosiłyby więcej wkur#@*ienia niż pożytku. 

Biorąc pod uwagę ww. preferencje b. lubię WM, bo oprócz świetnego zapachu, legendarnej wydajności nie zauważyłem żeby zostawiał po sobie jakieś zauważalne wykończenie. Zupełnie inaczej okazuje się SV: zapach marcepanu/ cukierków Werther's Original, przyjemny słodki. Zostawia po sobie widoczne choć matowe wykończenie i wymaga dotarcia po aplikacji (Soft tego nie potrzebuje). Spróbuje go jeszcze w warunkach rzeczywistych w aucie, ale chyba nie będzie moim ulubieńcem. Na zdjęciach: lewa strona SV, prawa strona Soft99.

20210214_094759.jpg

20210214_094519.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad.am dzięki ogromne za podzielenie się opinia na temat tych dwóch produktów. Czekam czekam aż będę miał mozliwosc przetransportowania reszty produktów. Bardzo duże na dzielę pokładam w produktach na bazie IPY. Nie będą tak pachnące jak inne ale będą miały szerszy wachlarz zastosowania. 

*baza IPA lub coś innego na czym bazuje np washmist 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomas-sg napisał:

baza IPA lub coś innego na czym bazuje np washmist

Nie wiem na czym bazuje ale to produkt typu przetrzyj i zapomnij. Tym chętniej czasem przecieram nim też fragmenty tapicerki. Swisswaxa -z racji, że coś tam po sobie zostawia - miałbym opory wcierać w fotele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas-sg @ad.am soft99 wash mist jest mega produktem bezproblemowym. Lubię go. Plastiki. Elementy chromowe. Lakierowane. Wyświetlacze LCD. Zero problemu i żadnych smug, ALE... trzeba pamiętać że jest to Interior cleaner a nie interior qd. WM czyści i nic nie pozostawia po sobie. Ten SV to raczej interior qd cos jak Koch z testu @Tomas-sg  

 

Od siebie polecę godnego przeciwnika dla Soft99 Wash Mist.... Jest to Funky Witch Yellow Broom Interior Cleaner. Mega mi przypomina właśnie Wash Mist. 

Posiada Ph Neutral. Na wyświetlaczach LCD zero smug i innych lakierowanych elementach. Nie wymaga wyplukiwania. Bezpieczny i skuteczny. Koncentrat. Robisz 1:9 i jest bajka. Tanio i wydajnie. Aaa i jeszcze daje rade jako bonnet.

Polecam sprawdzić każdemu. Wiadomo jestem Fun Boy FW 😛 i to moja subiektywna opinia, ale mi ten produkt podszedł i też czasem nie mam czasu na dressingi, więc wolę takim czymś na fibrze objechać  wnętrze  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dobrych opiniach Daniela i ja kupiłem 3 IQD. Lucas Oil, aenso , ultracoat. Czyli miejsca 1,2,4 z wstępnego testu. Zaczynajmy od lucas Oil: zarąbisty zapach cynamonu. Butelka i triger tez dobrze leżą w dłoni. Zrobiłem tym produktem 1/2deski, drzwi kierowcy i tunel. Bardzo dobre zbieranie kurzu czyli to co dla mnie najważniejsze. Aha bym zapomniał, na plastikach leżał dresing od kocha. Drzwi były uwalone w kawie tez wszystko super domyl, tak samo próg plastikowy bez najmniejszych problemów. Spryskalem aluminiowe pedały, tez sobie poradził. Wg mnie najlepiej domywa z tych 3 produktów i efekt daje najbardziej naturalny. Typowy mat. Nie maze się na gładkich plastikach. Zawodnik nr 2 czyli ultracoat. Super zapach czekolady przyjemny w pracy, zrobiłem druga stronę czyli pasażera. Tutaj z kurzem tez dobrze sobie radził, wg mnie trochę słabiej domywa i daje zdecydowanie inne wykończenie - tutaj jest satyna, jedyny minus może dawać trochę mazy, taki efekt jest w garażu, zobaczymy jak będzie naturalne światło. Zawodnik nr 3- aenso, dla mnie najgorszy zapach gumy balonowej do tego strasznie mocny i męczący. Domywa super, progi tyły foteli bez problemu wszystko ogarnięte. No i efekt- dla mnie zdecydowanie najbardziej błyszczący- może nie chamski połysk ale satyna- dodatkowo w lampie wg mnie są jakieś drobinki które mocne odbijają światło, trochę efekt brokatu, jest to ledwo zauważalne. Na pewno mniej się mazal od ultracoat. Także u mnie kolejność następująca:
1. Lucas
2. Ultracoat
3. Aenso - głównie przegrał przez zapach.

Na pewno będę chciał jeszcze aenso na desce położyć bo na niej wszystkie szczegóły widać.

1. Lucas Oil

14a151cbb4ee8ab43c63b92a2e14649a.jpg

2. Ultracoat
4639b43edde710ed46abda1e718bac50.jpg
3. Ekran dzieli- na lewo lucas prawa ultracoat
ca10ea8bcc1fab47cd73fb3af8563cd2.jpg
4. Lucas Oil drzwi
32fa06397b1344b29e43ce5031e3f014.jpg
5. Ultracoat drzwi
8a12eabb61152d43700921fa8fc57102.jpg
6. Aenso drzwi
4c0dbccaa68dfd0b2b42e1a555ceca54.jpg
7. Kreska podzieliłem mniej więcej granice
cbe2565fac4714f71600698d5d9a542a.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dareme89 napisał:

Po dobrych opiniach Daniela i ja kupiłem 3 IQD. Lucas Oil, aenso , ultracoat. Czyli miejsca 1,2,4 z wstępnego testu. Zaczynajmy od lucas Oil: zarąbisty zapach cynamonu. Butelka i triger tez dobrze leżą w dłoni. Zrobiłem tym produktem 1/2deski, drzwi kierowcy i tunel. Bardzo dobre zbieranie kurzu czyli to co dla mnie najważniejsze. Aha bym zapomniał, na plastikach leżał dresing od kocha. Drzwi były uwalone w kawie tez wszystko super domyl, tak samo próg plastikowy bez najmniejszych problemów. Spryskalem aluminiowe pedały, tez sobie poradził. Wg mnie najlepiej domywa z tych 3 produktów i efekt daje najbardziej naturalny. Typowy mat. Nie maze się na gładkich plastikach. Zawodnik nr 2 czyli ultracoat. Super zapach czekolady przyjemny w pracy, zrobiłem druga stronę czyli pasażera. Tutaj z kurzem tez dobrze sobie radził, wg mnie trochę słabiej domywa i daje zdecydowanie inne wykończenie - tutaj jest satyna, jedyny minus może dawać trochę mazy, taki efekt jest w garażu, zobaczymy jak będzie naturalne światło. Zawodnik nr 3- aenso, dla mnie najgorszy zapach gumy balonowej do tego strasznie mocny i męczący. Domywa super, progi tyły foteli bez problemu wszystko ogarnięte. No i efekt- dla mnie zdecydowanie najbardziej błyszczący- może nie chamski połysk ale satyna- dodatkowo w lampie wg mnie są jakieś drobinki które mocne odbijają światło, trochę efekt brokatu, jest to ledwo zauważalne. Na pewno mniej się mazal od ultracoat. Także u mnie kolejność następująca:
1. Lucas
2. Ultracoat
3. Aenso - głównie przegrał przez zapach.

Na pewno będę chciał jeszcze aenso na desce położyć bo na niej wszystkie szczegóły widać.

1. Lucas Oil

14a151cbb4ee8ab43c63b92a2e14649a.jpg

2. Ultracoat
4639b43edde710ed46abda1e718bac50.jpg
3. Ekran dzieli- na lewo lucas prawa ultracoat
ca10ea8bcc1fab47cd73fb3af8563cd2.jpg
4. Lucas Oil drzwi
32fa06397b1344b29e43ce5031e3f014.jpg
5. Ultracoat drzwi
8a12eabb61152d43700921fa8fc57102.jpg
6. Aenso drzwi
4c0dbccaa68dfd0b2b42e1a555ceca54.jpg
7. Kreska podzieliłem mniej więcej granice
cbe2565fac4714f71600698d5d9a542a.jpg

Widzę CX 3 😀 plastki w tym aucie jak dla mnie słabej jakości,  różne produkty nakładałem na te plastiki i nie znalazłem jeszcze czegoś co by mnie urzekło 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dareme89 napisał:

Koch refresh cockpit care ale zaznaczam ze nie jest to mat, delikatna satyna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No właśnie na te plastiki wszystko co do tej pory kładłem to nie dało się uzyskać matu 🥺🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dareme89 napisał:

To jest chyba to samo tylko zapach inny?


A tego to nie wiem,  dopiero czekam na paczkę z mademoiselle. Ewentualnie czy ktoś mógłby napisać czy to jest to samo tylko z innym zapachem czy zupełnie inny produkt?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, D@ViD napisał:

Ten SV to raczej interior qd cos jak Koch z testu @Tomas-sg

Myślę że można SV wrzucić do tych Interior Detailerow którym bliżej do dresingu np wspomniany koch czy ultracoat. Sam WM jest według mnie dosłownie na granicy Detailerow i Cleanerów ( jak np Sonax, tenzi lub automotivecar) że  sam zdecydowałem się go zakupić i z czasem porównać jeśli tylko do mnie dojedzie. 😉

W ten weekend niestety nie udało mi, się nimi pobawić ale może w następny lub w środku tygodnia sprawdzę aplikacje na folii błyszczącej ( imitacja piano) i sprawdzimy mazanie 🙂@dareme89 dzięki za opisanie swoich wrażeń. Im więcej opinii tym lepiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.