Skocz do zawartości

AutoGlym SRP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W najblizszy weekend jesli tylko pogoda pozwoli planuje nalozyc na autko AG SRP. W zwiazku z tym chcialbym sie zapytac czy macie jakies doswiadczenia z tym produtkem. Bede bardzo wdzieczny za wszelkie podpowiedzi zwiazane z procesem nakladania, np:

- w jaki sposob najlepiej nakladac ten produkt - jak mocno wcierac, aplikator czy mikrofibra, element po elemencie czy cale auto, odczekac az wyschnie i wypolerowac

- czy i ewentualnie jakie odstepy czasowe stosowac pomiedzy nalozeniem kolejnych warstw? Po nalozeniu SRP chcialbym uzyc TW Platinum Gloss Guard jako warstwe ochronna.

Korzystajac z SRP, czy jest sens nakladac warstwe wosku?, np SRP, wosk, GG.

 

Z gory dziekuje za wszystkie podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

tutaj masz całą Biblię pytań i odpowiedzi o AG SRP (w języku Language) - wszystko. Czym jak, nakładać co na to etc. etc.:

 

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... ym+sealant

 

 

Turtle Wax Gloss Guard to, z tego co pamiętam , Sealant. Możesz go smiało nakładac na AG SRP. Potem, jak chcesz, możesz jeszcze całość polecieć porządnym woskiem - niektórzy widzą poprawę wyglądu - dodanie głębi do "plastikowego" blasku sealanta.

 

Z nakładaniem sealanta na wosk (prawdziwy wosk Carnauba-based a nie innego sealanta jak np NXT) jest tak, że co do zasady jest to bez senu - sealant albo rozpuści wosk, albo nie zwiąże się z powierzchnią. A najpewniej i to i to... Znam tylko dwa sealanty, których producenci wyraźnie dopuszczają stosowanie na wszelkich woskach - jeden to Zapomniałem :oops: a drugi to Zaino Z-CS Clear Seal. I to też po pełnym związaniu się wcześniejszej powierzchni z wosku (12-24 godziny minimum). Ale, w dalszym ciągu, czy to ma sens - nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co sealant na wosk? jeśli już to sam sealant albo sam wosk. sealant dla lubiacych zrobić coś raz na jakiś czas, wosk dla wariatów głaszczących auto godzinami;) tak sądze.. sam stosowałem kiedyś metodę sealant na wosk, ale uznałem, że to bez sensu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wosk na salen będzie dobrze czy nie ma sensu

 

Wosk daje piękniejszy, głębszy, naturalny i głęboki wygląd mokrości i blask, a sealant niby daje lepsze zabezpieczenie (i zasadniczo większą trwałość) i - według niektórych - większy połysk (choć niektózy określają go jako "plastikowy").

 

Zatem logika wosk na sealant jest taka, że dajemy zabezpieczenie i połysk a na to porządny wosk, dla naturalnego, głębokiego, mokrego wyglądu.

 

Więc wosk (bez cleanerów) na sealant będzie OK - znaczynie zaszkodzi. Z woskiem odczekaj 24h żeby sealant dobrze związał. Ale, czy to ma sens - czy zauważysz różnicę...

 

po co sealant na wosk?

 

Sealant na wosk - zasadniczo nie działa (pisałem wyżej) a logika - żeby zabezpieczyć warstwę wosku i cieszyć się jej właściwościami dłużej.

 

Według mnie - to bez sensu, bo chyba chodzi o to, żeby wosk właśnie był nie przykryty żadną inną wartwą i dawał odpowiedni połysk - ale gdyby zadziałało.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk daje piękniejszy, głębszy, naturalny i głęboki wygląd mokrości i blask, a sealant niby daje lepsze zabezpieczenie (i zasadniczo większą trwałość) i - według niektórych - większy połysk (choć niektózy określają go jako "plastikowy").

Testowalem kombinacje wosku przykrytego sealantem. Chociaz nie byly to kosmetyki z wyzszej polki, rowniez udalo mi sie zaobserwowac ze stosowanie sealantu na wosk nie ma wiekszego sensu. O ile uwazam sealant za ciekawy produkt jesli zalezy nam na trwalosci (korzystalem z TW Platinum Gloss Guard) o tyle pod wzgledem wizualnym nalezy do niego podchodzic z wyczuciem. W przypadku mojego, bialego auta, po nalozeniu sealantu lakier stracil glebie ktora nadal wosk, jednoczesnie dodajac sporo ostrego polysku. Niemniej jednak wosk nadawal o wiele atrakcyjniejszego wygladau, odbicia swiatla byly bardziej miekkie, plynnie rozchodzily sie po elementach karoserii. Z tego powodu w tej chwili mysle o kombinacji SRP (by pozbyc sie rys) + sealant (Gloss Guard) (aby utrwalic efekt)+ fajny wosk koniecznie naturalny (aby uzyskac gleboki, mokry wyglad, chociaz pewnie na krotko)

Znalazlem tez informacje, ze woski naturalne nie powinny byc przykrywane sealantem. W duzym skrocie, podobno naturalne produkty lubia oddychac. Teoretycznie nie ma przeciwskazan by klasc woski syntetyczne pod sealant.

 

Wracajac do samego SRP, jak zwykle moje plany spedzenia calego dnia przy aucie legly w gruzach. Poniewaz bardzo chcialem przetestowac jak dziala produkt udalo mi sie wyrwac na 3 godziny, umyc auto i nalozyc 2 warstwy. Niestety wszystko robilem szybko (a tak na pewno nie warto) i pewnie przez to nie jestem zadowolony. Prawdopodobnie niesprzyjajaca pogoda (wilgotno, po deszczu), pospiech i za mala ilosc nalozonych warst nie pozwolily uzyskac zadowalajacego rezultatu. W kazdym razie nie zauwazylem drastycznej zmiany jesli chodzi o maskowanie rys. Pewnie test 50/50 pomogl by w zaobserwowaniu roznicy.

AG SRP latwo sie naklada i wyciera jednak potrzebuje troche czasu zeby dobrze wyschnac, spokojnie mozna nalozyc go na cale auto a i tak bedziemy mieli chwilke odpocznyku zanim przystapimy do wycierania (chociaz dzisiaj bylo chlodno i wilgotnie). Przy nakladaniu recznym troche pyli, trzeba tez zachowac ostroznosc by nie ubrudzic plastikow - pozostawia biale mazy.

No coz, mam nadzieje ze uda mi sie znalesc dzien ktory moglbym poswiecic na nalozenie wiecej warstw SRP bez pospiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Male uaktualnienie. Dzisiaj wreszcie pojawilo sie slonce i po pracy moglem lepiej przyjrzec sie lakierowi. Jednak te dwie warstwy SRP zadzialaly, zdecydowanie mozna zauwazyc roznice i zmniejszona ilosc rysek. Takrze produkt bardzo dobrze rokuje, najwyrazniej potrzeba nalozyc wiecej warstw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze odczytalem porady zawarte w linku podanym przez PN

How do you apply SRP by hand

You can apply SRP by hand using foam pads like Meguiar's Gold Class High Tech Applicator Pad, German Applicator, or any other foam applicator. Microfibre pads work too.

Apply a few Skittle sized blobs on your applicator and spread it on the paint. Work on areas which have the size of about half a door. Then work it really well untill it becomes a little hazy or clear. Then buff off with a microfibre towel.

to SRP naklada sie na element i wciera kolistymi a nastepnie posuwistymi ruchami, stosujac nacisk, az produkt zacznie robic sie lekko matowy/pol przezroczysty. Nastepnie resztki wypolerowywuje sie mikrofibra. Ta wskazowka jest troszke inna od tego jak naklada sie inne produkty, tzn nalozyc, poczakc az pojawi sie biala mgielka i dopiero wytrzec.

Ja nakladalem produkt na cale auto, nie chcialo mi sie czekac az wyschnie na jednym elemencie, chociaz nie jestem przekonany czy to jest najlepsza metoda. To byl dopiero pierwszy raz kiedy pracowalem z SRP. Moze ktos z wiekszym doswiadczeniem poratowal by porada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wskazowka jest troszke inna od tego jak naklada sie inne produkty

 

Bo SRP to cleaner nawet leciutko ścierny, więc istotne jest żeby go wpracowywać w lakier - dać szansę fillerom wniknięcie w mikrorysy i usunięcia drobnej oksydacji. Inaczej niż wosk, gdzie chcemy lakier odpowiednio POKRYĆ. Stąd też porada, żeby SRP wpracowywać tak długo, aż stanie się utwardzony (mgiełka) lub wpracujemy jego całość (zacznie znikać).

Tj. nie sądzę, żeby był jakiś dramat, jeżeli go nie zetrzesz od razu - tu chodzi raczej o długość wcierania. Może, jak będzie bardziej przeschnięty, może się trudniej ścierać... Nie wiem, nie sprawdzałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Czytałem opis podany przez PN ale angielskiego nie umiem za bardzo a tłumacz którego posiadam słabo sobie radzi z tłumaczeniem.

Jeszcze tylko nie wiem jak użyć Autoglym Paint Renovatora.

Znalazłem film na youtubie ale nie wiem czy to ten sam produkt który ja mam. Na filmiku PR jest w mniejszej butelce i ma biały kolor, ja mam w litrowej a kolor jest zielonkawy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UDS tak samo jak SRP zawiera skladniki wypelniajace, czyszczace i bardzo mala ilosc elementow sciernych. Oba produkty przeznaczone sa do uzycia w fazie przygotowania lakieru. Roznica pomiedzy nimi polega na tym ze SRP zawiera lekki sealant a UDS wosk. UDS jest zalecany do mlodszych, lekko porysowanych lakierow, daje swietne rezultaty na ciemnych kolorach. SRP moze byc wykorzystany na bardziej sfatygowanych powierzhcniach, powinien poradzic sobie z warstwa utlenionego lakieru. Jednym slowem wydaje sie ze SRP i UDS nalezy stosowac zamiennie, w zaleznosci od stanu/koloru rakieru na ktorym pracujemy.

Pomiewaz UDS zawiera skladniki czyszczace usunie poprzednia warstwe SRP i na odwrot. Poniewaz UDS zawiera wosk nie stosowal bym na niego srodkow takich jak EGP czy TW Gloss Guard - dyskusja na temat przykrywania wosku sealantem znajduje sie powyzej :). Oprocz tego EGP nie zwiaze sie tak dobrze ze UDS jak z SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem już 3 warstwy SRP, a ponieważ UDS wyciąga głębie na ciemnych lakierach chciałbym go użyć zamiast EGP.

 

Pomiewaz UDS zawiera skladniki czyszczace usunie poprzednia warstwe SRP i na odwrot.
Tego nie jestem pewien... Gdy nakładamy kolejną warstwę SRP to nie ścieramy tej nałożonej wcześniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie jestem pewien... Gdy nakładamy kolejną warstwę SRP to nie ścieramy tej nałożonej wcześniej?
Hmm, teoria teoria ale jak by sie tak zastanowic to masz racje, przeciez kladziemy kolejne warstwy SRP a one nie scieraja poprzedniej. Zawsze mozna sprobowac :D.
Położyłem już 3 warstwy SRP, a ponieważ UDS wyciąga głębie na ciemnych lakierach chciałbym go użyć zamiast EGP.
EGP jest sealantem, jego zadaniem jest ochrona juz nalozonych warstw. UDS zapewne polepszy wyglad ale efekt nie bedzie niczym zabezpieczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar zastąpić EGP przez UDS żeby uzyskać ładniejszy efekt.

W przyszłości pomyślę nad SRP + HDWax, wtedy ani UDS ani EGP nie będzie już chyba potrzebny.

 

edit;

Położyłem na próbę UDS i nie zobaczyłem żadnej różnicy (głębi, itp), więc zdecydowałem sie położyć EPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli jeszcze ktoś tam nie trafił, linkuję to porównania PN'a SRP vs. SwirlX => http://forum.kosmetykaaut.info/viewtopic.php?t=261

 

Żółty aplikator Meg'sa jest okej do nakładania SRP, białego nie polecam. Warto się przyłożyć do wcierania i zastosować dwie warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

odświeżę nieco temat. Po przejrzeniu kilku opinii na forum na temat przedmiotowego cleanera, również zdecydowałem się na jego użycie, z tym, że nie wiem do końca czym najlepiej go nakładać - z reguły znajduję informację o nakładaniu przy pomocy maszyny polerskiej i odpowiednich do niej padach; mi zaś chodzi o aplikację ręczną.

 

Łukasz

 

Edit.

Na tym anglojęzycznym forum podlinkowanym wyżej coś znalazłem od Meguiars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wiem gdzie te "parę razy" w tym temacie o tym, "czym" nakładać ..bo "jak" nakładać, to i owszem... ;)

A ten post wyżej nad moim, to wywnioskowałem, że autor miał na myśli nakładanie za pomocą maszyny - ale ok, mogłem się pomylić.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.