Skocz do zawartości

AutoGlym SRP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ja mam jeszcze jedno krótkie pytanie.. czy na SRP bez problemu nałożę wosk SONAXa Extreme Wax full protect (pasta) /takowy posiadam i niechciałbym zmieniać ;)/.

 

między 2 warstwa srp a woskiem moim zdaniem ze 2 godziny.

Ja co prawda planuję jedną warstę SRP, ale jeżeli przez te 2 godziny, auto się przykurzy.. to rozumiem, że nie przeszkadza to, abym spłukał auto czystą wodą i osuszył ręcznikiem z mikrofibry? (SRP się nie zetrze?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda planuję jedną warstę SRP, ale jeżeli przez te 2 godziny, auto się przykurzy.. to rozumiem, że nie przeszkadza to, abym spłukał auto czystą wodą i osuszył ręcznikiem z mikrofibry? (SRP się nie zetrze?)

 

wodą i mikrofibrą na pewno nie usuniesz SRP- bo ma ono również zadanie zabezpieczyć lakier i wypiera wodę jak każdy wosk. zamiast spłukiwać wodą możesz użyć Dustera będzie szybciej.

 

Ja nakładałem na SRP SONAXA opisanego przez Ciebie wcześniej i nic złego się nie dzieje, a nawet przedłuża efekt wizualny i wypieranie wody.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

1. Ile ml optymalnie powinno zejść SRP na jedną ręczną aplikację na średniej wielkości auto?

2. Z tego co czytałem SRP brudzi plastiki na biało. Czy te białe ślady da radę usunąć żelem do plastików, czy potrzebne będzie masło orzechowe?

3. Po aplikacji 1-3 warst SRP (zależy jak będzie szło;-), myślę aby nałożyć Poorboy's EX Sealant with Carnauba lub Duragloss Aquawax? Który?

Takie mam plany na otwarcie sezonu ;):D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na jedną ręczną aplikację ...

Z tego co czytałem SRP brudzi plastiki na biało.

Ja rozumiem ze można wjechać polerką mechaniczną niechcący na jakąś listwę ale ręcznie?? :) Ale jeśli jesteś z natury nieuważny, możesz zapobiec niespodziankom wcześniej oklejając plastiki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Na Xantię Break zużyłem 30 ml na jedną warstwę i uważam, że to sporo za dużo.

2) Najlepiej użyć czystego cleneara lub IPA, można ewentualnie próbować wyczyścić APC. Lub firmowych kosmetyków AG - producent zaleca w takich przypadkach użycie Fast Glass. Następnie zaaplikować dressing.

3) A to już wg osobistego uznania. ;) Natomiast z osobistego doświadczenia podpowiem, że FK 1000p trzyma się duuużo lepiej, jeżeli SRP "poleżakuje" na lakierze min. 12 godzin. Część kolegów, którzy aplikowali Colli 476 na SRP też pisało, że aplikacja wosku dopiero następnego dnia przynosi lepsze efekty.

 

Ja rozumiem ze można wjechać polerką mechaniczną niechcący na jakąś listwę ale ręcznie??

Marco, to naprawdę nie takie trudne, ;) Polak potrafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast z osobistego doświadczenia podpowiem, że FK 1000p trzyma się duuużo lepiej, jeżeli SRP "poleżakuje" na lakierze min. 12 godzin.
Taka jest zasada ,niezależnie od wosku. Wtedy trwałość wosku jest naprawdę duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Najlepiej użyć czystego cleneara lub IPA, można ewentualnie próbować wyczyścić APC. Lub firmowych kosmetyków AG - producent zaleca w takich przypadkach użycie Fast Glass. Następnie zaaplikować dressing.
Z moich doświadczeń tylko masło orzechowe daje radę!

 

Dzięki za porady! :) Z tego co widać za oknem, jest szansa na wsześniejsze ropoczęcie sezonu! :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio nakladalem SRP maszynowo i napotkalem kilka problemow.

Trudno jest mi zuzyc srodek do znikniecia lub chociaz do powstania mgielki. Po przejezdzie padem w jedna strone wydaje sie, ze juz srodka nie ma, po przejezdzie w druga okazuje sie, ze jesscze jest. Srodek nakladalem przy obrotach ok 1000, nie dociskajac.

 

Przeczytalem kilka sprzecznych informacji wiec zapytam jeszcze raz: czy pomiedzy srp, a woskiem/sealentem nalezy zachowac odstep czasu ?

 

Czy nakladanie na SRP politury mija sie z celem (SRP m.in. tez odzywia), czy takie dzialanie ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem kilka sprzecznych informacji wiec zapytam jeszcze raz: czy pomiedzy srp, a woskiem/sealentem nalezy zachowac odstep czasu ?
IMO tak, nie musi to byc dzien, ale zachowanie 1-2h przerwy da szanse SRP sie utwardzic, tym bardziej ze srodek zawiera sporo fillerow. Z reszta jesli sie nie myle (sprawdze wieczorem) to instrukcja na butelce zaleca 2h przerwy przed nalozeniem LSP.
Czy nakladanie na SRP politury mija sie z celem (SRP m.in. tez odzywia)' date=' czy takie dzialanie ma sens ?[/quote'] SRP to politura wiec nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi zuzyc srodek do znikniecia lub chociaz do powstania mgielki.
widocznie za dużo nakładasz. Jeśli nie znika ,rozprowadzaj na większej powierzchni. Tu już nie trzeba działać fragmentami. Ja jadę po połowie maski ,albo całych drzwiach.
czy pomiedzy srp, a woskiem/sealentem nalezy zachowac odstep czasu ?
Tak .Ja zazwyczaj kończę nim prace wieczorem i zostawiam na noc. Na drugi dzień LSP i kosmetyka wykańczająca. Wosk trzyma dobrze ;)

Politurę kłaść mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=100889

 

Trudno jest mi zuzyc srodek do znikniecia lub chociaz do powstania mgielki. Po przejezdzie padem w jedna strone wydaje sie, ze juz srodka nie ma, po przejezdzie w druga okazuje sie, ze jesscze jest. Srodek nakladalem przy obrotach ok 1000, nie dociskajac.

Temperatura może mieć wpływ, bo jak jest zimno, to normalną rzeczą będzie dłuższy czas powstania mgiełki (czy np. schnięcie wosku/sealant'u) albo jak wspomniał Marco - 3 krople wielkości gorsza i działasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Panowie mam pytanie czy jest gdzieś filmik jak sie nakłada te SRP ???

 

Z tego co wyczytałem nakładać to aplikatorem bawełnianym ruchami kulistymi aż do powstania mgiełki lub znikniecia produktu ???

 

Nałożyc ok 2 warstwy w odstępach godz starczy ???

 

Nakładać elementami tzn nakładam SRP na maskę ( ile czekać czasu do zaschnięcia i po jakim czasie wytrzeć maskę MF ??? )

 

Z góry dzięki za odp :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beny.rac, mysle, ze odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz w tym temacie. Ale ok, prosze:

Z tego co wyczytałem nakładać to aplikatorem bawełnianym ruchami kulistymi aż do powstania mgiełki lub znikniecia produktu ???
Pierwsza warstwe wpracowujesz mocno, stosujac sredni nacisk, prawie do znikniecia. Chodzi o to by wykorzystac mozliwosci cleanera.
Nałożyc ok 2 warstwy w odstępach godz starczy ???
Zalezy od kondycji lakieru. Moze sie okazac, ze jedna bedzie wystarczajaca. Wiecej niz 3, maksymalnie 5 jesli masz bardzo duzo zapalu nie ma sensu klasc. Odstep pomiedzy warstwami to minimum 30 minut. Jesli jest chlodno i wilgotno zwieksz odstep.

Nastepne warstwy po pierwszej nalezy juz delikatnie, praktycznie bez docisku wpracowac az produkt zacznie byc lekko przezroczysty, zostanie tylko lekka mgielka. Dzieki temu oraz stosujac minimalna ilosc unikniesz pylenia. Mozesz wykorzystac ten sam aplikator, chociaz bawelniany/fibrowy stosuje tylko do pierwszej warstwy a do nastepnych piankowy.

Nakładać elementami tzn nakładam SRP na maskę ( ile czekać czasu do zaschnięcia i po jakim czasie wytrzeć maskę MF ??? )
Nakladasz na cale auto. W tym czasie pierwszy element powinien wyschnac. Zawsze mozesz sprawdzic lekko przejezdzajac palcem. Jesli zchodzi pylek i nic sie nie maze mozesz wycierac fibra. Po ostatniej warstwie a przed LSP odczekaj min 2h.

Niby wydaje sie troche skomplikowane, ale jak juz zaczniesz machac aplikatorem wszystko bedzie jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.