Skocz do zawartości

AutoGlym SRP


Rekomendowane odpowiedzi

ja używam najpierw bawełnianego wcierając żeby oczyścić lakier i wypełnić ryski a drugą delikatnie gąbkowym żeby nie ruszać już pierwszej warstwy a uzyskać lepszy efekt wypełniania rys
Na takiej zasadzie pracuje bardzo wielu uzytkownikow ktorzy zaznajomili sie troche lepiej z SRP, przy odrobinie wprawy uzyskujac zamierzone efekty. Z reszta taki sposob pracy z SRP jest znany od dawien dawna. Tym bardziej dziwia mnie informacje producenta. Moze chodzi o wypromowanie tez innych srodkow :idea: Jesli juz przy tym jestesmy to jak wypada moc AG Paint Renovator w porownaniu do srodkow megsa - UC i SX?

Odnosnie CGP tez sprawa wyglada dziwnie, bo dane podane przez producenta stoja w sprzecznosci z instrukcja na etykiecie ktora mowi by wpracowac srodek i pozostawic do wyschniecia. Chociaz samemu wpracowuje srodek praktycznie do znikniecia to i tak zostaje cieniutka warstwa ktora po wyschnieciu zostawia mgielke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej zasadzie pracuje bardzo wielu uzytkownikow ktorzy zaznajomili sie troche lepiej z SRP, przy odrobinie wprawy uzyskujac zamierzone efekty.

Wg mnie wchodzimy w szegóły Jeśli rozprowadzanie bawłną i wykańczanie gąbką ktoś uważa za najlepsze to ok. To dylemat częsty w przypadkach produktów o kilku zastosowanach.

Marcin ma rację, że producent promuje inne produkty . Chyba nie jest to złe. W koncu to przedsięwzięcie biznesowe.

PR- pracowałem z wieloma. Ten uważam za najmocniejszy Zeby była jasnośc- nie piszę najlepszy tylko szybko działajacy. W mojej ocenie amator tylko ręcznie . Specjalista na maszynie uzyska super efekt w krótkim czasie.

CGP. Tylko na mokro nie daje pylenia. Przepis producenta o pozostawieniu do wyschnięcia jest metodą na dobry poler jednak trzeba sie liczyć z pyleniem. Jedna i druga metoda (sucho i mokro) dale ten sam dobry efekt (na szybach oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, nie zrozum mnie zle, bardzo cenie sobie produkty AG, przynajmniej te ktore mialem okazje testowac :)

Chodzi mi o ten cytat.

Właśnie dowiedziałem się "u źródła" W przypadku SRP kładzenie kolejnych warstw nie ma zasadniczego wpływu na wygląd. Może ewentualnie wypełnić głebsze rysy ale w takim przypadku lepiej je zlikwidować choćby Paint Renovatorem wzglednie UDS, który jest szczególnie przydatny do "uzupełniania" rys.
Moze dokonalem nadimpretacji ale zrozumialem go w ten sposob, ze kladzenie wiecej niz jednej warstwy SRP nie ma celu co nie pokrywa sie z mysle nie tylko z moimi obserwacjami. Chociaz jak najbardziej rozumiem podejscie AG PR -> AG SRP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dokonalem nadimpretacji ale zrozumialem go w ten sposob, ze kladzenie wiecej niz jednej warstwy SRP nie ma celu co nie pokrywa sie z mysle nie tylko z moimi obserwacjami. Chociaz jak najbardziej rozumiem podejscie AG PR -> AG SRP.

Cała sprawa jest prosta. Poducent w opisie aplikacji nigdzie nie pisze o kilku warstwach SRP i nie sugeruje, że 2-3 warstwy poprawią znacząco wygląd. Co nie oznacza, że ten kto tak robi popełnia kardynalny bład. Założenie jest takie. SRP czyści powłoke, usuwa trochę rys i wypełnia te głebsze. Jeśli mamy do dyspozycji PR to te głębsze właśnieni (PR-em) zlikwidujemy. Jaśli zaś mamy czas to kładziemy kolejne warstwy SRP ,ale nie likwidujemy rys tylko je wypełniamy. Ja osbiście robiąc dwa przejścia jestem zwolennikiem PR-SRP. Ale to kwestaia wyboru.

Zawsze powtórzę. na SRP trzeba dać cos jeszcze. Sealant lub Carnaube. Wg mnie ilość warstw SRP pod spodem nie ma szczególnego znaczenia. I tak trwałośc całości zależy od ostatniej warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie jaki będzie najlepszy ( a przy tym najkrótszy) czas oczekiwania przed nałożeniem ostatniej warstwy np. sealantu? Coś mi sie kojarzy że producent pisze o 2h?

 

Nie spiesz się. Polimery muszą związać. W tzw międzyczasie zrób np coś wśrodku. Im cieplej na dworze tym czas może być krótszy 2h jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie w/s SRP. Nałożyłem na dokładnie umyty i oczyszczony element jedną warstwę SRP piankowym aplikatorem, wcierając go kilka dobrych minut, aż produkt zaczął znikać powoli i tworzyć się taka delikatna mgiełka na lakierze. Potem wypolerowałem element fibrą. Efekt raczej dość słaby. Po nałożeniu 2 warstwy i PB EX-P także jakoś mniej wyraziście lakier wygląda niż np po PB PP i Colli 845 Co robię nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio mówie, zuzyłem chyba ze 4 płatki ale mam małe autko :) swego czasu nakładałem gabkowym ale raz ze sie duzo nakładało i poźniej sie ciezko polerowało, a dwa spora część wsiakała w gąbke i sie marnowała ;-(

 

Co to znaczy dużo? Bez przesady SRP to nie jest drogi środek ;) Mam SRP w litrowej butelce i już trzeci rok go używam i mimo wielokrotnej aplikacji nadal jest ponad połowa. Mi się najlepiej nakłada go i wypracowuje padem z mikrofibry Meguairsa. A przez te wiele aplikacji chyba wszystkim już próbowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio mówie, zuzyłem chyba ze 4 płatki ale mam małe autko :) swego czasu nakładałem gabkowym ale raz ze sie duzo nakładało i poźniej sie ciezko polerowało, a dwa spora część wsiakała w gąbke i sie marnowała ;-(

 

Co to znaczy dużo? Bez przesady SRP to nie jest drogi środek ;) Mam SRP w litrowej butelce i już trzeci rok go używam i mimo wielokrotnej aplikacji nadal jest ponad połowa. Mi się najlepiej nakłada go i wypracowuje padem z mikrofibry Meguairsa. A przez te wiele aplikacji chyba wszystkim już próbowałem...

 

przeczytaj posty wyzej, ja pisze o EGP ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio nakładałem na swoje autko AG SRP i postanowiłem się podzielić z wami moją opinią.

Obiekt testowy to 19letni lakier BMW Brilliant Rot - lakier swego czasu zaniedbany bez jakichkolwiek korekt.

 

agtest1.jpg

 

Do nakładania użyłem gąbki z mf z tesco i mf do polerowania która mi została po TW Ice.

Produkt ma konsystencje mleczka. Zapach chemiczny dla mnie nieprzyjemny. Nakłada się prosto. Produkt wybacza drobne błedy - raz czy dwa ręka mi zjęchała przy czarnych listwach , po późniejszym przetarciu czystą mf nie pozostawił żadnego śladu.

 

Tak wyglądała gąbka po nałożeniu.

 

agtest2.jpg

 

Efekt choć może nie dokońca widoczny na zdjęciach za co z góry przepraszam to mnie naprawdę zaskoczył. Małe ryski a nawet swirle zostały świetnie zamaskowane a lakier z przytłumionego stał się wyrazisty.

 

agtest3.jpg

agtest4.jpg

 

I na koniec mały bonus - kropelkowanie - delikatny deszczyk w ten sam dzień nałożenia produktu.

 

agtest5.jpg

 

Podsumowanie.

W mojej opini produkt jak najbardziej wart swoich pieniędzy. Różnica na zaniedbanym lakierze bardzo widoczna. Jak narazie numer jeden z AIO na mojej półce.

Za wszelkie ewentualne błedy przepraszam :) w końcu dopiero raczkujący "detailer" ze mnie.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.