Skocz do zawartości

Jaka powłoka na mega szklistości


Artur9898

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Artur9898 napisał:

Siema, szukam powłoki dla brata na auto  bo wróciło z malowania i teraz grzecznie sobie czeka w garażu, zależy mi na mega szklistości i żeby wspomagała mycie, co byście proponowali?, 😁

Wszystko zależy od użytego klaru, ale polecam po lakierowaniu odczekać z tydzień lub więcej, żeby odparowało z niego wszystko co ma odparować przed położeniem powłoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost napisał:

Wszystko zależy od użytego klaru, ale polecam po lakierowaniu odczekać z tydzień lub więcej, żeby odparowało z niego wszystko co ma odparować przed położeniem powłoki

Dlatego wlansie pisałem ze czeka w garażu lakiernik znajomy i mówił ze minimum 2 tyg na utwardzanie, a masz jakieś swoje top co do powłok? 😀

2 godziny temu, D@ViD napisał:

CarPro CQuartz UK Edition 3.0

Właśnie nad nia sie zastanawiałem, fajna szklistości? I sprawdzałeś ile siedzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, focus87 napisał:

a podrzucil by ktos linka do filmu gdzie mozna jakies 50/50 zobaczyc z tymi powlokami czy faktycznie podbijaja glossa?

To stary film. Był też nowszy z obszerniejszym komentarzem o wpływie powłok na wygląd. Światopogląd wielu osób legnie w gruzach jak się dowie, że LSP w tym powłoki nie podbijają połysku wypolerowanej powierzchni. Najczęście go jeszcze zmniejszają. Nie mówi się o tym głośno bo to mało marketingowe gdy każdy produkt powinien być och ach

 

To po co stosować? Jako zabezpieczenie. Taka inwestycja na przyszłość. Pomaga utrzymać lakier w lepszej kondycji przez dłuższy czas.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno trafiłem na wpis jednego z weteranów kosmetyki w Polsce. Było tam coś o położeniu kilku powłok obok siebie i o tym że po utwardzeniu nie widać żadnej różnicy.

Zakładam że wcześniej wyciągnął te magiczne ponad 100 gu.

Wspierając tezę powyżej @ghost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, analyzator napisał:

Było tam coś o położeniu kilku powłok obok siebie i o tym że po utwardzeniu nie widać żadnej różnicy

Różnice mogą być, bo każdy producent może tak modyfikować formułę, że produkt końcowy będzie miał inny współczynnik  przepuszczalności światła oraz inne parametry optyczne.

1 godzinę temu, analyzator napisał:

Zakładam że wcześniej wyciągnął te magiczne ponad 100 gu.

Od siebie dodam, że nie ma co się trzymać sztywno wartości.

Bo np nowy piękny czarny lakier może mieć 98GU (pochłania światło).

Jasny nowy lakier w identycznym stanie może mieć 108GU.

 

2 godziny temu, analyzator napisał:

Wspierając tezę

Za wrażenia wizualne odpowiada jakość lakierowania i stan lakieru.

Korekta ma zapewnić jak najlepszy stan i odbiór wizualny.

 

Bez LSP nawet jak przez kilka dni lakier wygląda lepiej, to nie utrzyma długo max atrakcyjnosci, bedzie sie utleniał, degradował.

Powłoka mimo, że ma niższą wartość startową, to spowolni degradację. Wykres spadku połysku w czasie będzie dużo łagodniejszy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki @ghost . A juz przez chwile myslalem że ze mna jest cos nie tak ze nie umiem zauwazyc roznicy 🧐 (choc czasem slysze to od mojej kobiety 😂)

Zaczyna mi sie te forum coraz bardziej podobac wlasnie dzieki takim ludziom ktorzy nie leja wody tylko mowia jak jest naprawde. Szacunek 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.