Skocz do zawartości

ENZO Coatings Car Soap


Streat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam wszystkich. W tym teście chciałbym zaprezentować szampon firmy ENZO Coatings Car Soap. 

image.png.5b99b49e09a0c10e6864f7dc6751c0da.png

Cytat

ENZO Coatings Car Soap to szampon doskonale sprawdzający się do mycia powierzchni zabezpieczonych powłokami.

Dzięki odpowiednio dobranym składnikom skutecznie oczyszcza lakier usuwając zanieczyszczenia. Świetnie „odtyka” zabrudzone powłoki, poprawia hydrofobowość.

Mocna koncentracja produktu zapewnia jego dużą ekonomiczność. ENZO Coatings Car Soap charakteryzuje się dużym poślizgiem dzięki świetnie zbalansowanej pianie.

Produkt otrzymujemy w standardowym jak dla producenta opakowaniu. Bardzo fajna i schludna etykieta.

Parametry:

-Konsystencja gęsta woda

- Kolor czerwony

-Zapach wiśniowy

- pH koncentratu 7.1

- pH roztworu 7.7 

IMG-20200803-110450125.jpg

IMG-20200803-110752951.jpg

IMG-20200803-110626600.jpg

Do wiaderka nalałem około 10L wody i wlałem 50ml szamponu:

IMG-20200803-113408652.jpg

Wzburzenie myjką ciśnieniową i otrzymujemy fajną gęsta piane.

Mycie:

IMG-20200803-113428759.jpg

IMG-20200803-113433778.jpg

Piana fajnie utrzymuje się na aucie a co najważniejsze daje mega poślizg. 

IMG-20200803-113455444-MP.jpg

IMG-20200803-114003977.jpg

całe auto umyte pora na płukanie:

IMG-20200803-114741572.jpg

Wypłukiwanie bezproblemowe. A co najważniejsze nie zaburza hydro. 

Podsumowując:

ENZO Coatings Car Soap to bardzo fajny szampon. Neutralne pH, fantastyczny zapach wiśni który bardzo lubię oraz bezproblemowy wypłukiwanie. Do tego fantastyczny poślizg ❤️. Szampon nie zaburza hydro co jest jego kolejnym plusem. 

 

Cena 29 zł za 500ml

 

Plus:
+ Wiśniowy zapach
+ Fantastyczny poślizg 
+ Bezproblemowe wypłukiwanie
+ Nie zaburza hydro
+ Neutralne pH

Minusy:
-Brak

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@powalla faktyczni jest 1000:1 rozcienczenie 😛 Tak małe literki ze nawet ich nie widziałem. Ja i tak zwykle szampony testuje w rozcieńczeniu 40-50ml na 10L wody. Następnym razem zobaczę jak zachowa sie przy 10ml na 10l wody 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Czy on jest czysty, jak Vallet Pro Concentrated Car Wash ?
Muszę dziś coć czystego bez zaburzania hydro kupić na szybko a w sklepie lokalnie VP nie ma a jest Enzo

Polecam Binder Premium Koncentrat jak będziesz miał w sklepie. Kozak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Strus napisał:

Czy on jest czysty, jak Vallet Pro Concentrated Car Wash ?

Muszę dziś coć czystego bez zaburzania hydro kupić na szybko a w sklepie lokalnie VP nie ma a jest Enzo

Na powłoce nie zaburzył mi hydro, ale czy jest w 100% czysty to Ci nie powiem niestety. Dla mnie najlepszy odtykaczem i czyściochem i tak jest FX protect Shampoo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Strus napisał:

Żółty FX Protect nie jest "czysty". Zjada słabsze LSP dlatego nie jest to kategoria szamponu o jaką mi chodzi.

W tej kategorii CP Reset jest mistrzem jak dla mnie. 

Dobry do odtykania, odtłuszczania, bieżącego mycia i wiele innych. Wystarczy dostosować stężenie do zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W sobotę popełniłem pierwsze mycie szamponem od ENZO COATINGS @e36ace Niestety deszcz uniemożliwił mi robienie zdjęć bo musiałem się streszczać 😛 Ale z chęcią opisze swoje wrażenia:

Rozrobiłem 15ml szamponu na 15l wody, od razu przenosimy się do kraju kwitnącej wiśni, zapach czuć od momentu odkręcenia nakrętki. Fajny wiśniowy zapach ❤️ i ten kolor 😍

Rozrabiając wg zaleceń producenta w ciepłej wodzie i wzburzając myjką otrzymujemy w wiadrze fajną pianę, która utrzymywała się przez całe mycie pojazdu. 
Auto myłem gąbką od Softa, podczas pierwszego kontaktu gąbki z lakierem byłem w szoku, jaki to daje poślizg! Więc z bananem na gębie umyłem całe auto, nie przejmując się padającym deszczem 😄 

Wrażenia bardzo pozytywne, więc na wiosnę wleci na bank duży baniaczek szamponu 🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.sienkiewicz91 Szampo

1 godzinę temu, t.sienkiewicz91 napisał(a):

@ral6014 ale kupujesz gąbkę czy szampon? 😄 
Mi gąbka fajnie współpracuje z szamponem z Chemical Guys (tylko nie pamiętam jakim, będę w garażu to zerknę).

Szampon oczywiście. Do tej pory z gąbką qjutsu najlepiej mi pasuje szampon Cleantle DS2 (35-40 ml/10l)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo przypomina w pracy, zapachu i konsystencji Funky Wash&Posh. Ogólnie to świetny szampon jest, na codzień i od święta. Można bezpiecznie myć nawet w cieplejsze dni.

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
11 godzin temu, Strus napisał(a):

@e36ace skoro temat odżył to czy ja się w koncu dowiem czy ten szampon jest "czysty"? Czy nie zaburza hydro?

Nie bardzo rozumie co to znaczy czysty. Szampon jak zresztą większość na rynku może chwilowo zaburzyć hydro i jest związane ze zmianą napięcia powierzchniowego. Po kilku/kilkunastu minutach wszystko wraca do pierwotnego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@e36ace skoro temat odżył to czy ja się w koncu dowiem czy ten szampon jest "czysty"? Czy nie zaburza hydro?

Na aucie na którym testowałem szampon (rozcieńczony wg. zaleceń producenta) nie zaburzyło nic. Jak była tafla, tak i jest tafla


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.