Skocz do zawartości

Problem z 6 miesięcznym felgami.


majson1189

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie  

Wiem  że temat był wałkowany wiele razy ale chcę się upewnić czy jeszcze coś mogę zrobić czy została już tylko polerka nowych felg... 

Mianowicie pół roku temu kupione nowe 18 Sparco. Dwa razy został nałożony Sonax do zabezpieczenia felg, za każdym razem po umyciu dokładnym. Ostatni raz około 3 miesięcy temu. Tydzień temu dałem preparat do mycia felg Sonax i  po dopiero po dokładnym umyciu zorientowałem się z czym mam do czynienia. Dziś po dokładnym umyciu felgi zacząłem czyścić ipą i również nie zdaje egzaminu. Troszkę zeszło ale nie całość. Co robić? 

Czyścić za jakiś czas znów ipą i liczyć że po którymś razie zejdzie? Felgi mają matowe plamy, biały nalot i jakby niedomyty brud choć mogę je czyścić półgodziny. 

Proszę Was o pomoc ponieważ nie mam pojęcia co to są ścierne substancje itd...

Czy jest szansa że uratuje te felgi czymkolwiek? 

Pozdrawiam, 

Michał. 

20200721_152627.jpg

20200721_152611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdym razem myłeś Sonaxem? Może zmień środek na APC i spróbuj wypędzlować. Nie pozwól aby środki przysychały. Te ślady wyglądają na pozostałości chemii. Wątpię aby IPA załatwiła tak klar choć może jej mocno nadużyłeś (pytanie jeszcze w jakim stężeniu...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipe użyłem wczoraj by się tego pozbyć. Sonax do mycia felg użyłem pierwszy raz. Do ochrony felg dwa razy,  ostatnio ok 3 miesięcy temu. Ipe nakladałem prostu z butelki na szmatkę i czysciłem. Podkreślam, że widoczny problem pojawił się po zastosowaniu produktu firmy Sonax. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem dokładnie takiego produktu jak na zdjęciu do zabezpieczenia. Nakładany był w słonecznych warunkach, ale bez upału na przełomie marca/kwietnia. Nałożony na czyste, suche felgi, po kilku minutach polerowany szmatką. Do mycia zaś tydzień temu użyłem drugiego środka,  nałożony na mokre felgi, oczyszczone szczotką oraz spłukane dużą ilością wody. 

12662449_1.jpg

sonax-felgenbeast-felgenreiniger-1l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, sparco0 napisał:

A to czasem nie łuszczący się klar? Czuć te ślady pod palcem?

Tak jak widać na pierwszych zdjęciach widać jakby powłokę przy emblemacie sparco. Gdy drapie palcem to czuć jednak nie chcę kombinować przy nich bardziej. 

Dodam iż załączone zdjęcia przedstawiają umyte felgi....jeśli to tak można nazwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem kiedyś tyle że na plastikach zewnętrznych, środek który używałem kiedyś do plastików od RR customs. Po pewnym czasie zaczęło się łuszczyc i musiałem polakierowac wszystkie listwy itd. Obyś ty nie musiał malować tych felg. 

Mi to przypomina pewny środek który używałem kiedyś do plastików od RR customs. Po pewnym czasie zaczęło się łuszczyc i musiałem polakierowac wszystkie listwy itd. Obyś ty nie musiał malować tych felg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.