Jump to content

Problem z 6 miesięcznym felgami.


Recommended Posts

Witam serdecznie  

Wiem  że temat był wałkowany wiele razy ale chcę się upewnić czy jeszcze coś mogę zrobić czy została już tylko polerka nowych felg... 

Mianowicie pół roku temu kupione nowe 18 Sparco. Dwa razy został nałożony Sonax do zabezpieczenia felg, za każdym razem po umyciu dokładnym. Ostatni raz około 3 miesięcy temu. Tydzień temu dałem preparat do mycia felg Sonax i  po dopiero po dokładnym umyciu zorientowałem się z czym mam do czynienia. Dziś po dokładnym umyciu felgi zacząłem czyścić ipą i również nie zdaje egzaminu. Troszkę zeszło ale nie całość. Co robić? 

Czyścić za jakiś czas znów ipą i liczyć że po którymś razie zejdzie? Felgi mają matowe plamy, biały nalot i jakby niedomyty brud choć mogę je czyścić półgodziny. 

Proszę Was o pomoc ponieważ nie mam pojęcia co to są ścierne substancje itd...

Czy jest szansa że uratuje te felgi czymkolwiek? 

Pozdrawiam, 

Michał. 

20200721_152627.jpg

20200721_152611.jpg

Link to comment
Share on other sites

Za każdym razem myłeś Sonaxem? Może zmień środek na APC i spróbuj wypędzlować. Nie pozwól aby środki przysychały. Te ślady wyglądają na pozostałości chemii. Wątpię aby IPA załatwiła tak klar choć może jej mocno nadużyłeś (pytanie jeszcze w jakim stężeniu...)

Link to comment
Share on other sites

Ipe użyłem wczoraj by się tego pozbyć. Sonax do mycia felg użyłem pierwszy raz. Do ochrony felg dwa razy,  ostatnio ok 3 miesięcy temu. Ipe nakladałem prostu z butelki na szmatkę i czysciłem. Podkreślam, że widoczny problem pojawił się po zastosowaniu produktu firmy Sonax. Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Użyłem dokładnie takiego produktu jak na zdjęciu do zabezpieczenia. Nakładany był w słonecznych warunkach, ale bez upału na przełomie marca/kwietnia. Nałożony na czyste, suche felgi, po kilku minutach polerowany szmatką. Do mycia zaś tydzień temu użyłem drugiego środka,  nałożony na mokre felgi, oczyszczone szczotką oraz spłukane dużą ilością wody. 

12662449_1.jpg

sonax-felgenbeast-felgenreiniger-1l.jpg

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, sparco0 napisał:

A to czasem nie łuszczący się klar? Czuć te ślady pod palcem?

Tak jak widać na pierwszych zdjęciach widać jakby powłokę przy emblemacie sparco. Gdy drapie palcem to czuć jednak nie chcę kombinować przy nich bardziej. 

Dodam iż załączone zdjęcia przedstawiają umyte felgi....jeśli to tak można nazwać. 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, rygryss napisał:

Coś się pogryzło z klarem, bez mechanicznej obróbki raczej nic z tego.

Jak dla mnie za grubo utlenione, żeby to było zabezpieczenie które pokazałeś na zdjęciach.

Czyli masz na myśli polerkę? 

Link to comment
Share on other sites

Miałem taki sam problem kiedyś tyle że na plastikach zewnętrznych, środek który używałem kiedyś do plastików od RR customs. Po pewnym czasie zaczęło się łuszczyc i musiałem polakierowac wszystkie listwy itd. Obyś ty nie musiał malować tych felg. 

Mi to przypomina pewny środek który używałem kiedyś do plastików od RR customs. Po pewnym czasie zaczęło się łuszczyc i musiałem polakierowac wszystkie listwy itd. Obyś ty nie musiał malować tych felg. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.