Skocz do zawartości

Korekta lakieru przez amatora, sprzęt, chemia, porady


Arbi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie czy jako zupełny laik jestem w stanie samemu zrobić sobie korektę lakieru, tak aby nic nie zniszczyć, a efekt był zadowalający? Kupiłbym bym sobie np. adbl roller 9mm lub chociażby Yato,  jakieś menzerny i w wolnej chwili działał. Może ktoś podpowie co by się nadawało do lakieru w Chevrolecie? Zakładam, że jest to dość miękki lakier, ale niech się ktoś wypowie kto pracował przy takim. Wszystkie porady miłe widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszyny DA dużo wybaczają. Doskonałe dla początkujących. Poczytaj forum aby dowiedzieć się jak to powinno wyglądać, przeczytaj uważnie kilka relacji PSB aby wiedzieć co, gdzie, jak i w jakiej kolejności. Jest też sporo filmów na YT pokazujących podstawy. Jeżeli przygotujesz się merytorycznie, to będzie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Chciałbym odświeżyć temat, bo po niespełna roku, w końcu zdecydowałam się zainwestować w zestaw do polerowania i w związku z tym prosiłbym o rady. Wiem jak prawidłowo umyć auto i przygotować do polerki, natomiast tutaj zaczynają się schody z odpowiednim doborem zestawu. Na początek może napiszę co mam, a wy mi powiecie co dalej z tym zrobić 😉

 

1. Maszyna DA Liquid Elements T3000v3 10mm, średnica 125mm

2. Dodatkowy talerz mocujący na 75mm

3. Pad NAT z mikrofibry agresywny miękki 135mm - 2 szt

4. Pad NAT niebieski z otworem 135mm - 2 szt

5. Pad NAT żółty z otworem 135mm - 2 szt

6. Pad NAT czarny z otworem 135mm - 2 szt

7. Royal Pads Medium żółty z otworem 135mm - 2 szt

8. Pad NAT niebieski 80mm - 2 szt

9. Pad NAT żółty 80mm - 2 szt

10. Pad NAT czarny 80mm - 2 szt

11. Pasty Koch Chemie H9, F6 oraz M3, wszystkie po butelce 250ml

Proszę o porady od czego zacząć, z jakim zestawem itd. Czytałem dużo, natomiast nie ma to, jak przeczytać porady do tego konkretnego przypadku.

Auto to Chevrolet Epica z 2006 roku, natomiast lakier nie wygląda najgorzej. Na całej powierzchni widoczne rysy pod światło,  natomiast na zderzaku sporo odprysków od kamieni. Chciałbym przeprowadzić korektę dwuetapową, natomiast nie liczę na idealne wyprowadzenie. Auto jest głównie weekendowe i wystarczy mi, że będzie lepiej niż jest teraz. IMG_20210626_155418.jpg.c6694efbe3452759d799a9bbafce73ea.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier chyba ori, nie jestem jego pierwszym właścicielem. Próbowałem robić zdjęcia lakieru natomiast słabo oddawały rzeczywistość. Pod światło widać dość dużo długich rys. Co do tyłu nie jestem pewien, bo mam podejrzenia, że coś tam mogło się dziać wcześniej. Nagrałem filmik, wydać nieco więcej aczkolwiek nie wiem czy to coś rozjaśni. Może jutro postaram się więcej oddać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fachowcem, ale kupiłem maszynę o skoku 10mm, żeby właśnie była możliwość popracować na talerzu 75mm. Z tego co wiem, nie założysz takiego rozmiaru do Hamrona, a nawet jeśli, to nie będzie się dało tym pracować. Tak czytałem. Chłopaki na pewno potwierdzą 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze jeden filmik, widać troszkę więcej. 

 

A powiedzcie mi czy korektę mogę robić etapami, bo żona mnie wygoni z domu jak się na cały dzień zamknę w garażu. Problemem może być jedynie to, że będę musiał kilkukrotnie przygotowywać je do polerowania, co suma summarum zajmie więcej czasu. 

No i teraz pytanie czy po wypolerowaniu każdego elementu od razu nakładać na niego wosk? Mam Soft99 Kiwami. Czy polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arbi Oczywiście, że możesz robić etapami, ale najlepiej pomiędzy nimi nie wyjeżdżać z garażu 😛 Jak bym robił tak na raty przez miesiąc, to myślę, że warto by było po zrobieniu całego auta wskoczyć jednego dnia na całość i zrobić szybki przejazd antiholo i dopiero wtedy zarzucić wosk/powłokę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czasu jest w tym wszystkim najgorszy, bo polerka zajmuje go dużo, a i tak już jestem gościem w domu 😕

 

Panowie, a czy po korekcie, przed woskiem zastosować jeszcze jakiś cleaner/prewax dla lepszego efektu? Jeśli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie jeszcze miernik lakieru i tak na szybko obskoczyłem auto i wyszło, że średnia grubość lakieru to 80-100 um. Auto to Chevrolet produkcji koreańskiej. Czy to normalna grubość i można się podjąć korekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.