wolf25ss Posted July 1, 2020 Report Posted July 1, 2020 Mam pytanie, czy można usuwać ptasie odchody odtłuszczaczem ja tak na przykład robię czy stanie się coś z lakierem i jakie tanie dostępne środki dostępne w markecie możecie mi polecić.
MMCzysci Posted July 1, 2020 Report Posted July 1, 2020 Ale ze jak? Same ptasie odchody? To nie prościej samochód umyć?
wolf25ss Posted July 1, 2020 Author Report Posted July 1, 2020 Chodzi o same odchody mam z k2 klient tym usuwałem xd stanie się coś i co możecie polecić z taniej chemii
MMCzysci Posted July 1, 2020 Report Posted July 1, 2020 Teoretycznie to i wodą z szamponem można... ale po co robić taką szopkę? Umyj porządnie auto i tyle.
FilipO Posted July 1, 2020 Report Posted July 1, 2020 A jeśli są to pojedyncze "sztuki" to zakup sobie Kecav H2O+ (woda w żelu). Psikasz, odczekujesz chwilę, i miękką mikrofibrą zbierasz.
kamil598 Posted July 1, 2020 Report Posted July 1, 2020 Chodzi o to żeby zmiękczyć tą kupę i usunąć ją bez tarcia, odtłuszczacze moim zdaniem zbyt szybko odparowują żeby to zrobić
wolf25ss Posted July 1, 2020 Author Report Posted July 1, 2020 A czy taki odtłuszczacz k2 klient pro nada się na to czy może mi nie wiem na przykład wyżreć lakier.
kamil598 Posted July 1, 2020 Report Posted July 1, 2020 Nie wyżre Ci nic bo to produkt do odtłuszczania lakieru. Usuwając ptasie odchody w taki sposób możesz jedynie porysować lakier w tym miejscu trąc zbyt dużą siłą, no chyba że schodzi po tym leciutko
wolf25ss Posted July 1, 2020 Author Report Posted July 1, 2020 Zależy jak świeże to schodzi łatwo jak już trochę ciężej to używam mikrofibry i leciutko wycieram
wolf25ss Posted July 2, 2020 Author Report Posted July 2, 2020 Pytanie z innej beczki czy spray do kokpitu k2 polo może zniszczyć lakier czy raczej nic temu lakierowi nie zrobi wycierałem plastiki no i nie chcący trochę mogło polecieć na lakier. Odpowie ktoś ? 2
wolf25ss Posted July 7, 2020 Author Report Posted July 7, 2020 W dniu 2.07.2020 o 23:32, wolf25ss napisał: Odpowie ktoś? 1
Marcin1992 Posted July 8, 2020 Report Posted July 8, 2020 17 godzin temu, wolf25ss napisał: Odpowie ktoś? Nic ci się nie stanie. Wytrzyj tylko 1
xadamx Posted July 12, 2020 Report Posted July 12, 2020 W dniu 1.07.2020 o 15:35, wolf25ss napisał: A czy taki odtłuszczacz k2 klient pro nada się na to czy może mi nie wiem na przykład wyżreć lakier. Oczywiście, że się nada. Tylko nie czekaj za długo, żeby nie odparował. Musisz natychmiast zacząć trzeć. Po tym wszystkim musisz koniecznie miejscowo korektę lakieru zrobić, a na koniec położyć powłokę. W dniu 2.07.2020 o 23:32, wolf25ss napisał: Pytanie z innej beczki czy spray do kokpitu k2 polo może zniszczyć lakier czy raczej nic temu lakierowi nie zrobi wycierałem plastiki no i nie chcący trochę mogło polecieć na lakier. Odpowie ktoś ? Odpowiedź z tej samej beczki. Musisz koniecznie użyć odtłuszczacza, np. K2 Klinet. Odtłuszczacz od razu wycierasz do sucha i korekta, a na to powłoka. MUSISZ koniecznie szybko go użyć, bo K2 Polo zmiękcza lakier i stanie się "gumowaty". No, musiałem.
Skav Posted July 20, 2020 Report Posted July 20, 2020 A jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? Po zmyciu zostało takie cos, jakby sie zluszczyl klar na lakierze, nie schodzi zadnym cleaneram ani nawet pod paznokciem. Jakis pomysl jak to usunac/uniewidocznic w jakims stopniu? Niby był wosk ale nie dał sobie z tym rady
Moderator Streat Posted July 21, 2020 Moderator Report Posted July 21, 2020 @Skav tak łatwo tego nie usuniesz, bo to się wgryzlo w klar. Widziałem jak podgrzewają takie miejsce opalarka i podobno schodzi, fireball chyba ma takie maty które się nakleja i one wydzielają ciepło przez co klar lekko się topi i wraca do normalności ale nie stosowałem więc nie wiem czy pomoże
FilipO Posted July 21, 2020 Report Posted July 21, 2020 Ja znowu mam malowaną maskę i bardzo ciekawy klar na niej.. zostaje slad po praktycznie każdej qpie ktora leżała tam może kilka godzin.. robi się taka jakby naróśl wyczuwalna pod palcem.. po umyciu auta nadal jest to widoczne, natomiast jak auto stoi na sloncu przez 2-3 dni, ślad znika w całości (albo praktycznie w całości).. polerka oczywiście tego nie rusza..
Skav Posted July 21, 2020 Report Posted July 21, 2020 @Streat podgrzewanie opalarka troche hardcorowa metoda, w ostatecznosci sie moze zdecyduje, slad wyglada nieco lepiej po przejechaniu clenerem z 2 razy (mozr wstawie pozniej zdjecie jak beda warunki). Pewnie trzeba bedzie caly wosk z elementu sciagnac @FilipO dałes mi cien nadzieji, zostawie auto na jakis czas i moze zejdzie pod samym słońcem (chciaz oststnio z nim ciezko), wosk zdjety wiec lakier troche bardziej ma warunki atmosferyczne "narażony"
FilipO Posted July 21, 2020 Report Posted July 21, 2020 Nadzieja matką głupich.. ale sam zachodzę głowę jak ktoś tak spier.. malowanie maski że ona az tak zbiera wszelkie ślady..(+ przetloczenie ma dziwną strukturę.. ) oryginalny lakier po tym samym czasie leżenia ptasiej qpy nic sobie z tego nie robi.. I te ślady zniknęły kompletnie.. A ślad z 3 fotki był wyczuwalny pod palcem.. niczym się go nie dało zdjac.. auto pojezdzilo tydzień z nim.. i teraz ciężko go w sztucznym świetle znaleźć ..
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now