Skocz do zawartości

Wosk dla amatora


Dawidson00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przeglądam forum od kilku dni i stwierdziłem , że dalej nic nie wiem 🙂

Nie jestem detailerem a mycie auta traktuje jako przyjemność będąc weekendowo na działce.

Kupiłem myjkę ciśnieniową i za Waszą poradą odezwałem się do użytkownika Techkar w sprawie pianownicy.

Auto czarne - paskudny kolor do tego aby to jakoś wyglądało 🙂

Wyczytałem aby kupić aktywną pianę (mam dylemat między dwoma)

ADBL YETI 

Shiny Garage Fruit Snow Foam

Do tego mycie na dwa wiadra (mam rękawice z mikrofibry taką z marketu - wystarczy?)

I teraz pytania:

Jaki szampon dla lajka?

Jaki wosk? zaznaczam , że nie mam maszyny więc dobrze byłoby coś doradzić abym nie zwalił ręcznej roboty 🙂 Na forum jest polecanych masa różnych ale zapewne dla profesjonalistów 🙂 

"krwawe felgi" posiadam jakiś środek i jak dla mnie ok. 

 

poradźcie coś pls dla domorosłego miłośnika swego auta 🙂 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon to chyba bez znaczenia, byle nie RRC. A wosk? Wg mnie idealne są testery Dodo Juice, jeżeli nie zależy Ci na trwałości. Jeżeli chcesz trwały wosk to Soft99 12 Months. Tego wosku chyba nie da się źle położyć, w każdy razie trzeba się postarać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, alfaJersey napisał:

Szampon to chyba bez znaczenia, byle nie RRC. A wosk? Wg mnie idealne są testery Dodo Juice, jeżeli nie zależy Ci na trwałości. Jeżeli chcesz trwały wosk to Soft99 12 Months. Tego wosku chyba nie da się źle położyć, w każdy razie trzeba się postarać 🙂

Cena soft99 trochę przeraża. Raczej celuje coś do 100zł. Widziałem, że sporo osób poleca BILT HAMBER DOUBLE SPEED WAX 250 ML. Pytanie jak z kładzeniem?  I tu pozostaje jeszcze kwestia aplikacji na świeżym powietrzu bez zadaszenia (oczywiście wieczorem/rano jak nie będzie bezpośrednio padało słońce na auto) . Kupiłem też już ręcznik do osuszania i ściereczki z mikrofibry do tarcia wosku. Będę wdzięczy za wszelkie sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finis i DSW nakładanie bez stresu tylko pamiętaj, że mniej = więcej.

Co do szamponu i piany. Sonax actifoam energy. Neutralna piana/szampon. Bardzo wydajna. Piany adbl nie polecam - nic nie myje.

Sporo zależy od stanu lakieru. Może warto poszukać wosku/cleanera o właściwosciach wypełniających jeśli auto trochę zmęczone a nie planujesz na razie polerki. Jako qd/qw na kanapkę możesz rozwazyć goodstuff show detailer. Pięknie wygląda na czarnym i sporo kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka była robiona w zeszłym roku (jednoetapowa plus twardy wosk) w studiu detailingowym. Fakt faktem lakier na nowo porysowany głownie przez moje dzieci. Lubią rysować palcami po samochodzie jak jest brudny 🙈 Rzucę okiem na goodstuff.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to dla początkującego, pomijając już Softa który sam z siebie jest pancerny i łatwy poleciłbym jakiś wosk czyszczący. Zaraz mnie tu spece zjedzą, że niezgodnie ze sztuką i ą-ę nie po bożemu, ale takie woski mają sporo zalet, zwłaszcza w twoim wypadku. Po pierwsze: są w mleczku, a nie w paście. Więc odpada ryzyko że wsadzisz, albo ci nawieje, jakieś syfy do puszki. Po drugie: zawierają trochę środków ściernych i czyszczących więc ruszą te uparte zabrudzenia i niedoskonałości lakiery których nie ruszy chemia. No i po trzecie: łatwo się nakładają. Polecę Meguiars Cleaner Wax.

Możesz też rozważyć jakieś AIO: komplet Autoglym SRP to około 50 złotych chociaż trwałość marna, praktycznie tydzień, może dwa. Ale możesz podbijać co mycie jakimś QW (nawet od Autoglyma), albo nakłożyć EGP. SRP z EGP albo Aqua Wax to będą okolice 100.

Jeżeli koniecznie chcesz klasyczny wosk w paście, to Bees Wax od detailInk. Koszt w okolicach 50 złotych a środek na serio fajny i łatwy, chociaż średnio trwały, raczej na lato niż na trudne warunki.

 

Ale tak czy tak celował bym w mleczka albo wręcz woski w płynie. Nie ma co się napalać na woski w paście, to środki dla maniaków machania 😉 Sam, mimo że lubię woskować, coraz bardziej zastanawiam się nad przejściem na zestaw Autoglyma: SRP+EGP albo wręcz na Cleaner Wax Zymola. I tylko na zimę zostawić sobie Soft99 i porządne glinkowanie z cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alfaJersey Myślałem że SRP to poleży ciut dłużej niż tydzień.. No nic zobaczymy jak do mnie dojedzie butla i pogoda będzie bardziej sprzyjająca. Najwyżej będę go podbijać Quik Waxem od Megsa albo innym SSW : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRP jest nietrwałe, ale ono z założenia nie ma jakoś specjalnie zabezpieczać. To ręczna politura i glaze, więc wypada to chociaż czymś z wierzchu szurnąć. Samo SRP szybko spłynie, ale fajnie się wiąże z innymi środkami więc jak dasz na niego QW to będzie całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dla totalnego amatora najwazniejsze jest czytanie forum... Nie mowie tego zlosliwie ale co chwila pojawia sie nowy user, ktory pyta -upraszczajac - "o to samo"... 

Polecam zaczac od wszelakiej masci testerów.. FK1000, Manufaktura, Mothers, BiltHamber, DodoJuice, Meguairs... itd.

teraz @Eryczek i inni mają nawet w sprzedazy kilka takich fantów.

Poczytaj o etapach mycia, dekontaminacji, rodzajach polerki, LSP itd... to kosztuje jedynie troche poswieconym czasem ale oszczedzisz sporo nerwow i kasy w pozniejszym czasie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał82 napisał:

@Dawidson00 jak to dla amatora to raczej z firmy RRCustoms nie kupuj.

Może to zabrzmieć jakby profesjonaliści nie powinni mieć problemu z RRC. 😄

A ode mnie propozycja:

Natty Paste Wax. 

 

Banalny, fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że chyba każdy może mieć problem z ich zajeb## produktami. Ale moja opinia jest oparta na wiedzy z netu, bo sam nie jestem na tyle profi by coś więcej od nich kupić niż satin dressing co i tak stoi gdzies w kącie i nie wyrzucny tylko dlatego, że to chemia a tej nie wyrzucam, nie wylewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czester napisał:

Czy Natty's Blue Liquid ma jakieś większe wady w prównaniu do wersji "twardej"? 

Nie odpowiem na pytanie bo nie miałem okazji z płynną odmianą, ale nie ma żadnego powodu żebyś odpuszczał wersję w paście. Tego wosku nie da się źle położyć. Powinien go przerobić każdy, jest niedrogi,banalny w obsłudze i daje fajny efekt. Wg mnie powinien kosztować 2 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, alfaJersey napisał:

Szampon to chyba bez znaczenia, byle nie RRC.

No jakby si.ę zgodzić nie mogę. Miałeś, używałeś, czytałeś opinie ?  Jeśli tak to słucham czemu jest taki straszny.

Dla mnie to podstawowy szampon do zwykłego, "codziennego" mycia.

20 godzin temu, alfaJersey napisał:

Tego wosku chyba nie da się źle położyć, w każdy razie trzeba się postarać

Dość ciekawe bo mnóstwo ludzi ma z nim problemy. Szczególnie że są nawet instrukcje dedykowane temu produktowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z SOFT99 Fusso Coat 12 Months Dark - sam miałem do swojego czarnego auta i bardzo chwaliłem 😉. Teraz kupiłem Light do jaśniejszego auta i także jest ok ;). Szkoda tylko, że wartość tego wosku cały czas wzrasta. 2/3 lata temu kupowałem za 125 zł, a teraz jest za około 150 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Strus napisał:

No jakby si.ę zgodzić nie mogę. Miałeś, używałeś, czytałeś opinie ?  Jeśli tak to słucham czemu jest taki straszny.

Dla mnie to podstawowy szampon do zwykłego, "codziennego" mycia.

Dość ciekawe bo mnóstwo ludzi ma z nim problemy. Szczególnie że są nawet instrukcje dedykowane temu produktowi.

Miałem, używałem. Parę produktów RRC miałem i żadnego nie polecam. Żadnego nie zużyłem do końca, wylądowały w kanisterku 5L, a potem w PSZOKu. Podstawowy szampon - może. Dla mnie kiepsko się pieni, ma masakrycznie agresywną chemię dla dłoni (mam wrażliwe, życie), a że zazwyczaj w rękawiczkach nie myję (bo z żadnym innym szamponem nie miałem tego problemu) to było tak sobie. Jeżeli myje się na zewnątrz i nie daj bóg przyschnie to potem bez ściernego AIO albo pasty finishowej się nie obędzie. Może nie jest to najgorszy szampon samochodowy jaki używałem, ale w życiu go nikomu nie polecę. Szczególne jeżeli obok postawi się inne szampony, nawet Sonaxa. Że o dużo droższych Neutralach Softa nie wspomnę.

Z RRC miałem jeszcze:

- płyn do odmrażania szyb - ten poza zapachem był ok

- bug remover - wszedł w reakcję z fabrycznym lakierem i w miejscu gdzie były odpryski pojawił się biały osad - w zasadzie nie do usunięcia

- deironizer - kiepskie działanie, nawet marketówki były skuteczniejsze, potem mimo solidnego wypłukania walczyłem z korozją na tarczach - coś czego żaden inny deiron (ADBL, Soft, SG) nie powodował.

Może miałem pecha i trafiłem na gorsze serie, ale nie zamierzam polecać ich kosmetyków.

 

Co do łatwości Softa 12Months to moje osobiste doświadczenie - smyram, ścieram, idę na Karmi. Jeżeli ktoś ma problemy to spoko, nie zamierzam tego podważać, ale raczej nie będę polecał czy odradzał na podstawie opinii innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, alfaJersey napisał:

Dla mnie kiepsko się pieni

To jest jeden z najbardziej pieniących się szamponów jakie znam. 
pod głupim prysznicem w domu z 4 litrów wody jest kolejne 6 litrów piany (objętościowo patrząc) więc albo miałeś nie ten szampon co ja albo nie wiem co dla Ciebie oznacza dobra piana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Strus napisał:

@Tomexo kupowałeś starą wersję. Od roku jest nowa. nowa ma wyższą cenę

A to dlatego 😄! Po opakowaniu praktycznie żadnej różnicy nie było, dlatego nie zwróciłem uwagi. Czyli do jasnego koloru kupiłem tą nowszą wersję (jeszcze sprawdzę dokładnie w garażu) 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy dokonane

BILT HAMBER DOUBLE SPEED WAX 250 ML

SHINY GARAGE FRUIT NEUTRAL SNOW FOAM

ADBL SNOWBALL 1L

 

Dam znać jak paczka przyjdzie i będę po pierwszym razie 🙈

Do tego ściereczki z mikrofibry i ręcznik z mikrofibry również zakupione.

 

Powiedzcie mi , czy Hamber w zestawie posiada aplikator czy trzeba oddzielnie kupić? Może ewentualne wystarczy nakładać ściereczką z mikrofibry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.