Skocz do zawartości

#zostańwgarażu Zabawy pianami i szamponami - testy lepkości


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witajcie.

W ramach akcji #zostań w garażu i wolnego weekendu postanowiłem wyciągnąć kilka pian i szamponów aby porównać sobie jak długo siedzą na lakierze.

Czy to jest do czegokolwiek potrzebne ? I tak i nie. Dla mnie to była raczej akcja odświeżania arsenału i zabawy pianami, szamponami które leżały sobie gdzieś w piwnicy i czekały na ponowne odkrycie.

Nuty zapachowe, które dziś odkryłem sprawiły, że pobawię się tak jeszcze nie raz 😉

Jest tyle produktów na rynku, nasze półki pękają w szwach, że warto sięgać za każdym razem po inny produkt 🙂 Może i was to zachęci do eksperymentowania i zabaw z wieloma różnymi produktami, łamanie stereotypów i spędzenie miło czasu w detailingowym relaksie 🙂

Zaczynami. Oto dzisiejsi zawodnicy 🙂

2020-04-18-14-29-12.jpg


2020-04-18-14-29-34.jpg

 

Będziemy je porównywać losowo i parami 🙂

 

1. ADBL Yeti
 

Spoiler


obraz.png.9c50b8110fb6ae154ba90fc26aab3d63.png

Cytat

ADBL Yeti – to silnie skoncentrowana piana aktywna o neutralnym pH. Ogromna dawka składników pianotwórczych i zwilżających daje pianę o konsystencji bitej śmietany z wysoką siłą penetracji zabrudzeń. Neutralna w koncentracie, bezwzględna dla brudu i bezpieczna dla czyszczonych powierzchni. Dzięki tym cechom, ADBL Yeti charakteryzuje się jedną z najkorzystniejszych relacji jakość / cena na rynku europejskim.

Sposób użycia:

1. Pokryj suche auto roztworem piany z letnią wodą. Dobierz odpowiednie stężenie w zależności od rodzaju pianownicy i stopnia zabrudzenia auta.

– do 1:400 – pianownica ręczna

– 1:9 do 1:14 – pianownice PA

2. Pozostaw pianę do zadziałania do kilku minut nie dopuszczając do zaschnięcia na powierzchni.

3. Opłucz dokładnie auto wodą pod wysokim ciśnieniem.

4. Przystąp do kolejnego etapu mycia „na dwa wiadra” ADBL Shampoo.

Uwaga!

Nie stosować na rozgrzany lakier!

Nie pozostawiać do wyschnięcia!

Nie stosować w słońcu!


 

 

 

2. Farecla G3 Pro Snow Foam

 

Spoiler


obraz.png.62cd956537fd693dfc3eed2f5e4514a0.png

Cytat

Aktywna Piana G3 Pro Snow Foam to środek czyszczący o neutralnym pH, bezpiecznym dla wszystkich rodzajów powierzchni i lakierów. Idealny do bezdotykowego mycia przed pełną pracą nad karoserią pojazdu, nie usunie poprzednio nałożonych uszczelniaczy i wosków.

Wysoka aktywność pienienia szybko rozpuszcza brud, czyniąc go łatwiejszym i bezpieczniejszym do usunięcia. Użyj aktywnej piany przed zastosowaniem szamponu, myciem lub/i woskowaniem.

 

INSTRUKCJA UŻYCIA:

1 - Dodaj 30 ml Aktywnej Piany Snow Foam do 120 ml wody w pianownicy myjki strumieniowej/ciśnieniowej

(całość roztworu to 150 ml – wystarczy na średniej wielkości samochód rodzinny )

2 - Spryskaj cały pojazd i pozostaw na nim pianę do momentu aż zaczynie spływać

3 - Spłucz czystą wodą z węża lub myjki strumieniowej/ciśnieniowej

 

WSKAZÓWKA: produkt może być używany także jako szampon – stosuj wtedy 2 nakrętki na 15 litrowe wiadro letniej wody.

 


 

 

 

3. OhMy Shampoo
 

Spoiler


obraz.png.5f4c179383bcc0a5541681b1668b67b6.png

Cytat

#OhMyShampoo to wysoce skoncentrowany szampon o znakomitych właściwościach czyszczących. Skutecznie usuwa nawet stary brud. Bezpieczny dla wcześniej nałożonych wosków i sealantów, dzięki neutralnemu PH. Zapewnia doskonały poślizg. Przyjemny zapach gumy balonowej.

Sprawdza się również doskonale jako lubrykant pod glinkę.

Zalecane rozcieńczenie: 30ml szamponu na 10l wody

*Nie myj auta w słońcu


 

 

 

4. Poorboy's World Super Slick & Wax
 

Spoiler


obraz.png.16e413c3f944bac065bcacc764ab51d1.png 

Cytat

Naładowana woskiem wersja superśliskiego kultowego szamponu ze stajni Poorboy's - Super Slick & Suds.

Doskonały do bieżącej pielegnacji - uzupełnia ubytki warstwy wosku z naturalną carnaubą

Koncentracja: 1:250

Sposób użycia: użyj 25ml na 10 l wody w wiadrze


 

 

 

5. Shiny Garage Sleek Premium Shampoo
 

Spoiler


obraz.png.d859e5b4a076ef961cea4aee4e13af1d.png

Cytat

Shiny Garage Sleek Premium Shampoo – to szamponu klasy premium o niezwykle intensywnym, zapachu kiwi. Szampon zapewnia obfitą pianę, doskonały poślizg i bardzo łatwo się wypłukuje. Gęsta piana ułatwia odspojenie i bezpiecznie usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z powierzchni lakieru bez ryzyka zarysowania.
Prodkt jest bezpieczny dla polerowanego aluminium, elementów chromowanych i plastikowych. Sleek Premium Shampoo to połączenie niezwyklej skuteczności i delikatności dla wszystkich powierzchni pojazdu.

Najważniejsze cechy:

cechy produktu:

wysoka wydajność

niezwykle intensywny zapach podczas mycia,

gęsta piana,

doskonały poślizg,

nie usuwa wosków/sealantów,

 


 

 

 

6. Enzo Car Foam
 

Spoiler


obraz.png.c2602b2393e98eb1168f1ced85af0cf2.png

Cytat

ENZO Coatings Car Foam 500ml to neutralna piana o doskonałych właściwościach czyszczących.

Zrównoważone dobranie składników pozwoliło uzyskać produkt, który zmiękcza brud i jest bezpieczny dla wosków i powłok.

Piana długo utrzymuje się na lakierze. Dzięki temu powierzchnia jest świetnie przygotowana do mycia szamponem.

 


 

 

 

7. Fx Protect Active Foam
 

Spoiler


obraz.png.02b91268f9d8ea2024ae24e2ea71b208.png

 

Cytat

 

FX Protect ACTIVE FOAM - Aktywna piana przeznaczona do bezpiecznego mycia karoserii samochodu

Neutralny odczyn pH sprawia, że ACTIVE FOAM jest bezpieczny dla powierzchni zabezpieczonych powłokami ochronnymi lub woskami. Wytwarza gęstą i obfitą pianę, która dzięki specjalnie opracowanej recepturze przylega do czyszczonej powierzchni i znakomicie rozpuszcza cząsteczki brudu. Cechuje się dużą wydajnością, efektywnością i bardzo przyjemnym zapachem.

WŁAŚCIWOŚCI:

Neutralne PH (koncentrat)

Bezpieczny dla wosków i powłok ceramicznych 

Skutecznie usuwa brud

Tworzy gęstą, obfitą pianę

Przyjemny, pomarańczowy zapach

 


 

 

 

8. Poorboy’s Super Slick & Foam
 

Spoiler


obraz.png.d0d7ecf13c52dee1b9f4cd3f5c51dfa1.png


 

Cytat

 

Poorboy’s Super Slick & Foam – to piana aktywna do mycia wstępnego pojazdów, której zadaniem się odseparowanie zabrudzeń od powierzchni lakieru i ułatwienie mycia.

Super Slick & Foam bazuje na tych samych polimerach, które stanowią podstawę dla szamponów Super Slick z linii Poorboy's World. Formuła produktu została wzbogacona o mieszaninę wytwarzającą pianę, która naniesiona na pojazd otula go grubą warstwą mydlin. Super Slick & Foamto doskonała piana aktywna przeznaczona do aplikacji z użyciem myjek ciśnieniowych lub pianownic ręcznych.

Najważniejsze cechy:

Tworzy grubą warstwę piany która utrzymuje się na karoserii

Odseparowuje i unosi brud od powierzchni

Zapewnia dodatkowe nawilżenie podczas mycia gąbką lub rękawicą

Łatwo się spłukuje, nie pozostawia osadu

Sposób użycia:

60 ml piany Super Slick & Foam rozpuścić w 200 ml wody.

Nanieść na samochód używając pianownicy i pozostawić do 5 minut

Nie dopuścić do zaschnięcia piany na powierzchni

Spłukać wodą

 


 

 

Założenie wstępne: 20ml na 500ml wody w pianownicy Gloria Fm10 i mierzymy czas od odłożenia pianownicy 🙂

 

1. ADBL Yeti vs Farecla G3 Pro Snow Foam

W tym mini pojedynku Farecla G3 ma minimalnie widoczną lepszą lepkość niż ADBL.

 

2. OhMy Shampoo vs Poorboy's World Super Slick & Wax

 

W tym mini pojedynku #OhMycar świetnie sobie poradził a to przecież szampon.

 

3. Shiny Garage Sleek Premium Shampoo vs Enzo Car Foam

 

W tym mini pojedynku wygrywa dla mnie Shiny Garage - zapachem i konsystencją piany.

 

4. Poorboy’s Super Slick & Foam vs Fx Protect Active Foam

W tym mini pojedynku zwycięzcy nie widzę ale obydwa zapachy są super dla mojego nosa

 

 

Jakieś inne wnioski ?

1. Farecla G3 Pro Snow Foam - moja pierwsza aplikacja. Nieźle to siedzi, trzeba wziąć w obroty.

2. OhMy Shampoo - zapach cudny i piana robi wrażenie a to przecież szampon

3. Shiny Garage Sleek Premium Shampoo nie wiedziałem że z pianownicy wychodzi tak dobra piana

4. Wiadomo te czasy są umowne, następnym razem puszcze stopper i będę sprawdzał ile zostaje piany po 5 minutach, wariantów jest wiele, można się bawić 🙂

 

Bawcie się, testujcie. Dajcie znać jakie porównania was jeszcze interesują o ile w ogóle 😉

 

andy samberg television GIF by Saturday Night Live

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domeloweszyby #domelowyszampon #szampontest #domelowapiana #pianatest #zostanwgarazu

  • Lubię to 10
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, Streat napisał:

takim czarnym koniem tej zabawy był  OhMy Shampoo ktory zaskakująco dobrze sie spisał 😄 a jak z domywaniem tym szamponem i wypłukiwanie? 

Ostatni raz używałem tego szamponu podczas "Będzin Detailing Days 2018".

obraz.png.2b239a37e694ae0b237873042d9534b4.png

 

Czas szybko leci i dużo takich produktów kisi się w piwnicy zapomniane. Dziś byłą to dobra okazja do "odkurzania zasobów" 😉

Będę się nim bawił na dniach znowu to sobie przypomnę jego najważniejsze parametry 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piatek używałem piany FX Protec. Polecam każdemu spróbować. Wydajność mega. Gęstość piany. Ekonomicznie to wychodzi no i zostawia taki film śliski na lakierze, który potem fajnie się spisuje przy myciu ręcznymi (potwierdza się to co wspominał MX Nowicki w odcm o tej pianie) 

Tu na zdjęciu już po dobrych 3 minutych chyba. 

IMG_20200417_183428.jpg.251bff16915953f8cbcb1b6ecebd679b.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
40 minut temu, keza napisał:

@Domel sprawdzałeś może, któryś szampon w pianownicy PA? Chętnie bym zobaczył takie porównanie. Muszę się skusić na tą Glorię😃 i przy okazji szampon OhMy Shampoo.

Dobry pomysł, może sie skuszę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, V1RU$ napisał:

Wojtek ale masz synchro na te dwie pianownice. Ja bym cie widział w filharmonii jako dyrygent. Jest potencjał.

royal wedding GIF by BBC

Zawodowe zboczenie 😉 lubie dyrygować 😉

46 minut temu, david2888 napisał:

Funky Witch Wash&Posh w pianownicy PA 🤔 

Też go chciałem wczoraj użyć ale nie mogłem znaleźć 😐

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czytałem tytuł tego tematu i bałem się  tu zajrzeć. Myślę sobie co oni znowu wymyślili.
Nie myliłem się. 
Wg mnie to test kompletnie z tyłka. Po pierwsze zadajcie sobie pytanie co to jest lepkość i co ona nam daje, po drugie.... i tu cała masa niewiadomych bądź zmiennych, które u każdego z Was będą inne.
Temperatura roztworu, temp. otoczenia, temp. panelu, sprawność /skuteczność sprzętu aplikującego, dawka/ ilość roztworu na panelu, hydrofobowość panelu.
Te wszystkie czynniki w połączeniu z każdym z roztworów mogą generować zupełnie inne rezultaty.
Co nam daje ta niby lepkość w tym przypadku roztworów? Możecie mieć pianę która poleży 10 minut i nic nie zdziała a może być taka, która spłynie po minucie i pięknie zmiękczy bród. 

Doceniam wkład i ogrom czasu włożony w test ale dla mnie jest on zupełnie bez sensu.
Nie róbcie wyścigów kto zrobi szybciej, więcej. Przemyślcie swoje testy jaką wartość merytoryczną mają nam dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, AreK napisał:

Czytałem tytuł tego tematu i bałem się  tu zajrzeć. Myślę sobie co oni znowu wymyślili.
Nie myliłem się. 
Wg mnie to test kompletnie z tyłka. Po pierwsze zadajcie sobie pytanie co to jest lepkość i co ona nam daje, po drugie.... i tu cała masa niewiadomych bądź zmiennych, które u każdego z Was będą inne.

Dziękuję za nie do końca konstruktywną krytykę. Napisałem wyraźnie, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem 🙂

23 godziny temu, Domel napisał:

W ramach akcji #zostań w garażu i wolnego weekendu postanowiłem wyciągnąć kilka pian i szamponów aby porównać sobie jak długo siedzą na lakierze.

Czy to jest do czegokolwiek potrzebne ? I tak i nie. Dla mnie to była raczej akcja odświeżania arsenału i zabawy pianami, szamponami które leżały sobie gdzieś w piwnicy i czekały na ponowne odkrycie.

Nuty zapachowe, które dziś odkryłem sprawiły, że pobawię się tak jeszcze nie raz 😉

Jest tyle produktów na rynku, nasze półki pękają w szwach, że warto sięgać za każdym razem po inny produkt 🙂 Może i was to zachęci do eksperymentowania i zabaw z wieloma różnymi produktami, łamanie stereotypów i spędzenie miło czasu w detailingowym relaksie

Po drugie:

35 minut temu, AreK napisał:

Po pierwsze zadajcie sobie pytanie co to jest lepkość i co ona nam daje, po drugie.... i tu cała masa niewiadomych bądź zmiennych, które u każdego z Was będą inne.
Temperatura roztworu, temp. otoczenia, temp. panelu, sprawność /skuteczność sprzętu aplikującego, dawka/ ilość roztworu na panelu, hydrofobowość panelu.
Te wszystkie czynniki w połączeniu z każdym z roztworów mogą generować zupełnie inne rezultaty.
Co nam daje ta niby lepkość w tym przypadku roztworów? Możecie mieć pianę która poleży 10 minut i nic nie zdziała a może być taka, która spłynie po minucie i pięknie zmiękczy bród. 

Zgadza sie.

I tyle w temacie, nie ma co szukać drugiego dna ani matematycznych modeli opadania pian, badania wilgotności, roztworów czy tysiąca innych zmiennych.

Chodziło tylko o miłe spędzenie czasu i jakieś "inne" zabawy "detailerskie" w tym trudnym okresie w jakim wszyscy jesteśmy.

Bawcie się, testujcie, eksperymentujcie pokazujcie wasze zabawy aby to forum tętniło życiem i skupiało maniaków dbania o auto 🙂

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

zgadzam sie z @Domel bo ta zabawa nie miala na celu sprawdzenie co dana piana domywa a sam fun z jakim to sie wiązało i przy okazji czas z jakim dana piana spływa co nie oznacza że ta co dłuzej siedzi lepiej domyje/zmiekczy brud 😉 Piany neutralne zwykle nie domywaja o jedynie zmiekczają brud badz pozwalaja na dłuższa penetracje chemi ktora jest pod nimi i tyle w temacie naturalnych pian 😄 ja osobiscie lubie neutralne piany po uzywaniu jakiejś ostrej chemi bo daje mi to spokój ducha że chemia jest załagodzona inna neutralną chemią 🙂 Sam lubie sie bawic bo tak naprawde cały detailing musi nam sprawiać przyjemność a sama zabawa w takie cos potrafi nam dać duzo radości 😄 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.