Skocz do zawartości

Skuteczny środek na usuwanie tłustego osadu z szyb od strony wewnętrznej


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Planuje kupić znajomej na urodzinki preparat do usuwania smug od strony wewnętrznej na szybach. Znajoma lubi sobie popalić e-papierosa i często na szybach jest nalot z e-fajki i taki tłustawy osad jakby zaparowany ale nawiewy nic z tym nie robią bo ewidentnie po teście palca jest to za tłuste na zwykłe zaparowanie. Macie jakiś skuteczny środek na takie pikne rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przerzucilem sie z zwyklych fajek na elektronicznego inhalatora i to co osadza sie na szybach to gliceryna, niestety nie ma sposobu by temu w samochodzie albo w domu zapobiec. Do wyczyszczenia wystarczy dobry plyn do mycia szyb jak np. Koch chemie, liquid elements czy fx protect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Proponuję płyn do szyb ValetPro, zalatuje octem i może dlatego b.dobrze myje i nie ostawia smug. Autoglym Glass Polish zostawia pył co mnie strasznie irytuje więc nie używam już od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

@Saczi ja to mam taki uchwyt - spryskuję dedykowaną szmatkę do mycia szyb płynem i owijam na tą mf, co jest na uchwycie:

https://www.aliexpress.com/item/1005001501595419.html

Jesteś w stanie dotrzeć w każde miejsce.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gold_Car napisał:

Widział ktoś takie "cudo" w Polsce? Tak żeby można było kupić na polskim portalu aukcyjnym lub sklepie?

https://allegro.pl/oferta/myjka-do-szyb-z-mikrofibry-2-nakladki-8898256188

Ja brałem stąd + k2 moli do smarta

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

palę efajkęfakt że 5-6w nie smoka że jednym machem robi się mgłę 😉

fxprotect glass + fibra showcarshine duża i nie zaglądam częsciej niż co 1kkm, nigdy nie muszę poprawiać

jutro akurat zajżę ale po jakichś 4-4.5kkm od ostatniego czyszczenia szyb w środku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.