Skocz do zawartości

Zmiana kosmetyków na bardziej PROFI


poncio

Rekomendowane odpowiedzi

@poncio a nie myślałeś pojechać osobiście do sklepu, nawet ze swoją listą i zobaczyć każdy produkt. Powąchać. Zapytać sprzedawcę jak go stosować. Chodzi o to, jak napisał @lukasz_byd 

2 godziny temu, lukasz_byd napisał:

Nie kupujesz tych środków na całe życie. Baw się tym.


Spróbuj jedno, później drugie. Jedź może do jakiegoś stacjonarnego sklepu, powąchaj, zobacz.

 

Ja wypracowałem swoje 'standardy' ale raz na jakiś czas kupię coś nowego.

Po prostu nie da się dać gotowej listy, trzeba się bawić i testować na "własnej skórze".

 

Za przykład podam Ci ADBL QD1. Wiele ludzi z forum, i nie tylko, lubi ten produkt za np look. Dla mnie to porażka, nie potrafię z tym pracować, wygląd też zero rewelacji. Dałem kiedyś na próbę koledze. Psiknął na drzwi w swoim aucie i stosuje teraz latem QD1, zimą SSW.  A u mnie do dziś stoi gdzieś na półce może 3/4 butli 1l.  Za to latem po prostu kocham używać DJ Red Mist Tropical. A na forum jest bardzo mało znany.

 

 

Poza tym wybór między APC a Soft99 WM jest moim zdaniem prosty.

APC kupujesz do wielu zastosowań. Wewnątrz, na zewnątrz, w komorze silnika - wszystko zależy od stopnia zabrudzenia i do tego dobierasz stężenie i rozcieńczasz sobie w drugiej buteleczce z wodą. Osobiście używam APC we wnętrzu tylko podczas gruntownego sprzątania np po zakupie auta. Za to w aucie mego ojca APC było grane częściej (średnio raz na 1,5-2miesiące), chociaż ostatnio zastępuje je ADBL IC (bo przyjemniej i wygodniej). Po prostu u niego samochód służy przede wszystkim do jeżdżenia, a jak mu kiedyś wyrzuciłem pełną puszkę Plaka, to od tamtej pory jedyne co robi, to czasem wytrzepie syf z dywaników, a resztę chcąc nie chcąc muszę ja.

Natomiast Wash Mist  jest skutecznym środkiem do czyszczenia, ale ja używam go do bieżącej pielęgnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michał82 napisał:

@poncio
 A szukasz sam czy wszystko musisz mieć podane na tacy?

Nie prosiłem o podanie tematu tylko zapytałem czy ktoś z osób które się wypowiadały w tym temacie mogły coś napisać...

Mimo wszystko dziękuję za ujemną reputację

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak jak wielu już pisało i tak też sie posłuchałem 🙂 postanowiłem, że pojadę do MX Nowicki i na miejscu wszystko ogarne

 

Wróciłem z czymś takim...

202001031_qaxwxae.jpg

 

Niestety nie wziąłem APC bo pracownik nastraszył mnie, że trzeba po aplikacji przetrzeć wszystko na mokro a potem wytrzeć do sucha i dużo z tym roboty... więc zaproponował mi cleanera

Czy dobrze? to się okaże. Koszt APC jest niewielki a tym bardziej Cleanera więc w każdej chwili można dokupić

 

Przetestowałem na swoim aucie Dressign - ADBL Interior WOW , FUNKY WITCH Mademoiselle i coś z SONAX

Funky jak dla mnie ma przyjemny zapach - wiadomo każdy lubi co innego ale są dużo gorsze zapachy

Dlaczego wziąłem WOW? moim zdaniem dał najfajniejszy efekt... Funky był prawie niewidoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też sobie pomyślałem jak już wracałem ;) nie mniej jednak skutecznie mnie namówił na cleanera
 
Czy ten Cleaner zda egzamin w tym wypadku czy jednak kupić APC? :P i tak wszystkiego nie mieli od ręki więc będe musiał zrobić zamówienie w innym sklepie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PszemekWawa napisał:

a po co wash mist i adbl interior cleaner ?

Jak tu wiele osób pisało żeby brać APC i Wash mista tak też zrobiłem... zresztą sprzedawca również polecił takie zestawienie szczególnie, że Mist jest delikatny i nadaje się też do mycia ekranów itd

Zadałem pytanie czy biorąc Mista jest sens wziąć Cleanera... to powiedzieli że tak

Pytanie odnośnie pędzla... chciałem wziąć naturalny ale dowiedziałem się, że do plastików jest gorszy od tego czarnego... Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to przy częstym sprzątaniu to nawet ADBL WOW sam na mikrofibre czy pad Ci wystarczy.

Fajnie że zadajesz pytania ale z doświadczenia wiem że lepiej rozwijać się a nie od razu wszystko kupować co na forum proponują (sam wiele gratów kupiłem na początku a teraz żałuje)

wg mnie:

Piana Aktywna Citrus foam

szampon może być adbl

Opony, wnęki detale zewnętrzne APC

wnętrze APc i do zabezpieczenia może być ten WoW czy funky 

Szyby ja mam własną mieszankę (woda ipa ocent na forum jest przepis)

i w sumie na dzień dobry starczy z czasem dokupić dressing do opon, i resztę dodatków.

 

To akurat moje zdanie i raczej większość mnie tu zbeszta 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Malwin41 napisał:

Co do pędzla niby czarny twardszy i lepiej umyje ale ja wolę naturalny że względu że jest coraz więcej elementów lakierowanych( i to w Black piano) w autach które łatwo porysowac. Po prostu uwazaj na te elementy. Plastiki atakuj śmiało.

To zaznaczył chyba ze 3 razy, że do piano które mam tylko i wyłącznie Albinos 🙂

Przez to gadanie w sumie zapomniałem go kupić 😕

Napisz szczerze... zostawić sobie ten Cleaner czy kupić APC? bo już sam nie wiem do czego używać ten Cleaner mając Mista 😛

Chyba, że Cleaner do dokładniejszego mycia mocniejszych zabrudzeń a Mista do bieżącej pielęgnacji

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Malwin41 napisał:

Ja uważam inaczej. Jeśli mówimy tylko o wnętrzu to ten interior cleaner spokojnie Ci starczy. Chyba że masz mega syf( w co nie wierzę) to może przydać się coś mocniejszego. Nigdy tego cleaner nie używałem nie wiem jaka ma siłę. 

Auto staram się czyścić regularnie (do póki było ciepło to min 1 raz w tygodniu) poza tym ma dopiero ok 17 000km zrobione więc nie zdążyło jeszcze sie mocno ubrudzić 😉

 

Dokupie jeszcze Płyn do szyb oraz tego Albino 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malwin41 Rozumiem Twój tok rozumowania i przy założeniu, że chodzi wyłącznie o produkt do wnętrza, to ma jakiś sens. Natomiast APC jednak szersze zastosowanie i można dozować jego moc w zależności od stężenia - ready cleanerem już pewnych zabrudzeń nie usuniemy. Z tego powodu sądzę, że przy kompletowaniu całego zestawu kosmetyków APC jest po prostu lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Malwin41 napisał:

Płyn do szyb nie musi być detailingowy ;D 

Niby tak ale ten z RRC sie nie nadaje a taki mam 😉

Jest u mnie ogólnie problem z myciem szyb...  oprócz tego ze nie mogę dotrzeć do sucha szyby to jeszcze rozmazuje (obstawiam jednak produkty RRC w tym specjalna fibra)

Dodatkowo jak pada deszcz to przy wycieraniu przez wycieraczki zostają takie dziwne smugi które są widoczne tylko w nocy i jak jadą auta

Ciężko jest mo to dokłądnie opisać bo w żadnym innym aucie tego nie miałem - zrobie zdjęcie i wrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC do opon nie używaj, bo ponoć niszczy gumę.

Ja kupiłem litr Kocha Green Star, użyłem dopiero 3 razy, ale generalnie nie ma się do czego przyczepić - nie śmierdzi i dobrze czyści. Usunął co miał usunąć. Wiele osób twierdzi, że to najlepsze APC.

Z tego co ja zrozumiałem po lekturze forum, APC to to samo jeżeli chodzi o metodę działania co cleaner, tylko cleanera nie trzeba rozcieńczać ani wypłukiwać. Zarówno cleaner jak i APC służą raczej do okresowej pielęgnacji, niż do takiej cotygodniowej, przydają się też przy tzw. szczurach.

Do regularnej pielęgnacji wnętrza kupiłem ADBL Interior QD - użyłem raz. Na pewno ładnie czyści, zostawia bardzo estetyczny matowy finisz i całkiem nieźle pachnie jak juz troszkę wywietrzeje (bo od razu po aplikacji jedzie jak płyn do płukania podobno wersja unlimited jest fajniejsza). Uwaga - ściąga dressingi.

Plastiki nabłyszczam CarPro Perl, chociaż w środku teoretycznie nie powinienem tego robić przy jego użyciu. Efekt zależny od stężenia. Całkiem fajny produkt, ale nie mam porównania z innymi.

Felgi - ADBL Vampire Light. Suuuper. Mega zasyfione felgi dostają drugie życie.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APC ma bardzo bardzo szerokie zastosowanie 🙂 sam kupiłem z pół roku temu Excede Advanced -> oczywiście po przejrzeniu tematów na forum, i? używam go do plastików w aucie, większych zabrudzeń na nich, nadkoli, opon, w domu potrafił płytki domyć na balkonie, doprowadzić do porządku parapety, lepiej -> nadał się do mycia elewacji domu .. 

Wash Mist fajnie czyści wnętrze w samochodzie, ekrany, u mnie fajnie daje sobie radę z meblami, z laptopem, monitorami itp itd.

Natomiast zdziwiło mnie że zakupiłeś Wash Mist + Interior Cleaner , a brakuje ? być może nie doczytałem, dressingu do plastiku. Tutaj świetnie się spisuje u mnie Good Stuff Satynowy / Matowy -> w zależności od sklepu ma inny opis, ten sam produkt, instrukcja mówi że w zależności od powierzchni. Świetnie pachnie, robi co ma robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FilipO napisał:

Natomiast zdziwiło mnie że zakupiłeś Wash Mist + Interior Cleaner , a brakuje ? być może nie doczytałem, dressingu do plastiku.

Jest jest 😉 ADBL WOW

 

Właśnie jestem po pierwszych testach... powiem krótko - różnica jest mega względem RRC

Cleaner daje rade, co ciekawe wczoraj czyściłem jeszcze środkami od RRC i dzisiaj po Cleanerze fibra była brudna!

ADBL WOW bardzo fajnie przyciemnia, pozytywnie jestem zaskoczony. Zobaczymy jak będzie to wyglądać w dzień

Czym nakładać mleczko Colourlooka? ja dałem na fibre i zacząłem wcierać ale niestety zostały coś ala zacieki

Czy po każdorazowej aplikacji pędzelkami, szczotkami czy gąbeczkami czyścicie je? jeżeli tak to czy pod bieżącą wodą czy np ożywacie też mydła?

20 minut temu, MMCzysci napisał:

Felgi - ADBL Vampire Light. Suuuper. Mega zasyfione felgi dostają drugie życie.

Chciałem kupić ale niestety nie mieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poncio a to przepraszam 🙂 nie zauważyłem 😜 

Ile km dziennie robisz skoro wczoraj auto czyszczone a dzisiaj fibra już brudna ? 

Chodzi ci o versiegelung czy jak mu tam ? Ja korzystam z aplikatora bawełnianego, jak dam za dużo to obracam go i lekko przecieram w miejscu gdzie jest nadmiar. Po paru minutach wszystko ładnie schnie, po paru godzinach 0 zacieków, albo ja ich nie widzę 😜 

Aplikatory myję wodą z mydłem, póki co nic się nie rozpadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Malwin41 napisał:

Do regularnego dbania o felgi nie musisz mieć typowo deirona. Zobacz to Excede.

Mam pewien środek który kupiłem kiedyś przy okazji ... Tuga Alu Teufel Spezial - nie wiem na ile jest mocny ale średnio sobie radzi z moimi felgami

Potwornie pylą moje klocki. Po tygodniu przednia felga wygląda jak czarna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS i na zimę mam zamontowane Srebrne felgi... zrobie fote to wrzuce

 

Czy te WaxPRO Mikrofibry są ok? czy coś może innego kupić... niestety ale moje obecne nadają się do wywalenia. Nie wiedziałem, że fibre powinno sie prać w specjalnym płynie 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do czyszczenia wnętrz samochodu bardzo dobrze spisał się Sonax do czyszczenia wnętrza samochodu 321200.

Butelka 0,5l kosztuje kilkanaście złotych, a po wykorzystaniu bardzo sobie chwalę atomizery sonaxa.

Oprócz samochodu często wykorzystuję do "Hausdetailingu" i daje radę. polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.