Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam bawił się ktoś produktami w stylu najpierw matujemy lampę jakąś pastą a później nakładamy na nią środek w spreju który powoduje że lampa staje się przejrzysta. Poszukałem trochę i znalazłem taki produkt - Meguiar’s Perfect Clarity 2-step Headlight Kit. Jak z trwałaością i efektem końcowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, Zrozumiałem ale tak samo działa zwykły klar. Przygotowujesz lampy jak do polerki, kończysz na P1500/P2000, maskujesz dokładnie i lecisz klarem. Masz pewną powłokę na lampach bez tego zamglenia, które widać na filmiku Megsa.

Swoją drogą poziom maskowania na tym filmiku :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cz@rek, Zrozumiałem ale tak samo działa zwykły klar. Przygotowujesz lampy jak do polerki, kończysz na P1500/P2000, maskujesz dokładnie i lecisz klarem. Masz pewną powłokę na lampach bez tego zamglenia, które widać na filmiku Megsa.

Swoją drogą poziom maskowania na tym filmiku :thumbdown:

 

Podobne efekty uzyska sie nakładając folię na matowy plastik. Ok. Wizualnie bedzie dobrze ale jak to się ma do przejrzystosci klosza? To zmatowienie w jakims stopniu ogranicza przepływ swiatła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

653986 Podobne efekty uzyska sie nakładając folię na matowy plastik. Ok. Wizualnie bedzie dobrze ale jak to się ma do przejrzystosci klosza? To zmatowienie w jakims stopniu ogranicza przepływ swiatła.

Nie zgadzam się. Z folią może i tak ale klar działa inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

653986 Podobne efekty uzyska sie nakładając folię na matowy plastik. Ok. Wizualnie bedzie dobrze ale jak to się ma do przejrzystosci klosza? To zmatowienie w jakims stopniu ogranicza przepływ swiatła.

Nie zgadzam się. Z folią może i tak ale klar działa inaczej.

 

 

Ale klar też tylko przykrywa zmatowienie które tam pod nim zostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do przydomowego użytku i "darcia" lamp dla znajomych od czasu do czasu nada się ta maszynka:

PNEUMATYCZNA SZLIFIERKA KĄTOWA OSCYLACYJNA 50mm (6253856021) w nawiasie nr aukcji ze znanego portalu aukcyjnego.

Chodzi mi o proces szlifowania papierami. Ostatnio mam trochę kłopoty zdrowotne i zeszlifowanie lamp ręcznie papierami sprawia mi trochę "trudności". Czy taka maszynka da radę? Czy mogę zrobić krzywdę tworzywom lamp (pomijam niewłaściwe stosowanie urządzenia) ?

Czy ktoś z was używa jakichś mechanicznych urządzeń do szlifowania papierami? Jeśli tak to jakiego typu? Podejrzewam, że zwykłe szlifierki oscylacyjne używane w lakiernictwie 125mm - 150mm nie nadają się zbytnio ze względu na rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

654019 Ale klar też tylko przykrywa zmatowienie które tam pod nim zostaje...

No właśnie nie. Klar wypełnia nierówności, które my widzimy jako zmatowienie.

Chyba, że chodzi Ci o to, że ktoś ma bardzo styrane lampy, przeleci P2000 i później klarem i myśli że jest ok. To się zgodzę.

Ale jeżeli przygotujesz odpowiednio lampy to wracasz do poprzedniej przejrzystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dzisiaj za swoje lampy.

Najpierw papiery:

800-1000-1200

Później odtłuszczanie i podkład do plastiku.Na koniec klar 2k

c8b26b4d480f54b9bf912ba38617ea05.jpg

Po papierze 800

f6b239c28e40f921d6f61068450018dd.jpg

Po bezbarwnym

Według mojej oceny 4/5

Po klarze szkło nie jest błyszczące tylko powstała skórka pomarańczy

Czy można to jakoś poprawić?

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Viechoo smialo mozesz uzyc nawet wkretarke zajmuje sie tym juz dlugi czas i tylko uzywam wkretarki akumlatorowej z padem 75mm i takie same papiery scierne zajmuje mi to okolo 1.5 godziny a zabezpieczam je Meguiar's Headlight Protectant i wiem ze przez minimum 15-18 miesiecy jest spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam

Viechoo smialo mozesz uzyc nawet wkretarke zajmuje sie tym juz dlugi czas i tylko uzywam wkretarki akumlatorowej z padem 75mm i takie same papiery scierne zajmuje mi to okolo 1.5 godziny a zabezpieczam je Meguiar's Headlight Protectant i wiem ze przez minimum 15-18 miesiecy jest spokoj

 

Megs da rade na tak długo zabezpieczyc bez poprawiania? Mozna klienta wypuscic z kloszami zabezpieczonymi Megsem i z czystym sumieniem dac mu rok gwarancji na usługe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was testował coś takiego http://www.sklep.napraw-sam.pl/323,zest ... 4-x01.html

Jaka jest wasza ocena zawartości takiego zestawu. Pomijam zabezpieczenie reflektorów po zabiegu. Tutaj mogę dokupić jakiś dedykowany środek. Chodzi mi generalnie o to czy da się tym osiągnąć w miarę rozsądny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam papier 2000 to za mało.Przynajmniej 1000/1200/1500/2000/2500 Ci się przyda.Ja tne lampy menzerną fg400 później 2500 a na koniec anti holo od kocha.Pasty na twardym padzie a anti cholo na finiszu.Pracuje rotacją lub DA zależy czy mocno zajechane.Zabezpieczam akurat bilt hamber auto balm bo taki posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zestaw jest nic nie wart, po pierwsze gabka za duza, pozatym jedna, papier tylko 2000 po ktorym sie nie wyciagnie wszystkich rys..

tak jak kolega wyzej napisal co najmniej 1000/1200/1500/2000/2500/3000 ale mozna zaczac od 800 albo nawet 600 ( ja ostatnio zaczynalem od 400) a konczyc mozna na 5000 albo na 6000 jak kto woli

do tego mocno tnaca pasta na futerku pozniej ta sama na twardej gabce a na koncu antiholo na finishu i wiadomo zabezpieczenie..

do tego ipa, jakis prep pod zabezpieczenie no i tasma do obklejenia okolic

woda wiadomo i jakies apc do umycia lamp przed robota ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.