Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zaczynajcie od grubych papierów typu p600. Radzę 1200-1500 dobrej marki kończąc na p2500. Następnie trizact p3000 i ostra pasta typu zielony korek 3m bądź fg500 z menzerny. Wosk na koniec choc moim zdaniem nie trzeba. A jeśli reflektor ma już duże i dużo odpryskow i chcecie by efekt był długotrwały to kończyć na p1500 na wode (dobrej marki) by usunąć prawie każdy odprysk, następnie odtluscic zmywaczem silikonowym, 2 warstwy lakieru bezbarwnego. Po wyschnięciu p2000 na gładko a reszta jak wyżej... :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wosk FK1000p, taki też nałożyłem na lampy, nie wiem właśnie czy kupować coś extra ( typu wymienione wcześniej Soft99 Nano Hard Clear, Sonus Total Eclipse albo CarChem Nano Sealant ) czy sobie odpuścić. Powłoka pewnie najlepszym rozwiązaniem ale dla mnie za drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 3M. Jeśli masz pod nosem to się nie zastanawiaj. W tych marketowych często wypada jakieś kruszywo które mimowolnie rysuje powierzchnię. W 3m tego nie ma. Zaokraglajcie rogi w tych papierach nozyczkami

 

równiez polecam, według mnie zdecydowaie lepsze niż indasa czy matador, a o tych marketowych czy jakiś no-name to już wogle niebo a ziemia.

Tych papierków nie trzeba maczać ileś tam minut przed, wystarczy je zmoczyć albo włożyć do wody na przysłowiową minute i do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poczytałem poprzednie strony, ale dalej nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chciałbym zakupić szlifierkę aby skrócić sobie czas pracy, zaznaczę że jestem początkującym, zrobiłem tylko kilka kompletów lamp, co polecacie ? Oczywiście w możliwie małej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglądają najgorzej wg mnie. Być może aby uzyskać dla Ciebie zadowalający efekt musiałbyś wyczyścić je od środka bo w porównaniu do moich są ok :-)

 

Koledzy co myślicie o zabezpieczeniu lamp po regeneracji środkiem K2 Quantum ?

 

Ps. Jeden arkusz (coś formatu A4) każdej gradacji starczy mi na dwa przednie klosze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy BMW E65, użyte papiery 600, 1000, 1500, 2000, 2500, pasty menzerna 1000, 2500 i koch chemie antihologram pady od boll'a twardy, średni i miękki, zabezpieczenie colli

 

CAM01394.jpg

CAM01395.jpg

CAM01397.jpg

CAM01416.jpg

 

BMW X5

 

przed

 

CAM01496.jpg

CAM01504.jpg

 

po papierze 600

 

CAM01508.jpg

 

po

 

CAM01520.jpg

CAM01521.jpg

 

przed

 

CAM01523.jpg

 

po

 

CAM01524.jpg

 

Różnica w świeceniu

 

CAM01527.jpg

CAM01528.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ccc9b840841322d5gen.jpg

 

67dc811d58e5d564gen.jpg

 

84378d68b20721b3gen.jpg

 

4ec1d7d52cd431d7gen.jpg

 

Przód 800,1000,1200,1500,2000,2500,3000 -> 3M zielony, żółty -> Megs HP

Tył 600,1000,1500,2000,2500 -> 3M zielony, żółty -> Megs HP

 

Myślę o przyspieszeniu papierkowania, a po głowie chodzi mi Rupes ibrid nano, który m.in. znalazłby zastosowanie przy lampach. Pomijając dyskusję o cenie tej "szczoteczki do zębów" jak waszym zdaniem sprawdziłaby się praca płatkami szlifierskimi 35mm na lampie? wychodzę z założenia że pierwsze 2 gradacje i tak raczej będę robił ręcznie. Widziałem że są osoby które temat ogarniają krążkami 75mm, nie ma problemów z dochodzeniem w rogi lamp itd. ? Ibrid ma jeszcze podkładkę 50mm, pytanie czy znajdę krążki papieru pod ten wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.