Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie podpowiedzcie która opcja lepsza do odnowienia lamp w fordzie fusionie z 2004 roku:

 

1. gotowy zestaw do renowacji Turtle Wax Headlight Restore Kit

 

2. papierki wodne, ręcznie UC (niestety nie mam maszyny dlatego myślę nad gotowym zestawem bo nie wiem czy ręcznie coś zdziałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie opcja nr 2. Z tym, że musisz się mega przyłożyć do papierkowania. Jak skończysz na gradacji 3000 albo nawet i 5000 to spokojnie wyciągniesz to ręcznie UC. Nie wiem jak lampy w fusionie, ale u mnie w mondeo są piekielnie twarde i bez papieru 600 nie mam co podchodzić (tak sądzę, próby z 800 lekko pogłaskały klosz :/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polerowałem dzisiaj lampy kolegi.

Zawsze wszystko ładnie wychodziło ale dzisiaj coś poszło nie tak.

Robiłem papierem 1000, 1500, 2000, 2500 pózniej menzerna hcc1100 na białym padzie flexipad pózniej menzerna 2500 tez nabiałym padzie a na koniec menzerna 3500 na żółtym padzie flexipad...

Wysyłam foto jakie są straszne rysy po polerce. Macie jakiś pomysł co może być przyczyna ?

Zastanawiam się czy przelecieć jeszcze raz papierami 2000 pózniej 2500.

Może za dużo pasty nakładałem, chociaż te rysy chyba po papierach są.

2d98166eadce.jpg

https://naforum.zapodaj.net/2d98166eadce.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowałem dzisiaj lampy kolegi.

Zawsze wszystko ładnie wychodziło ale dzisiaj coś poszło nie tak.

Robiłem papierem 1000, 1500, 2000, 2500 pózniej menzerna hcc1100 na białym padzie flexipad pózniej menzerna 2500 tez nabiałym padzie a na koniec menzerna 3500 na żółtym padzie flexipad...

Wysyłam foto jakie są straszne rysy po polerce. Macie jakiś pomysł co może być przyczyna ?

Zastanawiam się czy przelecieć jeszcze raz papierami 2000 pózniej 2500.

Może za dużo pasty nakładałem, chociaż te rysy chyba po papierach są.

2d98166eadce.jpg

https://naforum.zapodaj.net/2d98166eadce.jpg.html

 

 

Za krótko wyciągałeś bałągan papierem 1500 po tym jak przeleciałeś klosz tysiączką.

Ręcznie wymaga to dokładności. Zacznij od 800, później 1000, 1200, 1500, 2000, 2500 bo nie dasz rady wyciągać bałaganu robiąc za duże przeskoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli papierem 1500 nie wyprowadziłeś rys po 1000, to nie ma szans żebyś to wyprowadził pastą, tym bardziej, że trzeba działać cierpliwie i na wolnych obrotach, aby nie przegrzać kloszy. Najważniejszy etap to wyprowadzić bałagan po najniższej gradacji papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Polerowałem swoje klosze lamp od BMW e46. Najpierw Papiery: 600, 800, 1000, 1100, 2000, 2500 (nie miałem 1500). Potem twardy pad i menzerna 400, potem sredni pad i menzerna 2500 i na koniec miekki padi menzerna 3000. Po umyciu lampy IPĄ powieżchnia jest cała w świrlach :zly:

dlaczego tak sie stało? Dlatego, że papier 2000 nie wyprowadził rys po 1100?

 

Gdzies widziałem relacje jak ktos robił 1000 potem 2000 i pastami to wyprowadzał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polerowałem swoje klosze lamp od BMW e46. Najpierw Papiery: 600, 800, 1000, 1100, 2000, 2500 (nie miałem 1500). Potem twardy pad i menzerna 400, potem sredni pad i menzerna 2500 i na koniec miekki padi menzerna 3000. Po umyciu lampy IPĄ powieżchnia jest cała w świrlach :zly:

dlaczego tak sie stało? Dlatego, że papier 2000 nie wyprowadził rys po 1100?

 

Gdzies widziałem relacje jak ktos robił 1000 potem 2000 i pastami to wyprowadzał..

 

W jaki sposób darłeś klosze papierami? Okrągłymi ruchami czy pion/poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
643416 ? Dlatego, że papier 2000 nie wyprowadził rys po 1100?

prawdopodobnie nie dokladnie i za szybko pracowales papierami, nie usunoles glebszych rys albo robiles to ruchami okreżymi.

Papierami pracujemy poziomo lub pionowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem okrągłymi ruchami. Jedna gradacja jechałem góra dół, a druga gradacja prawo- lewo. Może kupie papier 1500 i przejade i potem 2000 i 2500 i moze da sie wyprowadzic to. Dobrze ze to sa zapasowa lampy, ktore chcialem założyc bo nie wiem jak bym jezdził z takimi porysowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie odnośnie zabezpieczenia megsem headlight protectant, jak długo go trzymacie na lampach? Gdy położę na jedną, następnie drugą lampę, wrócę do pierwszej żeby wytrzeć mf to zostają smugi/ślady, widać jak rozprowadzałem produkt i schodzi to dopiero wilgotną mf. Za długo trzymam? Czy tak ma już być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NikTaki, chyba raczej nie zależy od lamp, a o ich dbanie, gdzie parkujemy auto, jak myjemy, czy dużo jeździmy itd..

Domel, dziś według mnie też najlepiej powłoke kłaść, ale na początku stosowałem wosk i lampy do dziś są ok, później megsa i też lampy są ok....zobaczymy po drugiej zimie ;) ale powłoka pewnie najtrwalsza

Damian_Sachanowicz, nakładaj na płatkiem kosmetycznym takim co nie pyli, po chwili sciągnij nadmiar jedną mf i druga wypoleruj. Nic nie powinno zostać, żadne smugi itd przynajmniej ja nie miałem problemów. Aplikujesz w garażu lub zacienionym miejscu? Byle nie na słońcu i nie na nagrzane lampy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NikTaki, chyba raczej nie zależy od lamp, a o ich dbanie, gdzie parkujemy auto, jak myjemy, czy dużo jeździmy itd..

Domel, dziś według mnie też najlepiej powłoke kłaść, ale na początku stosowałem wosk i lampy do dziś są ok, później megsa i też lampy są ok....zobaczymy po drugiej zimie ;) ale powłoka pewnie najtrwalsza

Damian_Sachanowicz, nakładaj na płatkiem kosmetycznym takim co nie pyli, po chwili sciągnij nadmiar jedną mf i druga wypoleruj. Nic nie powinno zostać, żadne smugi itd przynajmniej ja nie miałem problemów. Aplikujesz w garażu lub zacienionym miejscu? Byle nie na słońcu i nie na nagrzane lampy!

Nakładam słoneczkiem, najpierw jedna, potem druga, powrót do pierwszej - mf nadmiar, druga to samo i następnie czystą poleruję i są ślady które znikają dopiero jak zwilżę mf. Robię na zewnątrz, lampy raczej chłodne, chociaż ok godz 16 temp zewnętrzna nie jest niska, więc i lampy niżej nie zejdą z temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.