Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

bienek, Robota naprawdę dobra.Jak są problemy z ilością światła to oprócz żarówek można styki na lampach i kostki poczyścić.U nas w VW T4 pomogło czyszczenie i dwie nowe najzwyklejsze NARVY za 18zł a już były nowe lampy w koszyku bo bieda była w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mogłem po ściemniać, że to jednak szkło i by zaraz były ahy i ohy jakiego to mam skilla, że tak szkło pięknie wyprowadziłem ;)

 

Fakt, że wygląda to jak te stare pancerne, szklane reflektory, ale jednak miękki i uginający się plastik :)

 

Właśnie... Miałem Ci podziękować bo Skill robi robotę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu skonczylem polerowac reflektory od E39 przedlift marki DEPO.

Jedną lampe robiłem papierem 1000-1200-1500-2000-2500-trizact 3000, abralon 3000, lub recznie papier 3000 firmy matador.Pozostałe to Indasa.Drugą lampe zacząlem od 1200 i reszta tak samo.

Ruchy to lewa-prawa, gora-dół.

Moj problem polega na tym, ze po polerowaniu było widać jakby taka zniekształconą strukture tworzywa przez rysy gora doł.Wygladalo to jak hologram(w swietle slonecznym, halogenowym i przy latarce).Chcialbym sie dowiedzieć gdzie bląd popełniam bo robilem to starannie i powtarzałem papierkowanie ok 3 razy na kazdą lampe.Dodam, ze były strasznie zrysowane od wewnętrznej strony, ale wydaje mi się, ze te slady to moja wina.Czego może byc to wina? Robiłem potem takie próby, ze 1200-1500 papierki Indasa, potem 2000 SIA, dalej 2000 indasa itd.Obie lampy wyglądały w sumie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ich dobrze nie namoczyłem.Były moze max 1 min w wodzie przed rozpoczęciem pracy.Chociaż wiedziałem, ze SIA trzeba moczyć bo porównując z Indasą tą sama gradacje to wydaje sie mocniejsza.Ogólnie to papierków SIA nie mam wszystkich tj brakuje mi chyba 2500, coś ponizej 2000-nie pamiętam dokładnie.Niedługo kupie papierki firmy Mirka i za jakiś czas poprawie te lampy z E39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak jak koledzy wyżej napisali. Indasa nie jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o reflektory.

Ich ziarno jest bardzo różnorodne (jest "P" więc normy musi spełniać) co mnie bardzo dziwi.

Kup SIA i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie. Mam nadzieję że dobrze trafiłem z moim pytaniem. Oglądam sobie ten film

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... XUxLYKRrA4

i tak zastanawiam się czego oni używają tam, że te zmatowienia tak łatwo schodzą. Co to za urządzenie, jak działa i czy jest dostępne w sprzedaży w Polsce. Jeśli już gdzieś było o tym pisane, to przepraszam, ale nie znalazłem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Diablo228 właśnie u nich pierwszy raz to widziałem. Próbuję znaleźć jakieś informacje na ten temat w internecie, ale nic... :/

 

a jednak udało się coś znaleźć... link na alibabe.com

 

http://www.alibaba.com/product-detail/H ... 29452.html

 

a szukał ktoś może na DetailingWorld? Bo ja przyznaje szczerze, że tam nie zaglądałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A co tu do mówienia? Normalny bezbarwny z puszki i raczej na wypolerowanym reflektorze nie będzie się wcale trzymał, jak już to do malowania należałoby reflektor zmatowić papierem żeby się lakier bezbarwny trzymał a nie odlazł przy pierwszym myciu na myjce. Poza tym wolałbym użyć normalnego klaru z utwardzaczem używając pistoletu niż z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.