Skocz do zawartości

Manufaktura Wosku Neon Night - wosk syntetyczny


paperson

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ, jak wiadomo z tego i z innego, porównawczego wątku, nie bardzo byłem zadowolony z Neona; nawet byłem mocno niezadowolony; to owe słabne punkty Neona wypomniałem kilka razy również na FB w różnych dyskusjach. Jedna taka rozmowa miała miejsce wczoraj. Do rozmowy wtrąciła się @Manufaktura Wosku i ku memu ogromnemu zaskoczeniu, od słowa do słowa zaproponowali przesłanie mi butli nowej wersji Neona żebym mógł ją sobie przetestować pod kątem bolączek pierwszej wersji.

Pełen szacun Panowie za podejście do klienta i dzięki wielkie. Neon dotarł w tempie expresowym bo już u mnie jest

1674194225_IMG_20657483.jpg.ecb6509a8ea9264c9e913c7e42bef425.jpg

 

 

Zmieniła się przezroczystość płynu i zapach. A co z resztą to dam znać niebawem.

 

 

Raz jeszcze podziękowania dla chłopaków

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
39 minut temu, Strus napisał:

Głowy uciąć nie dam ale na pewno ten sam typ. Czyli tu zmiana na +. Ja ten typ atomizera uważam za świetny

Pokaz foty z profilu proszę ja Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odezwałem się na Facebooku, bo już chciałem uniknąć publicznie konfrontacji z banda fanów RRC 😉 ale @Strus moim skromnym zdaniem uważam, że trochę umęczyłeś... Po jaki grzyb robić chłopakom z Manufaktury antyreklame, jak można się na luzie dogadać co już wiadomo nie od dziś 🙂 tym bardziej, że nie masz byle jakiej renomy w internetach i trochę osób korzysta z Twoich rad.

Wybaczcie OT. Nie jestem lizodupcem z ekipy wsparcia rodzimych firm, tylko już tyle razy mogłem liczyć na kontakt i wsparcie Dominika czy też Bartka, że musiałem to z siebie wyrzucić. Oczywiscie przyznać trzeba i wziąć na klate, że vol. 1 się nie udało do końca. Ale gdyby ktoś choć wczul się i zglebil temat, a nie olał go ciepłym moczem a później narzekał na brak efektu i szerzyl negatywna opinie to wiedziałby że maly fuckup zdarzyć może się każdemu a chyba jeszcze nie było tak aby osoba mówiąca o braku efektu została pominięta 🙂 Pamiętajmy, nie wszystkie butelki miały problem.

Jeszcze raz sorki za OT. @Strus z wielką niecierpliwością czekam na Twoją relacje i trzymam kciuki aby ta wersja Neona miażdżyla sutki tak jak zrobił to Interior HD, Satin, czy nowy Jodido. Testu nie było z braku czasu, ale nowy Jodido aplikowany 2 raz pokazuje klasę.

Pozdro! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf91 Oooj nieprawda, nie zgodzę się 😉 cieniutko posmarowane i wypracowane po 9-15 minutach daje rade. Jasne, nie jest to DJ czy Carbon, ale w porównaniu do vol. 1 jest naprawdę duża różnica. Efekt oddaje znacząco ten lekko większy trud przy polerowaniu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tragedia. Zero przyjemności ze smalcowania (no może  poza zapachem) nie chce wiedzieć jakie było v1 skoro v2 jest poprawione pod tym względem. Próbowałem na różne sposoby i różnymi aplikatorami  i niestety po kilku elementach zmieniłem wosk, a jodido poszedł na giełde 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Karbo napisał:

 moim skromnym zdaniem uważam, że trochę umęczyłeś... Po jaki grzyb robić chłopakom z Manufaktury antyreklame, jak można się na luzie dogadać co już wiadomo nie od dziś

Dawid, ja nic nie umęczyłem. Nie należę do tych chcą coś za darmo bo sam ładuję kupę własnych pieniędzy w testowanie różnych produktów. Nie jestem firmą a osobą prywatną która ma z tego fun. Jeśli coś nie halo to mało mnie interesuje kto jest producentem. Po prostu mówię. To że chłopaki z MW zareagowali tak a nie inaczej to tylko świadczy o nich bardzo dobrze. Wręcz wzorowo. Rozmawialiśmy też chwilę na messegerze i przyznali że w zasadzie byłem jednym z prekursorów zmiany składu Neona. Także poniekąd nowy skład powstał dzięki mojej negatywnej opinii. I to się też chłopakom chwali - słuchają ludzi nie tak jak niektórzy zajebiści producencie chemii dla profesjonalistów 😉

Ja nikogo nie reklamuję i reklamować nie będę. Niestety antyreklama powstaje jakby sama - czasem kilka negatywnych opinii robi więcej niż tysiąc pozytywnych. I tu jesteśmy właśnie my - ludzie którzy testują produkty w różnych warunkach, ludzie którzy robią to z pasji a nie dlatego że coś wypada albo że biorą za to kasę.

Jak nowy Neon jest dobry to powiem że jest dobry. Jak jest lipny to powiem że jest lipny. Proste.

Jutro będzie bezpośrednie porównanie starego do nowego na mojej boskiej masce 🙂  Położę i zobaczymy, ja i Wy, jak to się będzie zachowywać.

 

 

21 godzin temu, Karbo napisał:

tym bardziej, że nie masz byle jakiej renomy w internetach i trochę osób korzysta z Twoich rad

Pięknie dziękuję. Miło czasem że moja zabawa może pomóc innym

 

21 godzin temu, Karbo napisał:

z wielką niecierpliwością czekam na Twoją relacje

 

Jak wspominałem - plan jest na jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus to jest prawda że za podejście do klienta chłopaków się szanuje. Produkty czasem lepsze czasem gorsze i o ile Jodido czy hardcore raczej nigdy nie będą moim pierwszym wyborem to cieszę się że mam te woski bo działa to u mnie że niektóre produkty mam ze względu na szacunek do producenta. A Bartek i Dominik to takie wariaciki że nie da ich się nie lubić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Słowo się rzekło

 

Dzisiaj rano wleciały na część maski obie wersje. Jak zawsze u mnie lakier przygotowany duetem Autobrite wax Off I dla pewności przeleciałem RRC Wipe Out

 

IMG_2074.JPG.9d3b1a79b04b9ec4bfa755b76beaa152.JPG

IMG_2076.JPG.7b77325bc6b8972df46eecec171d6531.JPG

 

 

 

Po około 5 minutach na pełne odparowanie WO na lakier wpadli bracia. Starszy z prawej, młodszy z lewej

IMG_2077.JPG.bbb978c77bf206b29e7f3296630e8b7e.JPG

 

Jak widać do rozprowadzenie i docierania wykorzystałem identyczne fibry. Aplikacja była na bogato żeby zobaczyć czy nie wywoła to problemów. Tak samo ostro psikane obie wersje

Stara wersja jest zdecydowanie bardziej wodnista. Po psikaniu na lakier od razu zaczyna spływać.

IMG_2078.JPG.8a12f6346ceb5c9adbe7c6af2f218dc3.JPG

 

Nowa wersja jest dużo bardziej gęsta. Nie spływa

IMG_2080.JPG.3c4b4b782afc7befb1cdc1b903728b0d.JPG

 

I tu się pojawiły problemy. I tu słowo ostrzeżenia gdyby ktoś miał fantazję jak ja i lał na bogato. Absolutnie tego nie róbcie !! Taka ilość produktu nie pozwala na dotarcie. Idealne spolerowanie jest praktycznie niewykonalne. Po fakcie potwierdzili to zresztą chłopaki z MW. Produkt należy aplikować bardzo oszczędnie - 3, max 3 psiki na całą maskę. Ja dałem 4 na 1/3 maski. Zostały mazy jak złoto. Przy aplikacji oszczędniej problem nie występuje i dociera się Neona drugą stroną fibry dość szybko i sprawnie.

 

Co do różnic - konsystecja, zapach na + dla nowego, look praktycznie taki sam, hydro....... No tu mnie zaskoczyli. Bardzo. Stara wersja pod tym względem leżała na łopatkach. Zarówno w kwestii kropel jak i zrzutu. Nowa......... no cóż...... Sami zobaczcie

 

Opsik z atomizera jakieś 10 godzin po aplikacji

Stary Neon

IMG_2084.JPG.048387d59eba76a966c21af99d9c8b2e.JPG

 

Nowy Neon

IMG_2085.JPG.0a1dd83c5a77a15107ad962e4245193d.JPG

 

 

 

A na filmie wygląda to tak:

 

 

 

Zobaczymy jak będzie z trwałością. Na razie zmiany na + i zaczyna być to dość przyjemny produkt

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Panowie! Na KA nie zaglądałem już nie wiem ile bo po prostu nie ma czasu a na fejsie jest non stop ogien i po prostu troche nie ogarniamy ilosci roboty (co akurat jest mile).

Za głową głownie Rafała jeszcze raz rozebraliśmy na części Neona i został przebudowany - tak znowu druga wersja - tak wygląda to trochę gównianie. 
Jednak zbierając wszystkie opinie do kupy - możecie wierzyć, możecie nie wierzyć - około 85% nabywców 1go Neona było mega happy, pozostałe ok 15% mocno go zjechało, wiec trzeba bylo cos z tym zrobic, no i zrobilismy - jest to juz ostateczna wersja produktu, moze bedzie w przyszlosci to samo tylko z dodatkowo innym zapachem.

Jako że lubimy relacje na zasadzie krótkiej piłki bez korpo napinki to lecimy z tematem i paroma kontrami z naszej strony:

1. Neon jest wydajny jak jasny pierun więc taka ilość j.w. zaaplikowana to stanowcza przesada - wystarczą dwa psiki na maske, rozprowadzić, sucha strona fibry dopolerować
2. Aplikowany na mokro poleży do nastepnego mycia, aplikowany na sucho 3-4 mycia z pianą.
3. Aplikowanie Jodido aplikatorem moze być upierdliwe - woskujcie gołą ręką - skoro można Swissa aplikować gołą ręką to chyba i tu nie powinno być problemu.
3a. Docieramy Jodido na spokojnie po 15-20 minutach i przy położonej cienkiej warstwie dociera się serio słodko.
4. atomizery sa z MCH, tłusto podają towar i nie zapychają się 🙂
5. Nowego Neona przed użyciem należy mocno wymieszać aż zanikinie biała frakcja - ta biała frakcja to jeden z wosków syntetyczych, który lubi się rozdzielać gdy odstoi i jest to zupełnie normalne w przypadku tego surowca


Postaramy się częściej zaglądać na KA, sorki za nieobecność 🙂

A co do kontaktu i obsługi - cieszymy się że jesteście zadowoleni 🙂
Trzeba mówić otwarcie co jest nie tak i wyjaśniać od razu - jak nie odpiszemy tu to atakujcie na FB - tam zawsze któryś z nas zajrzy prędzej.

Niedługo będziemy mieli przygotowane testery nowych produktów. Postaramy się w tym roku oba wprowadzić - nie jest już to tajemnicą że będzie to kwaśna piana i kwaśny szampon, wybierzemy kilka osob do przeprowadzenia testow 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Manufaktura Wosku napisał:

Trzeba mówić otwarcie co jest nie tak i wyjaśniać od razu - jak nie odpiszemy tu to atakujcie na FB - tam zawsze któryś z nas zajrzy prędzej.

To skoro jesteśmy już tacy szczerzy to mam pytanie o wysyłkę. Czy da się u was na sklepie załatwić tańszą niż 15PLN 🙂Chciałem kupić nowego Neona ale nawet z % wychodzi z wysyłką 50 złoty. Na allegro w Smarcie bez żadnych % produkt z wysyłką 42PLN 😉  W sumie dla was obojętnie gdzie kupię bo i tak zarobicie, nie mniej jednak to przykuło moją uwagę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Wojtuś, my się w Allegro nie bawimy, nasi dystrybutorzy wiem że sprzedają właśnie tam także. U nas wysyłka kosztuje tyle ile kosztuje bo nie mamy setek paczek miesięcznie a max kilkadziesiąt za to bardzo dużych więc nie mamy super zniżek u firm kurierskich. Będąc szczerym do ceny którą nam oferują doliczamy może złotówkę za opakowanie (karton,taśma,strecz,wypełniacze). 
Swoją drogą dobrze, że wspomniałeś - odezwiemy sie do firmy, moze wynegocjujemy lepsze warunki.
Co do Smarta - zobacz jaka ilosc paczek Allegro pcha InPostem, oni moga sobie pozwolic na takie malutkie ceny 🙂
Teraz wszystko poszło w górę, np na FedEx'ie tak dostaliśmy po du.....e że praktycznie rezygnujemy z tej firmy 🙂

@Strus Można można 🙂  Musimy nagrać filmiki z aplikacji 🙂 Choć zabawne jest to że faceci marudzą jaki to twardy wosk a kobiety których w ditajlingach jest coraz więcej nawet nie mrukną i tylko dokupują kolejne opakowania 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 minuty temu, Manufaktura Wosku napisał:

Co do Smarta - zobacz jaka ilosc paczek Allegro pcha InPostem, oni moga sobie pozwolic na takie malutkie ceny

Mam nadzieje ze nie obrazisz się że wezmę Neona z Allegro w smarcie 😄 5 złoty różnicy w zakupie to 5 minut na bezdotyku dla mnie 😄

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Teraz, Manufaktura Wosku napisał:

@Domel Stary, wiesz ze to nie ma znaczenia skad wezmiesz 🙂

wiem 😉 ale wolałem sie upewnić, że kasa trafi do Ciebie 😛😉

1 minutę temu, Manufaktura Wosku napisał:

BTW, widzimy sie u ProElite na jakims piwku?

Nie dam rady we wrześniu na dwa eventy jechać 😞 mam zapchany miesiąc zawodowo i prywatnie. Będę u Arka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.