Skocz do zawartości

Soft99 Smooth Egg Liquid - QD do powłok


powalla

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pierwszy raz odkąd jestem na forum zgłosiłem się do testu i wybrano moją osobę 😉 

IMG-5397.jpg

Opis produktu :

 

Smooth Egg Liquid to produkt opracowany z myślą o samochodach zabezpieczonych profesjonalnymi powłokami. Właśnie z tego powodu ma w swoim składzie Polisiloksany. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się związek nieco lepiej znany jako polimer krzemowy. Związek ten wykazuje też bardzo dobre właściwości ochronne na autach niezabezpieczonych żadną powłoką, ani woskiem. Nadaje idealną gładkość, bardzo dobrą hydrofobowość i ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Jest bardzo wszechstronny, sprawdzi się w każdym wypadku i niemal na wszystkich powierzchniach zewnętrznych.

Smooth Egg Liquid sprzedawany jest w zestawie z mikrofibrą zaprojektowaną do użycia w tym duecie. Fibra ma specjalny splot, który pozostaje delikatny dla lakieru, ale nie wchłania tak intensywnie produktu i pozwala go skutecznie rozprowadzić i wypracować na powierzchni.  

Smooth Egg Liquid umożliwia dwa sposoby aplikacji: jak klasyczny QD, na suchy lakier oraz jako uzupełnienie w procesie osuszania (wycieramy element po elemencie dawkując uprzednio odpowiednią ilość na panel)."

 

 

Otóż na początek pierwsze autko , czyli czarny Opel Meriva na którego masce siedzą powłoki po połowie  Tac System (strona kierowcy)  i Cquartz 3.0 (strona pasażera) . Na skrajach maski są gołe powłoki nakładane 3 lipca. 2018 r , a po środku każda powłoka przykryta reloadem po godzinie od aplikacji powłok. 

Na pierwszym filmiku pokazany zrzut wody  po  umyciu maski szamponem aktywnym Autoland , potem kwaśnym szamponem 4detailer i na końcu jeszcze wypsikana APC od Proelite i solidnie spłukana .  

https://www.youtube.com/watch?v=5J-BA2iwtRE

 

Jak widać szału ni ma , więc to czas na regenerację  i tu Soft 99 ze swoim produktem i testem  niejako wstrzelił się czasowo wręcz idealnie 😉 

Na części środkowe został ponownie nałożony Reload , a na połowie gołych powłok nałożyłem "jajeczko"  😉  Niby tylko malutką część pokryłem Smooth Egg Liquidem  ale  na części chciałem mieć gołe powłoki by sprawdzić po prostu ile wytrzymają bez żadnych boosterów . Na drugim moim aucie 1/3 maski  dostanie Softa99 , bo od czerwca była tylko myta , bez żadnych boosterów. 

cq.jpg

tac.jpg

 Aplikacja produktu softa bezproblemowa , dołączona mikrofibra serio taka jakaś "inna"  i bezproblemowo rozprowadza produkt i dociera go . Z reloadem wiadomo przy docieraniu są jaja jak zwykle i lekko wilgotna mf pomaga ale ... mam już dość tego produktu i marzę żeby mi się skończył 😉 

W dotyku lakier po Sofcie99 najbardziej śliski ale do wyglądu   raczej nic nie wnosi (reload sporo przyciemnił lakier) ale to jeszcze sprawdzę na większym elemencie i to może nawet jutro bo ma wpaść Tuscon  z Cquartzem na serwis powłoki 😉  

Po aplikacji Softa99 i reloada zrzut wody jest taki > 

https://www.youtube.com/watch?v=EmEuA_NN-oc

 

Temat będę aktualizował , a ten test na tym Oplu wrzuciłem, bo to autko widuję praktycznie tylko w niedziele więc trzeba było wykorzystać jej wizytę na garażu 😉

 

PS: wszyscy producenci chemii powinni mieć tak dopracowane  opakowania i samą butelkę jak ma ten Soft99 Smooth Egg Liquid  !!!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również dotarło jajeczko od Softa 😉 Testy wkrótce.

Na tą chwile powiem, że czuć w rękach, że mamy do czynienia z produktem z wyższej półki.
Butelka + atomizer wg mnie są mega. Bardzo przypadły mi do gustu (żona już wczoraj powiedziała, że jak mi się skończy to rezerwuje buteleczkę do kuchni) 😜 
Mikrofibra -  jakość 10/10
 

20190304_200130.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj wpadł Tuscon na którym 19 sierpnia 2018 nałożyłem Cquartz 3.0  i potem Reload . Przez ten czas autko nigdy nie było myte ręcznie , a tylko  właściciel mył na bezdotyku  więc spodziewałem się totalnego zatkania powłoki  jednak  błotnik przedni i tylni zachowywały się całkiem OK  😉 

https://www.youtube.com/watch?v=O43L2atL9lI

https://www.youtube.com/watch?v=tfqL2NE1cjY

Drzwi i maska zrzucały wodę ale zatkane były ewidentnie 

https://www.youtube.com/watch?v=tjvrxmXPjNY

Po odetkaniu było dużo lepiej ale filmowiec ze mnie lichy i lakier taki maskujący ...coś tam jednak widać że woda zjeżdża szybciej .

https://www.youtube.com/watch?v=aupap8NZ0wQ

 

No i po osuszeniu (w tym czasie zmieniliśmy koła na letnie) wskoczyło "jajeczko"  i  

https://www.youtube.com/watch?v=GRluEA31eWo

 

Woda zachowuje się jak powinna , kropelki świetne , lakier śliski  i jakby oblany szkłem ... efekt końcowy bardzo zadowolił mojego znajomego !

5a.jpg

 

Z racji iż produkt ten robi taką samą robotę co Reload , a dociera się nieporównywalnie lepiej i lakier wygląda przekozacko, to w tym roku znajomi którzy mnie odwiedzą w celu serwisu powłoki na ich autkach będą częstowani właśnie tym "jajeczkiem" ! 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powitać 😉
Teraz kilka słów ode mnie na temat przesłanego przez @Soft99 produktu Smooth Egg Liquid, za co dziękuje 😉 

A więc tak, do rzeczy.
Tak jak wspomniałem wcześniej, produkt otrzymujemy w fajnym zamykanym kartoniku. W środku jest oczywiście nasz Smooth Egg Liquid oraz baardzo dobra jakościowo mikrofibra. Od razu czuć ze mamy w rękach produkt premium.

Samo opakowanie 'jajeczka' -> wg mnie Mega!  Super poręczne, trzymanie w dłoni 10/10 😉
Atomizer -> jeden z moich ulubionych na małym gwincie. Super mgiełka, dozowanie produktu bardzo dobre. Nie ma mowy o jakiś przeciekach itp.

20190316-160620.png

20190316-160634.png

20190316-160644.png

20190316-160655.png

Początkowo plan był taki, aby w pierwszej fazie testu położyć jajeczko na całą 'gołą' niczym niezabezpieczoną maskę.
Jednak dzień przed wykonaniem testu zakupiłem starszego? brata, a mianowicie Luxury Gloss QD również od Soft99 😉 

Długo się nie zastanawiałem i będzie mały pojedynek QD'ow od tego samego producenta. Przeznaczenie mają trochę inne, ale zdaje sobie z tego sprawę 😉

Przygotowanie maski?
- 2x Citrus Oil dotykowo (1;20 oprysk)
- Tar&Glue od RRC
- Deiron SG D-tox
- spłukanie + osuszanie Work Stuff

Mamy taflę po całej masce.
Czas na ustawienie zawodników i jedziemy z koksem.
Lewa strona Luxury Gloss vs prawa Smooth Egg Liquid

20190401-191149.jpg

20190401-191154.jpg

20190401-191220.jpg

20190401-191326.jpg

20190401-191356.jpg

Jak wspomniałem, atomizer daje super mgiełkę. Bardzo dobrze mi się z nim pracuje.

20190401-191607-021.jpg

20190401-191617.jpg

Kilka dobrych strzałów na połowę maski i jedziemy z dotarciem.
Tutaj od razu sprostowanie z pośpiechu nie użyłem dołączonej białej MF która leżała wewnątrz auta. (Przy następnym teście 'jajeczka' poprawie się)

20190401-191652.jpg

20190401-191706.jpg

20190401-191718.jpg

20190401-191843.jpg

20190401-191913.jpg

20190401-191927.jpg

Wyraźnie po prawej stronie widać bardzo dobre podbicie szklistości!

Kilka słów o samej aplikacji. Produkt rozprowadza się bardzo przyjemnie, docieranie nie sprawa żadnych problemów. Jak przystało na QD'ka. Testowo zostawiłem mały kawałek nie dotarty z ciekawości jak zachowa się po kilku minutach leżakowania -> Bez problemu.

Jedynie do czego moge mieć małe 'ale' to fakt, iż produkt jest praktycznie bezwonny 😑 Z drugiej strony dla jednych może to być zaleta 😜 

Przechodzimy na drugą część Luxury Gloss. Kilka strzałów i docieramy.
Tutaj również muszę pochwalić atomizer. Widziałbym go w każdym QD'ku jaki stosuje z dużym gwintem.  Aktualnie mój faworyt.

20190401-191950.jpg

20190401-192015-005.jpg

20190401-192053.jpg

20190401-192059.jpg

20190401-192105.jpg

Również pomimo sporej wilgotności udało się bez problemów dotrzeć Luxury.
Produkt fajnie odparowuje na powierzchni i było to widać gołym okiem. Tutaj już muszę śmiało pochwalić zapach. Lekki, nienachalny, ale wyczuwalny. Mango 😉  Spodobał mi się.

I mamy maskę już gotową.

20190401-192226.jpg

Taśma out

20190401-192236.jpg

Dodatkowo zarzuciłem oba produkty na przedni zderzak zgodnie ze stronami z maski.

20190401-192423.jpg

20190401-192439.jpg

20190401-192713.jpg

20190402-191941.jpg

20190402-191948.jpg

Ok, wiem ze w tym świetle aparat nie mógł wychwycić jakiś spektakularnych różnić, ale pozwólcie że opisze co i jak w ramach podsumowania 😉 

1) Aplikacja: zarówno Luxury Gloss oraz Smooth Egg Liquid aplikuje się bez problemu. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Produkty szybko odparowują.
2) Przyciemnienie: Tutaj wg mnie z małą przewagą ale wygrywa Luxury Gloss. Po zdjęciu taśmy ewidentnie widać jak mocno lakier nabrał głębi.
3) Szklistość/look: Tym razem wygrywa Smooth Egg Liquid. Przypuszczam, iz z racji tego ze jest przeznaczony jak QD do powłok zawiera więcej substancji wydobywających tzw. szkło na lakierze.
4) Śliskość lakieru: Bardzo podobne odczucia, ale z przewagą na Smooth Egg Liquid. Lakier stał się mega śliski.
5) Zapach: Wygrywa Luxury Gloss 😉  Jajeczko bez zapachowe.
6) Kropelki: na drugi dzień po aplikacji sprawdziłem wodą z atomizera jak to wygląda. Jak na sam QD'ek bez żadnego LSP -> bardzo dobrze.
7) Cenowo: Luxury Gloss = 50 zł / 500 ml , Smooth Egg Liquid = 130zł / 250ml/

Jest to pierwsza cześć testu.
Drugie sprawdzenie 'jajeczka' będzie już na umierającym kwarcowym wosku ArtDeShine Kotsos. 😉 
Ogólnie? Polecam oba produkty!
Pozdrawiam 😉 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj jakoś mimochodem zainteresowałem się tym produktem. Wcześniej wiedziałem o jego istnieniu, ale nie kodowałem, że to booster do powłok w typie Reloada. Im dalej w las, tym więcej drzew, bo zacząłem się zastanawiać nad kupnem. 😉 Bardzo jestem ciekaw, czy będzie się mazał na UNCrze, czy przy zanikającym hydro (bo połysku UNCra ciężko się pozbyć) na jakiś czas je odbuduje. Niestety mam teraz taki kłopot, ale odkamienienie powłoki sporo pomogło i zobaczymy co będzie, jak zrobię to ponownie, z jeszcze większą uwagą.

Ogólnie to - Panowie - myślę sobie, że to na tyle ciekawy produkt, że fajnie by było, jakby informacji na jego temat było więcej 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
15 godzin temu, jendrek1975 napisał:

Soft 99 Egg Platinum Liquid

Jak tylko kurier dostarczył mi go do domu od razu poszedłem do kuchni :-)

I takie 50/50 na lodówce :-) 

 

 

Mimo to widzę, że jest potencjał na zrobienie polerki 😜, ale pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu powierzchni - mycie na 2 wiadra itd... 🤪

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.