Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

[ref=#ff3366]Fabijan77[/ref], To wyraze Ci swoja opinie na temat tego produkty ktory kupilem kiedys z ciekawosci w kauflandzie.Uzyty jako QD bo do normalnego zabezpieczenia to on sie raczej nie nadaje,w tej cenie to moze nawet byc,faktycznie latwo sie go naklada i jakies tam minimum polysku daje ale w porownaniu z innymi produktami tu omawianymi(QD,QW)to po prostu nie ta polka :/ Do dzis stoi i czasem go uzyje do kolpakow,progow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ze znajomym testowałem jego zakup czyli Spectrum na jego bryce, i musze przyznać że za tą cene to był ok. Nie wiem jak trwałość i zjazd wody ale połysk dawał niezły. natomiast na pewno bym tego nie stosował na opony czy inne elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianeuro Napisz jeszcze jaki przebieg zrobisz przez te 3 miesiące, czy auto garażowane i jak często myte? Wspomagane QD po myciu?

 

przebieg myśle, że około 5-6 tysięcy przez 3 miesiące, auto nie garażowane, myte mniej wiecej raz w tygodniu szamponem lub pianą - wszystko z neutralnym ph, a QD powiedzmy że raz w miesiącu położe bo nie zawsze jest czas :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Witam. Panowie aktualnie używałem pare razy "SONAX Premium Class Carnauba Care" Wosk na prawde fajny dobrze sie rozprowadza dobrze dociera :) wiec jestem zadowolony. Autem jezdze tylko w sezonie letnim na zloty oraz po mieście. Trzyma sie długo cały sezon, para razy w miesiącu jest myty oraz obleciany QD.

 

i tu rodzi sie moje pytanie co byscie polecieli lepszego od Sonaxa ?? tak do 300-350 czy raczej nie ma sensu zmieniać ??

Lakier Ciemny

OIFRUXi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg myśle, że około 5-6 tysięcy przez 3 miesiące, auto nie garażowane, myte mniej wiecej raz w tygodniu szamponem lub pianą - wszystko z neutralnym ph, a QD powiedzmy że raz w miesiącu położe bo nie zawsze jest czas :P

Chyba najlepsze rozwiązanie to Collinite 476s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie aktualnie używałem pare razy "SONAX Premium Class Carnauba Care" Wosk na prawde fajny dobrze sie rozprowadza dobrze dociera :) wiec jestem zadowolony. Autem jezdze tylko w sezonie letnim na zloty oraz po mieście. Trzyma sie długo cały sezon, para razy w miesiącu jest myty oraz obleciany QD.

 

i tu rodzi sie moje pytanie co byscie polecieli lepszego od Sonaxa ?? tak do 300-350 czy raczej nie ma sensu zmieniać ??

Lakier Ciemny

 

 

zerknij na chemical gyus Pete's 53 albo jal nie ma problemu wydac wiecej to CG 50/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
704822 zerknij na chemical gyus Pete's 53 albo jal nie ma problemu wydac wiecej to CG 50/50
używałeś jakiegoś z nich ?? na ciemnym kolorze ?

 

idzie gdzieś dostać jakieś małe próbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyć tobie nie mam zamiaru boś stary weteran forum , mówię tylko , że to wprowadzanie w błąd ludzi że zamiana wosku dla dużą zmianę . Miałem Petes"a , fajny letni wosk , ale takich jest od groma , załóżmy że kolega pytający ma korektę , nie sądzę że zauważy w wyglądzie różnicę pomiędzy Sonaxem a Pete"s-em bo ta sama półka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdzie nie napisałem że da dużą zmianę. Kolega pyta co można dać w zamian, być może mu sie sonax znudził, nie wiem. Pete's na czarnym wyglada naprawdę dobrze i można brać w ciemno a to że lakier przed woskiem musi być w idealnym stanie to podstawa inaczej żaden wosk nie zrobi efektu. Może sie kolega wypowie co do stanu lakieru itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]BiałyGTi[/ref], piękne mk3 :) Ja bym ci proponował kupić coś z zymola (polować na używkę na forum, albo nowy sampler), do tego dedykowany cleaner i spokojnie mieścisz się w budżecie. Concours albo łatwo dostępny carbon :) Czy różnica będzie mega zauważalna tego nie wiem bo sam się czaję dopiero, ale może wypowie się ktoś co ma trochę zymoli w arsenale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładałem dzisiaj testowo 3 woski na maskę Astra J czarny kolor. DJ Purple Haze, Angelwax Body wax i Colli 476. Lakier umyty zgodnie ze sztuką, glika, cleaner + IPA i na to woski. Po Colli zostały mazy po dotarciu, nie wiem czy coś zrobiłem nie tak? Cienka warstwa, starte po kilku minutach. Po Angel też lekkie mazy ale praktycznie się dotarły. Tak btw wosk DJ wziąłem 30ml na test i powiem szczerze ze najlepszy wosk z jakim do tej pory miałem przyjemność pracować. Aplikacja bajka, docieranie bez problemu, zero mazów itd, ciekawe jak z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładałem dzisiaj testowo 3 woski na maskę Astra J czarny kolor. DJ Purple Haze, Angelwax Body wax i Colli 476. Lakier umyty zgodnie ze sztuką, glika, cleaner + IPA i na to woski. Po Colli zostały mazy po dotarciu, nie wiem czy coś zrobiłem nie tak? Cienka warstwa, starte po kilku minutach. Po Angel też lekkie mazy ale praktycznie się dotarły. Tak btw wosk DJ wziąłem 30ml na test i powiem szczerze ze najlepszy wosk z jakim do tej pory miałem przyjemność pracować. Aplikacja bajka, docieranie bez problemu, zero mazów itd, ciekawe jak z trwałością.

 

 

trwały to on nie będzie niestety. To jest jedyna wada wosków DJ bo generalnie wszystkie są bardzo dobre. Aczkolwiek zdaj relacje ile ci wytrzyma. Jaki cleaner dałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię właśnie taki test ile wytrzyma. Cleaner Prima Amigo (super produkt tak na marginesie) , wymyłem później porządnie IPA, chcę zobaczyć na jałowym lakierze. Tylko skąd te mazy po Colli :o Teraz jeszcze deszcz leje :wallbash: Kropelki super jak patrze z okna :)

 

Ewentualnie co polecacie z wosków do czarnego lakieru. Mam jeszcze Fusso do jasnych ale chyba jak położę na czarnym to biały się nagle nie stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Coli też się "wypacał" na drugi dzień. Nie wiem czy przegapiałem przy docieraniu, czy po prostu tak ma być, ale wystarczy dotrzeć fibrą. DJ na pewno nie posiedzi tyle co coli :) Ciekawy jestem spostrzeżeń dotyczących BW. Daj znać za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.