Skocz do zawartości

Jaki wosk polecacie i dlaczego?


Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowanie pod wosk w plynie takie jak pod kazdy inny wosk czyli mycie(jesli to konieczne tez z uzuciem czegos na smole i osady metaliczne),glinka(raczej niezbedna),cleaner.Ale ja takich woskow nie polecam ze wzgledu na trwalosc :/ A ten z Megsa co podales to bardziej sie chyba nada jako QD niz konkretny wosk,szkoda na niego calego procesu bo on szybko splynie i bardziej sie raczej nada juz po nalozeniu konkretnego wosku po kolejnych myciach do szybkiego odswiezenia

 

Dzięki za odp jeśli chodzi o przygotowanie lakieru. A jaki konkretny wosk polecisz, a żeby się dało go w miarę łatwo ręcznie nałożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk megsa w sprayu spokojnie wytrzymuje póltora miesiąca przy założeniu nie zbyt czestych opadów, jak na spray to trwałość może być, podobna do np wosków DJ nakładanych ręcznie, dobrze sie pracuje z woskami Natty's PB albo coś z wyższe pólki Angelwax Bodywax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowanie pod wosk w plynie takie jak pod kazdy inny wosk czyli mycie(jesli to konieczne tez z uzuciem czegos na smole i osady metaliczne),glinka(raczej niezbedna),cleaner.Ale ja takich woskow nie polecam ze wzgledu na trwalosc :/ A ten z Megsa co podales to bardziej sie chyba nada jako QD niz konkretny wosk,szkoda na niego calego procesu bo on szybko splynie i bardziej sie raczej nada juz po nalozeniu konkretnego wosku po kolejnych myciach do szybkiego odswiezenia

 

Dzięki za odp jeśli chodzi o przygotowanie lakieru. A jaki konkretny wosk polecisz, a żeby się dało go w miarę łatwo ręcznie nałożyć?

No ale jaki budzet? Jaki kolor auta? Zalezy Ci na trwalosci czy bardziej na efektach wizualnych? Jak dla mnie chyba kazdy wosk naklada sie w miare latwo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czytam, że z jednym woskiem się lepiej pracuje z drugim gorzej, bo zostawia mazy a inny ciężko wypracować, także dla totalnego początkującego [jakim ja jestem :) ] ma znaczenie łatwość aplikacji tego wosku na lakier.

Bardziej mi zależy na efektach wizualnych, trwałość nie jest ważna ale żeby chociaż te 3 miesiące poleżał jak będzie wspomagany qd.

 

Ogólnie pierwszym pomysłem na wosk był soft 99 fusso coat, ale dużo osób ma z nim problemy i zrezygnowałem. Co możecie polecić aby spełniało moje wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natty's może być, raczej nie kupisz do 100 zł nic co da jakiś ewidentnie lepszy efekt. Lakier masz jakoś przygotowany itp ? bo jak jest cały w ryskach itp to wosk cudów nie zdziała, przygotowanie lakieru to podstawa, wosk to taki końcowy szlif i podkręcenie wyglądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czytam, że z jednym woskiem się lepiej pracuje z drugim gorzej, bo zostawia mazy a inny ciężko wypracować, także dla totalnego początkującego [jakim ja jestem :) ] ma znaczenie łatwość aplikacji tego wosku na lakier.

Bardziej mi zależy na efektach wizualnych, trwałość nie jest ważna ale żeby chociaż te 3 miesiące poleżał jak będzie wspomagany qd.

 

Ogólnie pierwszym pomysłem na wosk był soft 99 fusso coat, ale dużo osób ma z nim problemy i zrezygnowałem. Co możecie polecić aby spełniało moje wymagania

Fusso coat jak dla mnie to swietny wosk,ale to syntetyk i fajniej wyglada na kolorach jasnych srebrnych itp. Przy Twoim zielonym kolorze lepiej by chyba wygladal jakis naturalny wosk,ale w cenie do 100 zl :o To moze byc Nattys ale jest on mega nietrwaly,albo z Softa Authentic Premium czy tez Harly Wax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTurde, dzięki za podpowiedz, właśnie coś z firmy sotf99 może być bo widzę firma ma dobre produkty. A o New Scratch Clear Wax-Mirror Finish muszę poczytać opinie, ale właśnie tego typu wosk potrzebuje, banalny w aplikacji. A z biegiem czasu najwyżej przejdę na coś trudniejszego ;)

 

menior, dokładnie mam ciemny zielony lakier, o Twoich propozycjach też poczytam opinie, a co sądzisz o wosku który polecił ARTurde?

 

I czytając od jakiegoś czasu zauważyłem, że sporo osób używa wosku SOFT99 Kiwami Black Hard Wax, ciężko go dotrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARTurde, dzięki za podpowiedz, właśnie coś z firmy sotf99 może być bo widzę firma ma dobre produkty. A o New Scratch Clear Wax-Mirror Finish muszę poczytać opinie, ale właśnie tego typu wosk potrzebuje, banalny w aplikacji. A z biegiem czasu najwyżej przejdę na coś trudniejszego ;)

 

menior, dokładnie mam ciemny zielony lakier, o Twoich propozycjach też poczytam opinie, a co sądzisz o wosku który polecił ARTurde?

 

I czytając od jakiegoś czasu zauważyłem, że sporo osób używa wosku SOFT99 Kiwami Black Hard Wax, ciężko go dotrzeć?

Ten wosk polecany przez AR Turde to nie jest typowy wosk tylko chyba jakies AIO :o Procedura nakladania go jakas dziwna i zalecane do usuwania rysek :o Ze stajni SOFTA jesli liczysz efekt przyciemnienia i glebi koloru chyba najbardziej ten AUTHENTIC PREMIUM to jedyny naturalny i zawierajacy najwiecej carnauby wosk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :) argument nie do odparcia te 30 zl ;) Ale obydwa to syntetyki Kiwami z dodatkiem carnauby tylko...ogolnie zasada jest taka ze syntetyki daja duza szklistosc,polysk a naturalne efekt przyciemnienia,glebi koloru,do Twojego koloru auta widzialbym cos bardziej z naturalnych ps.Jesli argument ekonomiczny jest dla Ciebie najwazniejszy to rozwazylbym jeszcze HARLY WAX za 110 zl masz ogromna puche(400gr.) naturalny wosk i latwy w aplikacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak :) argument nie do odparcia te 30 zl ;)

 

85ł a 130, to jednak dla mnie spora różnica jak na samym wosku ;)

 

HARLY WAX za 110 zl masz ogromna puche(400gr.) naturalny wosk i latwy w aplikacji :)

 

400gr? to chyba prędzej straci swoje właściwości niż ja go bym wykorzystał :kox:

 

za dużo tego wszystkiego i człowiek głupieje jak ma się na coś zdecydować :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

645905 400gr?

 

Dla jednych będzie to wada, dla innych zaleta.. ;)

W kwestii zakupu za +- 100zł opcja warta rozważenia.

 

Na jedno woskowanie kombiaka ile gr wosku mi zejdzie, tak na ok?

 

i ciągle mocno zastanawiam się nad propozycją ARTurde czyli New Scratch Clear Wax-Mirror Finish, mój lakier nie jest w idealnym stanie i fajnie jakby wosk choć trochę ukrył niedoskonałości :kox: przed tym woskiem też trzeba użyć cleanera + IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelwax BODYWAX no przecież w tej kasie to najlepszy wybór

To bardzo dobry wosk :good: Ale niestety ostatnio BARDZO podrozal :/ U jednego z partnerow pojawil sie juz za 240 zl z najnowszej dostawy...

 

Dodane po 6 minutach 28 sekundach:

645905 400gr?

 

Dla jednych będzie to wada, dla innych zaleta.. ;)

W kwestii zakupu za +- 100zł opcja warta rozważenia.

 

Na jedno woskowanie kombiaka ile gr wosku mi zejdzie, tak na ok?

 

i ciągle mocno zastanawiam się nad propozycją ARTurde czyli New Scratch Clear Wax-Mirror Finish, mój lakier nie jest w idealnym stanie i fajnie jakby wosk choć trochę ukrył niedoskonałości :kox: przed tym woskiem też trzeba użyć cleanera + IPA?

Ja na poczatek przygody nie bawilbym sie ze srodkami typu AIO itp. tylko wzial jakis klasyczny wosk ktory zawsze Ci sie przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.