Skocz do zawartości

Prima Amigo


menior

Rekomendowane odpowiedzi

PA chyba najbardziej popularny cleaner/glaze,ale jak wam sie na nim spisuja poszczegolne woski/sealenty,jak z trwaloscia,ktos kladl na niego takiego Fusso i inne trwale woski,ucierpiala na tym trwalosc czy zachowanie samego wosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kładłem AW Guardian. I przyznam szczerze, że siedział krótko. Liczyłem na realne 3 miesiące, a po 3 tygodniach doły drzwi umarły. Reszta karoserii po kolejnych 2 tygodniach. 

Ale ja mam dziwny lakier, którego nic się nie trzyma. 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat na PA od AW dawalem zeszlego lata Body i ok 3 miesiecy lezal tylko sie pocil sporo czego wczesniej nie zauwazylem,no i jego hydrofoba od poczatku jakby nieco slabsza byla(ale to juz taki wosk chyba) Guardian teoretycznie powinien dluzej lezec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na samochodzie PA i na to fusso, samochód od końca listopada był tylko raz na bezdotyku w zeszłym tygodniu gdzie dostał oprysk citrus oil'em i wodą. Wosku to za bardzo nie odetkało ale jakieś niekształtne krople się pojawiły. Mam nadzieję na porządne mycie w przyszły tygodniu bo teraz  leżę na L4 ;/

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
W dniu 21.02.2019 o 08:27, Grzechu23 napisał:

Pod koniec sezonu udało się kupić Prima Amigo i jak tylko ruszy ciepełko to testuje czy faktycznie taki osłabiacz wosków

I jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem na prima amigo wosk infinity wax supergloss rzekomo z sio2, w porównaniu do innych kombinacji wosk na samym starcie osłabiony i kropelki też średnie. Wniosek? Chyba tylko naturale warto kłaść

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, Fitte napisał:

Chyba tylko naturale warto kłaść

Bije się z myślami czy go zakupić ale chyba narazie skusze sie na Fireball Paintwork Cleaner i McKee's 37 Coating Prep Polish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, jedrek1980 napisał:

Czytałem że Amigo kryje ale też sporo wycina jak na cleanera.

I tu jest duzo sprzecznych informacji w sieci. Szukam osoby co mocno przewałkowała ten produkt i moze sie jednoznacznie wypowiedzieć o jego właściwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel testy trwają od kwietnia 🙂 
Na tą chwilę mogę powiedzieć, że faktycznie Amigo jest osłabiaczem hydrofoby bez dwóch zdań.

Zrobiłem  na swoim superbie pełne przygotowanie lakieru (T&G, iron, glinka, tech cleaner), na to poszedł właśnie maszynowo (Krauss S8 + czarny NAT) wspomniany Prima Amigo i jako zabezpieczenie zarzucona mocna hybryda w postaci ArtDeShine Kotsos.

Dla jasności testu cały dach i połowa maski zrobiłem bez Amigo.
Po jednym ciepłym dni i wygrzewaniu , sprawdzona hydrofoba i efekty widać gołym okiem.

Dach i pół maski bez Amigo zrzut i krople mistrzostwo 10/10 (jak przystało na ADS) , reszta auta mocno średnio 6/10. 

Oczywiście nie mówię  ze Amigo jest złym cleanerem/glazem. Ma swoje mocne strony.
Pięknie podbija ziarno, mocno przyciemnia nadając mega głębi, super śliskość, lekko maskuje/wypełnia mikro ryski, sama aplikacja i dotarcie zero problemów, na koniec ładnie pachnie 😉 

Tak jak wspomniał @Fitte letni "cleaner" pod naturale jak najbardziej.

Do porządnego oczyszczenia lakieru i sprawdzenia realnych zachowań/trwałości wosków tak jak wspomniałeś..

2 godziny temu, Domel napisał:

Fireball Paintwork Cleaner i McKee's 37 Coating Prep Polish


o to to 👍
 

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenie z PA i woskami naturalnymi to ich trwalosci raczej nie oslabia  ale na hydro chyba nieco wplywa,efekt taki bardziej hydrofiliwy niz hydrofobowy co dla mnie nie jest wada,duzo podbija,przyciemnia i zwkrywa,raczej nic nie wycina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Na tą chwilę mogę powiedzieć, że faktycznie Amigo jest osłabiaczem hydrofoby bez dwóch zdań.

I ty to jesteś konkret ziom !

Czyli na ta chwile obecna Amigo wypada z koszyka - no chyba ze kiedys wróci z kompletem do Banana.

Thx.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwal jak zwal,wiem ze po PA i wosku naturalnym mialem mega efekt samo osuszania,i to jeszcze po 2/3 miesiacach,nawet tu pytalem czy to zasluga PA czy wosku,a moze polaczenia obydwòch 🤔 mega krople po splukaniu do niczego nie potrzebne wlasciwie 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel amigo nie wycina rys, kompletnie nic nie wycina. Ani ręcznie, ani na maszynie. Za to maskuje trochę. W sumie ładniej niż trochę. Czarna Hondę ożywił fest. Idealny jest do naturali, gryzie się z typowymi chemicznymi. Nie wycina wosków, w sensie nie jest to cleaner do usuwania świeżych/zdychajacych wosków. Robi śliskość, ale do hybryd słabo. Woski z sio odpadają. Do sio polecam co innego. Grubasy zimowe tez nie są pisane na PA. PA jest kozakiem wyglądu. Ożywia w ch*j czym bogatsze kolory, tym efekt olśniewający. Kompletnie nie ma sensu go używać na wszystkie lakiery jasnej barwy. 

Aplikacyjnie, kozak nad kozakami. Można go w łatwy sposób wypracować bez konieczności docierania. Cudownie pachnie, mega w ch*j wydajny. 

U mnie już któryś sezon butla jest, i chociaż mam teraz biały lakier, to aż zal go komus sprzedać 🙂 

honde czarna, zjechana jak koń po westernie, z lakierem zaniedbanym od 270tys km, samo PA ozywia i wyciąga takie glebie, ze aż miło popatrzeć. I to w zaledwie pare min 🙂 dłużej zajmuje wyciągnięcie maszyny, i PA z regału, niż cała aplikacja. Jak dla Ciebie @Domel to pozycja „must have” 

fajnie Ci podbije ziarno w Foce 🙂  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.