Jump to content

Prima Amigo

menior
 Share

Recommended Posts

PA chyba najbardziej popularny cleaner/glaze,ale jak wam sie na nim spisuja poszczegolne woski/sealenty,jak z trwaloscia,ktos kladl na niego takiego Fusso i inne trwale woski,ucierpiala na tym trwalosc czy zachowanie samego wosku ?

Ja kładłem AW Guardian. I przyznam szczerze, że siedział krótko. Liczyłem na realne 3 miesiące, a po 3 tygodniach doły drzwi umarły. Reszta karoserii po kolejnych 2 tygodniach. 

Ale ja mam dziwny lakier, którego nic się nie trzyma. 

• Lubię to 1
  • Okay 1

Ja akurat na PA od AW dawalem zeszlego lata Body i ok 3 miesiecy lezal tylko sie pocil sporo czego wczesniej nie zauwazylem,no i jego hydrofoba od poczatku jakby nieco slabsza byla(ale to juz taki wosk chyba) Guardian teoretycznie powinien dluzej lezec

Mam na samochodzie PA i na to fusso, samochód od końca listopada był tylko raz na bezdotyku w zeszłym tygodniu gdzie dostał oprysk citrus oil'em i wodą. Wosku to za bardzo nie odetkało ale jakieś niekształtne krople się pojawiły. Mam nadzieję na porządne mycie w przyszły tygodniu bo teraz  leżę na L4 ;/

• Okay 1

• 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • Moderator
W dniu 21.02.2019 o 08:27, Grzechu23 napisał:

Pod koniec sezonu udało się kupić Prima Amigo i jak tylko ruszy ciepełko to testuje czy faktycznie taki osłabiacz wosków

I jak ?

Położyłem na prima amigo wosk infinity wax supergloss rzekomo z sio2, w porównaniu do innych kombinacji wosk na samym starcie osłabiony i kropelki też średnie. Wniosek? Chyba tylko naturale warto kłaść

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

• Moderator
10 minut temu, Fitte napisał:

Chyba tylko naturale warto kłaść

Bije się z myślami czy go zakupić ale chyba narazie skusze sie na Fireball Paintwork Cleaner i McKee's 37 Coating Prep Polish

• Moderator
20 minut temu, jedrek1980 napisał:

Czytałem że Amigo kryje ale też sporo wycina jak na cleanera.

I tu jest duzo sprzecznych informacji w sieci. Szukam osoby co mocno przewałkowała ten produkt i moze sie jednoznacznie wypowiedzieć o jego właściwościach.

Nie chcę robić reklamy studia gdzie dostałem informację właśnie o Amigo.Auto akurat będę robił w innym studio u znajomego.On teraz robił soje czarne audi z tym zestawem i wyszło bomba

@Domel testy trwają od kwietnia 🙂 
Na tą chwilę mogę powiedzieć, że faktycznie Amigo jest osłabiaczem hydrofoby bez dwóch zdań.

Zrobiłem  na swoim superbie pełne przygotowanie lakieru (T&G, iron, glinka, tech cleaner), na to poszedł właśnie maszynowo (Krauss S8 + czarny NAT) wspomniany Prima Amigo i jako zabezpieczenie zarzucona mocna hybryda w postaci ArtDeShine Kotsos.

Dla jasności testu cały dach i połowa maski zrobiłem bez Amigo.
Po jednym ciepłym dni i wygrzewaniu , sprawdzona hydrofoba i efekty widać gołym okiem.

Dach i pół maski bez Amigo zrzut i krople mistrzostwo 10/10 (jak przystało na ADS) , reszta auta mocno średnio 6/10. 

Oczywiście nie mówię  ze Amigo jest złym cleanerem/glazem. Ma swoje mocne strony.
Pięknie podbija ziarno, mocno przyciemnia nadając mega głębi, super śliskość, lekko maskuje/wypełnia mikro ryski, sama aplikacja i dotarcie zero problemów, na koniec ładnie pachnie 😉 

Tak jak wspomniał @Fitte letni "cleaner" pod naturale jak najbardziej.

Do porządnego oczyszczenia lakieru i sprawdzenia realnych zachowań/trwałości wosków tak jak wspomniałeś..

2 godziny temu, Domel napisał:

Fireball Paintwork Cleaner i McKee's 37 Coating Prep Polish

o to to 👍

• Lubię to 1
  • Super 1

Moje doswiadczenie z PA i woskami naturalnymi to ich trwalosci raczej nie oslabia  ale na hydro chyba nieco wplywa,efekt taki bardziej hydrofiliwy niz hydrofobowy co dla mnie nie jest wada,duzo podbija,przyciemnia i zwkrywa,raczej nic nie wycina 

• Moderator
Godzinę temu, Grzechu23 napisał:

Na tą chwilę mogę powiedzieć, że faktycznie Amigo jest osłabiaczem hydrofoby bez dwóch zdań.

I ty to jesteś konkret ziom !

Czyli na ta chwile obecna Amigo wypada z koszyka - no chyba ze kiedys wróci z kompletem do Banana.

Thx.

• Okay 1

Zwal jak zwal,wiem ze po PA i wosku naturalnym mialem mega efekt samo osuszania,i to jeszcze po 2/3 miesiacach,nawet tu pytalem czy to zasluga PA czy wosku,a moze polaczenia obydwòch 🤔 mega krople po splukaniu do niczego nie potrzebne wlasciwie 😂

@Domel amigo nie wycina rys, kompletnie nic nie wycina. Ani ręcznie, ani na maszynie. Za to maskuje trochę. W sumie ładniej niż trochę. Czarna Hondę ożywił fest. Idealny jest do naturali, gryzie się z typowymi chemicznymi. Nie wycina wosków, w sensie nie jest to cleaner do usuwania świeżych/zdychajacych wosków. Robi śliskość, ale do hybryd słabo. Woski z sio odpadają. Do sio polecam co innego. Grubasy zimowe tez nie są pisane na PA. PA jest kozakiem wyglądu. Ożywia w ch*j czym bogatsze kolory, tym efekt olśniewający. Kompletnie nie ma sensu go używać na wszystkie lakiery jasnej barwy. 

Aplikacyjnie, kozak nad kozakami. Można go w łatwy sposób wypracować bez konieczności docierania. Cudownie pachnie, mega w ch*j wydajny. 

U mnie już któryś sezon butla jest, i chociaż mam teraz biały lakier, to aż zal go komus sprzedać 🙂 

honde czarna, zjechana jak koń po westernie, z lakierem zaniedbanym od 270tys km, samo PA ozywia i wyciąga takie glebie, ze aż miło popatrzeć. I to w zaledwie pare min 🙂 dłużej zajmuje wyciągnięcie maszyny, i PA z regału, niż cała aplikacja. Jak dla Ciebie @Domel to pozycja „must have” 

fajnie Ci podbije ziarno w Foce 🙂  

• Lubię to 3

• Moderator
30 minut temu, Bielutomek napisał:

fajnie Ci podbije ziarno w Foce 🙂  

W srebrnej mk1 ?

No ale konkluzja jest taka ze tylko pod naturale? 🙂