Skocz do zawartości

Polerowanie szyb


Lolopolozo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem stąd spytałem ( uczę się dopiero dbania o samochód ),ale się już wyjaśniło :roll: , czyli śmiało można działać tylko powiedz jeszcze czy metoda którą stosowałeś (tlenek ceru + pad filcowy ) jakich wymaga obrotów na maszynie , bo rozumiem że ilość przejazdów uzależniona jest od stopnia uszkodzeń szyby ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo rozumiem że ilość przejazdów uzależniona jest od stopnia uszkodzeń szyby ??
No właściwie tak. Co do obrotów to już nie pamiętam ale chyba wolno jechałem ,nie przekraczałem 1000. Chlapie za mocno jak się rozkręci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge z czystym sumieniem polecic ten zestawik do szyb, pracochlonne jest cholernie, bo na przednia szybe zeszlo mi okolo 5h ale efekt genialny.

 

Co do instrukcji to Mariusz w swoim dziale zamiescil link to testu na DW gdzie wzsystko jest opisane :)

 

Odemnie 5+ !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyklymi pastami i padami mozna narobic niezlego syfu w postaci soczewki, pozatym z tego co zaobserwowalem to zwykle pasty np 3M w ogole sobie nie radza nawet z najdrobniejszymi rysami, co ciekawe ten srodek od Mariusza nie ma w ogole wyczuwalnego ziarna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czym się ten zestaw różni od zwykłych past i padów

 

pewnie tym ze jezeli jest do polerowania szkla to w skladzie ma wieksze badz mniejsze ilosci tlenku ceru. Zwykla pasta nie ma szans wypolerowac szyby - jest poprostu zbyt slaba, a pady zbyt miekkie. Szklo poleruje sie filcem.

 

Zwyklymi pastami i padami mozna narobic niezlego syfu w postaci soczewki

 

duzym padem i to z dodatkiem pasty do lakieru zrobienie soczewki to zabawa na 2 dni polerowania w tym samym miejscu... szklo to nie miekki lakier, zrobic sobie soczewke np. na przedniej szybie to juz trzeba chciec poprostu :)

aby dobrze wypolerowac tlenkiem ceru przednia szybe trzeba kilka ladnych godzin spedzic, zeby zrobic soczewke trzeba jechac malym padem filcowym w tym samym miejscu przez naprawde sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie byly przypadkie pozostalosci pasty? albo nie dokladnie zmyles pozniej z szyby resztki pasty albo wrecz pasta wlazla w jakies niedoskonalosci szkla (ryski, odpryski po kamyczkach itp) a pozniej rozmazywalo sie to na szybie punktowo.

Mozliwe tez ze FC+ narobilkes mikrorysek na szybie (bo jest to pasta jakby nie patrzec gruboziarnista) chociaz to tez sztuka bo pasta ma dosc szybki rozpad a szyba jest pierunsko twarda. Generalnie pasty do lakieru dzialaja mechanicznie i zrobienie nimi soczewki to naprawde sztuka (co innego narobic rysek). FC+ aby zrobic soczewke trzebaby bylo mechanicznie zetrzec szklo punktowo i to dosc mocno - to malo realne, tlenek ceru dziala mechanicznie ale tez chemicznie lekko zmiekczajac szklo (niech sie jakis spec wypowie bo nie wiem jaka tam reakcja zachodzi) wiec zrobienie soczewki jest bardziej realne aczkolwiek na przedniej szybie wcale nie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj trochę się bawiłem tlenkiem ceru niestety zabawa nie trwała zbyt długo, bo uchwyt do filcu który kupiłem na nic się nie nadaje, bo jest krzywy i powoduje straszne wibracje, kupię jeszcze jeden, może z gąbkową podkładką, albo dam tlenek na twardy pad 3M 75mm.

 

A tu uszkodzenia które spróbuje usunąć, nawet jak cały dzień mam nad tym siedzieć. Szczególnie jedna rysa od wycieraczki boli, będę zadowolony jak ją zminimalizuje do nie wkurzającego efektu. Po paru przejazdach na tym beznadziejnym uchwycie jest już lepiej, ale wolałem nie ryzykować, rysa z niektórych kątów stała się mniej widoczna, ale nadal psuje wygląd. Ktoś musiał być strasznym niedbaluchem, wiem że wycieraczka kosztuje 200, a gumka 120, ale oryginalna szyba jest bezcenna :)

 

200320111702.jpg

 

200320111701.jpg

 

Czy komuś udało się usunąć tak głęboką rysę?

 

Ile czasu pracujecie na paście zanim ją zmienicie na świeżą porcję, czy np. psikacie spryskiwaczem w trakcie kilka razy przedłużając prace na produkcie. U mnie przy chyba odpowiednim nawilżeniu zaczęło chlapać przy ok 1000obr, potem dało się nawet podnieść obroty, ale pasta wtedy znacznie szybciej wysychała, sądzę że te 1000 jest ok.

 

Jeżeli macie jakieś swoje spostrzeżenia chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po piątkowym polerowaniu przedniej szyby tlenkiem ceru i powiem ci, że jestem bardzo zadowolony, to co miales zdjeciu prawie w 100% ci wszystko ładnie zejdzie. Mi jedynie zostały takie głębsze odpryski po kamieniach, które i tak zostały lekko wygładzone.

Polerowalem białym tlenkiem ceru -nie jakis tam róż polerski na maszynie Silverline.

Całą szybe robiłem okolo 4h - nakladalem na filc tlenek i rozprowadzalem po szybie i jak Zasychał to psikalem woda i znow i znow i znow obrty 900 pozniej na chwile 1100 i znow 900. Cały przod auta zachlapany ;p wiec dlatego dobrze jest sobie oklejic uszczelki wokół szyby. Naprawde nie wiem jak można sobie tym soczewke zrobic :o no chyba, że ktos trzyma maszyne w jednym miejscu na mega wysokich obrotach.

W mojim samochodzie, gdzie do momentu kupna go jezdzila nim Pani 6 lat na orginalnym komplecie wycieraczek :lol: pelno mikro rysek od wycieraczek, a jazda w nocy bądz w słońcu była męczarnia efekt osiagniety jest naprawde bardzo dobry :D

Zestaw filc na maszyne + 100g czystego tlenku ceru z przesylka kosztowal mnie niecale 30zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) Ja też używam białego tlenku ceru, także lecę po uchwyt i zabieram się do roboty w wolnej chwili, odprysków od kamyczków nawet nie spodziewam się usunąć :) Ja oklejam wszystko na około szyby, bo mam świeżo odnowiony lakier, także nie chcę tego ścierać z lakieru, trochę folii malarskiej i po krzyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że tlenek ceru jest konkret, poza tym, że włazi w odpryski na szybie i chlapie gdzie popadnie(od tej pory poleruje szyby na zewnątrz, cały garaż pochlapany, a najbardziej ja). Efekty są jak dla mnie rewelacyjne, miałem na prawdę głęboką rysę, ktoś bez piórka jeździł chyba, po 25-30 turach rysa z zewnątrz stała się niewidoczna z wewnątrz jest cienki ślad jakby żyletką przeciął, takie delikatne załamanie światła, w sumie tego właśnie się spodziewałem. Jak dla mnie super.

 

220320111706.jpg

 

Po pierwszych przejazdach na krzywym uchwycie do filcu.

 

220320111707.jpg

 

Efekt końcowy, jeszcze gdzieniegdzie został tlenek w odpryskach, ale w większości został usunięty.

 

Teraz zaobserwowałem, że wyższe obroty np 1.5tys a nawet 2 dają szybszy efekt, ale rozrzut niesamowity i często trzeba zwilżać. Pracowałem na makicie 9227.

 

220320111720.jpg

 

220320111721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy uchwyt w leroy merlin, taki przypominający jak pod pady z gąbką amortyzującą do tego filc 125mm, tlenek jest w proszku, konsystencja mąki 8-) , kupiłem 2 opakowania po 200g na trochę starczy :) W czwartek zabieram się za osiem kolegi więc zrobię foty czego użyłem. Jestem bardzo zadowolony z efektu, bo 4 lata mnie ta rysa denerwowała. A tu 5-6 godz i po bólu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt rzeczywiście super, całą szybę równo leciałeś?

 

Ostatecznie całą(bo jakieś tam rysy były wszędzi - szyba ma 21 lat), ale głównie fragment wytarcia - w innym wypadku jeszcze bym polerował, a nie pisał tego posta. Bardziej ta rysa i jej krawędzie zostały spolerowane niż tak grubo szyby zostało zdjęte. Wg mnie można spokojnie ostro walczyć, metoda całkowicie bezpieczna, nie wiem czy można coś zepsuć. Pewnie jak ze wszystkim jak się człowiek uprze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wody na te 25g ?

kilka kropel doslownie i rozmieszac by tak ledwo ledwo sie lalo

i tak pozniej bedziesz dodawal wody psikajac co jakis czas jak ci na szybie zaschnie

ja na 50 gram 2 szyby wlalem niecale 40 ml wody

zwilzanie filcu przed aplikacja na niego tez mi pomagalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.