Skocz do zawartości

Pasta Farecla g3 Extra!


wojtek1788

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Odwiedziliśmy Fareclę ponownie dziś, i bawiliśmy się tą pastą: G3 Pro Cut & Wax

 

Cytat

Płyn Polerująco-Woskujący G3 Pro Cut & Wax to łagodny środek ścierny przeznaczony do usuwania drobnych defektów powierzchni, takich jak koliste ślady, hologramy i utlenienia. Pozostawia cienką, ochronną warstwę wosku Carnauba co daje wysokopołyskowe wykończenie. Jeden produkt - dwie prace!

 

INSTRUKCJA UŻYCIA:

1 - Upewnij się, że powierzchnia jest nieskazitelnie czysta, sucha i chłodna

2 - Nałóż płyn bezpośrednio na powierzchnię lub na Ściereczkę Z Mikrofibry FC-100

3 – Wykonuj delikatne posuwiste ruchy do tyłu i do przodu, od lewej do prawej, w górę i w dół

4 - Pozostaw do wyschnięcia – powierzchnia stanie się zamglona

5 - Wytrzyj czystą, suchą Ściereczką Z Mikrofibry FC-100, a uzyskasz piękny, głęboki  połysk.

 

UWAGA!: Może być nakładany ręcznie lub maszynowo.

 

Używaliśmy papierów 2000 i 3000. Maszyna Rupes BF15 i żółte gąbki. Super efekty można osiągnąć na maszynie DA. Na rotacji ta pasta nie za bardzo się nadaje.

Zobaczcie efekty poniżej.

Wkrótce planujemy testy na "żywym" materiale - wszystkich past Farecli i zobaczymy efekty w "realu" 🙂

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cięcie Farecla G3 Premium, rotacja, niebieski Nat.

Finish G3 Premium na finishowym padzie Flexipads, maszyna DA 15 mm.

Lakier LB5N VW.

Pastą pracuje się łatwo, szybko i przyjemnie 🙂

 

IMG_20190509_195513_1557470908178.jpg.aae92b46961f6a0bde1ca9182162d179.jpg

Edit:

Powyższe zdjęcie to efekt przejazdu niebieskim natem na rotacji, bez finiszu, nawet widać holo ponieważ zbyt mocno wypracowałem pastę.

Małe uzupełnienie spontanicznego wypadu do garażu poniżej 😉

Prawa strona po przejeździe G3 Pro Hamronem

IMG_20190511_122558_BURST2_1557603670189.jpg.7cbf3de85ef30495b86ebeaadf7a50e1.jpg

Tutaj z lewej strony ta sama maszyna, ale już na Koch Antihologram

IMG_20190511_122605_1557603656729.jpg.1c2f19f981498699583984360569cb5f.jpg

Wnioski:

Po stronie Farecli widać haze, niestety zdjęcia tego nie oddają. Koch wykończył zdecydowanie lepiej.

Być może lepsze efekty na g3 można osiągnąć na dedykowanych gąbkach, ale i tak ta pasta zostaje ze mną na dłużej 🙂

Na koniec dodam jeszcze zdjęcie tego co było pod taśmą.

IMG_20190511_122641_1557604454586.jpg.ae8554a508da74a72ea7b13a5af631ba.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Administrator
39 minut temu, Streat napisał:

@AreK a tak w ogóle to jaka IPE polecasz? Pytam z ciekawosci bo mam jedna i tak średnio ona wymywa 

Mam IPA od chemika jednej z popularniejszych firm w Pl. Jest różnica z tymi co są dostępne np na alledrogo czy na w innych sklepach.
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2020 o 20:17, AreK napisał:

Wiesz, że IPA, IPIE nierówna. 

Podzielam zdanie o czym już kiedyś wspomniałeś też, że hejt IPA rozpoczął się jak firmy detailingowe zaczęły promować panel wipie-y i wipe out-y. Które są kilka razy droższe.

 

A prawda jest taka, że do dziś IPA jest używana przez największe nazwiska w świecie detailingu oraz przez renomowane i znane na całym świecie studia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2020 o 20:01, AreK napisał:

Mam IPA od chemika jednej z popularniejszych firm w Pl. Jest różnica z tymi co są dostępne np na alledrogo czy na w innych sklepach.
 

można wiedzieć jakiej firmy jest ta IPA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Mumins napisał:

Przypuszczam, że może być to IPA z boxa nr 2 lub 3, już zapomniałem 😉
 

Nic mi to nie mowi 🙂 

Osobiscie przetstowałem chyba z 3 lub 4 rodzaje IPY i żadna nie wymywała pasty w zadowalajacy sposób tak jak dedykowane zmywacze, dlatego @AreK może masz cos sprawdzonego co można kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi to nie mowi  
Osobiscie przetstowałem chyba z 3 lub 4 rodzaje IPY i żadna nie wymywała pasty w zadowalajacy sposób tak jak dedykowane zmywacze, dlatego @AreK może masz cos sprawdzonego co można kupić? 

Koch chemie sil probowałes?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.