Skocz do zawartości

Test ADBL Bonnet na.... butach


QuaresmaR7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem jeden z najnowszych kosmetyków mojej ulubionej firmy ADBL - Bonnet, stwierdziłem, że zanim użyje go na moim aucie, sprawdzę jego działanie na... własnych butach, które do takiego testu nadawały się idealnie. Dużo się nie będę rozpisywał, oceńcie sami jak wyszło. Dodam tylko, że czyściłem je w następujący sposób: z początku popsikałem na fibrę i troszkę na buty i wcierałem od razu było widać efekty ale nie do końca zadowalające więc użyłem szczotki do skóry z firmy Shiny Garage i w ten sam sposób naniosłem preparat na szczotkę, troszkę na buty i czyściłem, na końcu przetarłem delikatnie lekko zwilżoną przez bonnet fibrą i zostawiłem na kilkanaście minut żeby sobie wszystko wyschło.

 

a1.png

a2.png

a3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 godzin temu, Birkhof napisał:

Ale wiesz że APC też zadziała tak samo 🙂?

Nie do końca i nie zawsze. Ja np czyszczę te gumowe części podeszwy "Rubber Cleanerami" - lepiej niż APC bo dogłębnie wchodzą w gumę.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca i nie zawsze. Ja np czyszczę te gumowe części podeszwy "Rubber Cleanerami" - lepiej niż APC bo dogłębnie wchodzą w gumę.

Apc zadziała tak samo jak bonnet.
TR cleaner wyciągnie więcej ale to inny produkt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lukaso napisał:

Próbowałem adidasy ZX700 w kolorze granatowym myć ADBL APC 1:10 i ładny ciemno granatowy kolor zrobił się wypłowiały. Więc nie polecam mycia butów apc, materiał podobny jak na tych Nike. 

Jak dobrze widzę to tam jest częściowo nubuk i częściowo materiał. Nubuk zawsze płowieje i puszcza farbę, możesz kupić specjalne farbki i zafarbować to. Jakiś czas temu wrzucałem foto jak odnawiałem całe nubukowe sneakersy w kolorze fioletowo czarnym, wyszło całkiem fajnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaso Bonnet raczej Ci nie zaszkodzi, ja na prawdę ostro wcierałem to szczotką i do dziś jest wszystko okej, APC właśnie mi się wydaję, że będzie powodował takie płowienie każdego materiału na butach, stąd też go nawet nie próbowałem używać, komentarze wyżej jak widać tylko to potwierdzają, a przynajmniej że nie zawsze jest ok po APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Domel mi apc od ADBL zniszczył gumowe podeszwy... Odbarwiły się, stężenie około 1:15, trochę się zdenerwowałem bo nowe adasie sobie kupiłem 🙂 

Ale jeżeli chodzi o oczyszczanie podsufitki bonet to super środek,jeden przejazd około 10cm,w aucie które ma 13 lat i podejrzewam że nigdy podsufitka nie była czyszczona, nie pozostawia ,,nachalnego" zapachu i super czyści.

to.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2019 o 21:50, SylPio napisał:

@Tomas22 Pielucha tetrowa ewentualnie wafel ... Choć opcja pierwsza moim zdaniem lepsza.

 

 

 

 

jako, że jestem rodzicem, i tym samym "ekspertem"😁 to się spytam: jaka pielucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem moze się teraz wygłupię trochę ale moim sprawdzonym najlepszym materiałem do czyszczenia boczkow i podsufitki jest zwykła biała bawełniana firanka, złożona w kostkę dobrze wycisnieta lekko wilgotna na prawdę robi robotę cudownie:) Zdjęcie przykładowe wzoru który daje rade:)firana-bawelniana-kratka.jpg.a762da1aa6c348acc7eae246f311e008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.