Skocz do zawartości

Chemical Guys Butter Wet wax


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja dzisiaj chyba zrobię pół auta CG BWW w starej wersji drugie pół w Nattys Blue w płynie, jak mi się zechce to przelecę wcześniej cleanerem Poorboy'sa bo glinkiwania raczej nie uniknę.lakier w dobrym stanie niemal nowy, ale srebrny i jeżdżony intensywnie, ciekawe kiedy się podda.

Na czarnym porysowanym aucie mocno poprawił wygląd, do szybkiej akcji jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
Dnia 7.07.2014 o 14:51, canta8 napisał:

Według producenta i ludzi poprawiono własciwoszi ochronne,ma bardziej mokry wygląd ,dodano filtry UV, poprawiono trwałosc.

Miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania, czy są to rzeczywiście zauważalne różnice, zmiany:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@V1RU$ mam ten produkt, ale jeszcze go nigdy nie używałem. Z tego co czytałem kiedyś, jak się interesowałem nim, to jest typowy letniak. Look mega ale trwałość około miesiąca. Wiadomo zależy od przebiegów i innych czynników 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, david2888 napisał:

@V1RU$ mam ten produkt, ale jeszcze go nigdy nie używałem. Z tego co czytałem kiedyś, jak się interesowałem nim, to jest typowy letniak. Look mega ale trwałość około miesiąca. Wiadomo zależy od przebiegów i innych czynników 🙂

TNX.

Mam takiego ziomka marudę i chyba to by mu podeszło. Z racji prostej aplikacji i całkiem niezłego look'u. I tak cały czas coś mu szukam na sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@V1RU$ mam (wersję vintage), używam na ciemnych lakierach(na mokro nie próbowałem) , aplikacja banalna, trwałość max 3 tygodnie przy przebiegu 30 km dziennie, auto garażowane, look - żona zauważyła zmianę wyglądu, więc  daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarzucilem sobie 2 warstwy zapomnianego Buttera na PA efekt calkiem zacny z PA 🙂 

20190616_160417.jpg.3418a4df72cbb55731f9b4a0223b4156.jpg20190616_192137.jpg.25e0cdcc978411b5bc0f9b7ca047da6e.jpg

Pierwsze mycie po 2 tygodniach i wosk jeszcze siedzi ale kropelki slabe (tez dzieki PA 🤔

20190630_154229.jpg.4765291299175c6813c271e01deacf16.jpg

Po umyciu szamponem z woskiem (PB Wash&Wax) efekt robi sie bardzo hydrofilowy co byc moze jest zamierzonym celem bo bardzo ulatwia suszenie 

20190630_161056.jpg.9e2fb84ba3ffa3541605b5689a4ecdca.jpg

I po kolejnym tygodniu i szybkim plukaniu na bezdotyku zagadka bo wraca hydro i ladne kropelki 😲 i to efekt samego szamponu czy tez wosku umytego tym szamponem 🤔

20190705_224741.jpg.3f7102f92883730a0be990ba32341121.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wrzuciłem dziś Buttera na Dodo Juice Lime Prime i trochę jestem rozczarowany aplikacją.

Po samym Dodo, w latarce lakier wygląda bardzo dobrze, niestety po aplikacji Buttera zostają takie jakby tłuste mazy (pionowe coś, a'la tłuste holsiki) widoczne w latarce  - próbowałem różne fibry i różne aplikatory - bezskutecznie.

Co ciekawe, przejechanie fibrą w różnych kierunkach nie zmienia kierunku tych mazów, więc odnoszę wrażenie, że Butter usuwa z lakieru to, co pięknie przykrył Dodo i uwidacznia niedoskonałości lakieru ;/

Na szczęście w słońcu tego nie widać, no ale jednak boli, że w latarce nie jest idealnie 😛 .

Miał ktoś podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wosk nie dawał mi spokoju bo auto wygląda na pierwszy rzut oka świetnie. Ludzie w opiniach na Amazonie także skarżyli się na docieranie tego wosku, więc postanowiłem podrążyć temat.

Postanowiłem użyć innych 'podkładów' pod Buttera, żeby znaleźć złoty środek.
Zrobiłem próby aplikacji na Prima Amigo oraz na PB Black Hole.

Ostateczne wyniki:
-DJLP kompletna klapa, w zasadzie nie do dotarcia tak, aby w latarce było idealnia,
-Prima Amigo trochę lepiej ale nadal bez szału,
-PB Black Hole świetnie, w latarce Butter usiadł elegancko bez żadnego syfu 😉

Także w moim odczuciu wosk robi mega look, natomiast aplikacja zgodnie ze sztuką (uwzględniając inspekcję) jednak nie jest tak banalna jak obiecuje to producent i najpopularniejsze chyba na forum produkty jak Prima Amigo czy DJLP u mnie się nie spisały.

 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.