Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wycierałem dotychczas auto ściągaczką+ircha syntetyczna Sonax+wosk na mokro Eagle One "Wax-as-u-dry"

Mam delikatne hologramy ale są one okrągłe a nie wzdłużne-nie mogły chyba zatem powstać przez użycie ściągaczki :o

Ircha syntetyczna jest wg mnie rewelacyjna i wolę ją niż ręcznik typu Water Magnet (aczkolwiek po przestudiowaniu forum przejdę chyba na ręczniki choć moja skromna praktyka nie dyskryminuje użycia irchy). Wbrew licznym opiniom na forum jest lepsza niż drogie irchy naturalne.

Uwaga Rubio jest jednak przekonująca.

Nie mogę nachwalić się natomiast woskiem EagleOne-pracuje się nim doskonale i efekt jest lepszy niż wysuszenie auta i zastosowanie QD+ PB .Połysk, śliskość i zapach chyba lepszy niż PB (sorry Poorboy's !)Dziw, że nikt nie wspomina o tym produkcie (na amerykańskich stronach czytałem peany pochwalne) Kupiłem na Allegro ok.600ml za 30zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
Mam delikatne hologramy ale są one okrągłe a nie wzdłużne

 

Często na pierwszy rzut oka wydają się okrągłe, ale podczas konkretnej inspekcji z bliska wychodzą że to są proste w różnych kierunkach, chyba że robiłeś konkretną inspekcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dobry, skuteczny ręcznik do wycierania/osuszania auta. Po którym nie trzeba będzie poprawiać! Struktura waflowa odpada! Co możecie zaproponować? Mam Janka Niezbędnego, ale teraz czas na coś innego;-)

Kryteria:

duży, miękki, mięsisty, delikatny, wystarczy jedno przetarcie, nie pozostawia wody, nie pozostawia smug.

Proszę o rady Forumowiczów i Sklepy.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofibra K2 którą można dostać w Auchan. Przeznaczona do osuszania samochodu, Rozmiar 60x60 i bardziej mięsista niż Janek. Cena 16zł. Polecam
W jakim jest kolorze? Rozumiem, że wystarczy jedno przetarcie i nie smuży;-)
Jak masz nałożony dobrze i dobry wosk, to po odpowiednim spłukaniu wolnym strumieniem wody z węża nie ma prawie co wycierać
Dywagacje zostawmy w spokoju ;)
Uważam, że nie powinno się wycierać, dlatego waflowe są najlepsze, przykładasz podnosisz i jest sucho...
Miałem kiedyś niefirmowego wafla i się bardzo zraziłem :( Nic nie zbierał, był szorstki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są dywagacje, tylko fakty.
Dobrze. Ale wróćmy do tematu;-)

 

[ Dodano: 18 Marzec 2011, 09:14 ]

Tak, ta pomarańczowa.Według mnie jest lepsza od Janka bo jest bardziej mięsista, i minimalnie większa. No jak za tą cenę to nic lepszego nie ma. Myślę że za 16zł możesz zaryzykować. Mikrofibr nigdy za wiele
Ok! Dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes, tez szukam czegos fajniejszego od janka. Pomiedzy nim a K2 przepasci pewnie nie ma. W sumie z aktualnej oferty w sklepach, pomijajac waflowe mamy:

 

1. CG Miracle Dryer, 60x90, cena 65zl

f9542b766fa72d672a7ed0e3470b2a1c.jpg

2. Showcarshine Fluffy Dryer, 60x90, 40zl

showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.jpg

3. Monster Shine Fluffy Dryer, 60x90, 40zl - ciekawe czy 2 i 3 to to samo?

6bead0691123012bf694480917c00259.jpg

4. PB Mega Ploosh, 40x60, 23zl, przynajmniej na zdjeciu nie widze wiekszej roznicy do janka

poorboy-s-world-mega-mega-plush-40x40cm-microfibra-o-strukturze-pluszu.jpg

5. CG Fluffer, 40x60, 25zl,

chemical-guys-fluffer-mikrofibra-.jpg

6. DJ Soft Touch, 40x60, 60zl, wyglada fajnie, cena jednak taka sama jak CG Miracle Dryer

e595ef7eb18c55b635449eda785500e6.jpg

 

7. CH Woolly Mammoth Dryer, 60x90, cena 100zl

MIC_1995-1.jpg

 

Pominalem jakis fajny, aktualnie dostepny w sklepach recznik?

Generalnie zastanawiam sie nad 1, 2/3 lub 5. Pytanie, jak z trwaloscia tych recznikow, fibra z czasem nie robi sie zbita i twarda?

 

Edit, dodalem mamuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Tak, że połowa z tych ręczników jest struktury jak Janek ;) A dodam że ten żółty ręcznik Chemical Guys Miracle Dryer Jest praktycznie identycznej struktury jak ten K2, tylko jest większy. Druga sprawa jest taka, że już kupiłem od jednego sprzedawcy mikrofibrę która miała byś puszysta i okazało się że jest taka jak mniej puszysta strona Janka. K2 mam i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie stosuję Irch ani ściągaczek.
Ściągaczki stosuję do zaparowanych i deszczowych szyb. I uważam, że są lepsze od mikrofibry itp.

 

firmek, super!:-) Myślę, że 2 i 3 to to samo. Zresztą sklepy mają go często pod nazwną własną;-) Można go znaleźć za 33 zł;-) Miałem ten model w ręku i Janek niewiele od nich odbiega;-)

Marcin, pominąłeś ten;-) ale cena...

http://www.showcarshine.pl/534-chemical ... 0g-m2.html

 

[ Dodano: 18 Marzec 2011, 09:46 ]

Ja powiem Tak, że połowa z tych ręczników jest struktury jak Janek
Przemek, to prawda większość ręczników na zdjęciach wygląda dobrze, puszyście, mięsiście a potem okazuje się, że to ,,ściereczki";-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalem mamuta :), poczatkowo pominalem go rozmyslnie bo myslalem ze nazwa bierze sie z jakiegos przesadnie duzego rozmiaru.

Myślę, że 2 i 3 to to samo. Zresztą sklepy mają go często pod nazwną własną;-) Można go znaleźć za 33 zł;-)
Ja jestem ostrozny, to tak jak "Pasztet z zajaca" i "Pasztet Zajaca" lub "ser Gouda" a"ser typu Gouda" ;) Chociaz nie zakladam w tym przypadku niczyjej zlej woli, czy nawet gorszej jakosci. Po prostu ciekawi mnie czy to ten sam recznik.

 

Odnosnie janka, to wolal bym cos wiekszego, bo jednak janek nie daje rady z calym autem. Poza tym dosyc szybko traci umijetnosc pochlaniania wody. No i szczerze mowiac to liczylem na to ze przynajmniej 1, 2 i 3 beda bardziej puszyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.