Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale pisząc posta w jakim temacie wypadałoby chociaż zapoznać się z nim chociaż w minimalnym stopniu.

A już w DRUGIM poście tego tematu jest wyjaśnione dlaczego nie używamy ściągaczek. A wycieraczka działa na tej samej zasadzie.

Popieram w 100% :good: Wycieraczka myślę, że jeszcze gorszym moze być zagrożenie, bo przeważnie ludzie używają zużytych wycieraczek i nie patrzą jakie tam pióro jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja korzystam ze wspomnianych tutaj w tym wątku Fluffy Dryerów, marka Showcarshine od Mariusza.

 

Polecam, mam już trzy. Dlatego co by je prać w pralce i suszyć jednocześnie bo jak miałem jeden i wrzuciłem wraz z innymi MF to inne, np. te pięknie żółte zrobiły mi się zielone :roll: (na szczęście nadal spełniają swą rolę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już może skusił się na MICROFIBER MADNESS DRY ME CRAZY 64X42CM

 

Dołączam do pytania, zastaniawiam się pomiędzy MICROFIBER MADNESS DRY ME CRAZY a Chemcial Guys Mammooth.

Do tej pory miałem dwa Miracle Dryer, ale już się lekko wysłużyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej używam do osuszania zachwalany Fluffy Dryer, jest OK, ale jakiejś specjalnej rewelacji nie widzę.

 

Przeglądając projekty Car-Spa widać, że wycierają Sonusem Blue Pearl, chyba takim:

 

blue-pearl

 

Wiecie, czym się on różni od Sonusa Blue Wonder Microfiber Drying Towel ("Waffle Weave") ?

 

Takiego, jak na zdjęciu poniżej:

 

blue-wonder-microfiber-drying-towels-2-pack-6-p.jpg

 

Oraz najważniesze: Który jest lepszy i czy faktycznie są lepsze powiedzmy od Fluffy'ego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że nie warto, wystarczy mi cytat zastosowania ;)

przy pomocy irchy osuszyć pozostałe krople wody, zwracając szczególną uwagę na szklane powierzchnie.
są lepsze metody na zagospodarowanie nawet 20zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co będzie najlepsze do osuszania z niżej podanych?

- CG Fluffer 60/40 (mikrofibra), CG Super Towel 40/40, Shaggy 40/40

- Eurow Waffle 40/70

- Monster Shine Big Blue 60/40 (mikrofibra)

- PB Mega-Plush 60/40.

 

Co do rozmiaru to wygodniej się osusza 60/40 czy może 40/40? Obawiam się, że 40/40 może nie dać rady osuszyć kombiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro rano postaram się wrzucić porównanie większości popularnych fibr, przynajmniej wyglądowe...ale fluffer 60x90 jest chyba najrozsądniejszym wyborem cena/jakość

 

[ Dodano: 31 Sierpień 2011, 10:13 ]

takie małe porównanie zdjęciowe:

 

http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=127605#127605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do osuszania gabloty, używam Monster Shine Azur Waffel Dryer, a wygląda tak samo jak Sonus Blue Wonder Microfiber Drying Towel :) i myślę że to praktycznie te same produkty. W każdym razie ja od siebie bardzo polecam tego pierwszego mimo że nie miałem wcześniej do czynienia z produktami typu "high end".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axwell, jest taki delikatny sposob na odcisniecie wody z delikatnych tkanin (glownie do delikatnych, podatnych na rozciaganie tkanin/welny):

na suchym reczniku frotte (np. kapielowym) kladziesz mokra tkanine i przykrywasz ja pozostala czescia recznika. Zwijasz to potem ciasno! w rulonik (jak zwijany nalesnik) i wykrecasz i wygniatasz. Opakowanie z recznika frotte nie pozwala na rozciagniecie i deformacje tkaniny i doskonale wchlania wode. Po rozpakowaniu tkanina jest dokladnie odsaczona. Nalezy je potem strzepnac (aby podniesc "sprasowane" wlokna) i wysuszyc do konca. Dziala nawet na najdelikatniejszych swetrach i moim mikrofibrom dotychczas nie zaszkodzilo 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie mozna miec ze soba rezerwowy recznik frotte ale przy normalnej wielkosci auta recznik to osuszania nie powiniem byc az tak mokry aby kapala z niego woda...

Takie "wykrecanie" pozostawia tkanine "lekko wilgotna" ale gotowa na zebranie pozostalych kropel. Moze warto miec cos jeszcze ze soba "na dotarcie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.