Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytalem wszystko i ciezko zdecydowac

jak jest roznica miedzy niebieskim water magnet za 99 a tym jasnym water magnet za 59

proc nie wieliej roznicy w wymiarach

ile kosztuje jan pomaranczowy??

szukam czegos do 60 max 70zl

co najlepsze przy zestawieniu jakosc/cena

bardzo jan odstaje jakoscia od np tego tanszego water magnet ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestowałem w niebieski ręcznik Megsa Water Magnet Microfyber Towel oraz żóltą mikrofibrę Water Magnet Drying Towel

To praktycznie identyczne ręczniki - nie zauważyłem żeby różniły się czymś oprócz koloru i rozmiaru.

Z rozczarowaniem stwierdziłem że oba produkty (w w szczególności niebieski ręcznik) to niewypały.

Water Magnet'a przed użyciem trzeba dokładnie namoczyć w wodzie i wykręcić. Zaczyna działać dopiero jak jest wilgotny - na sucho tylko rozmazuje wodę po lakierze.

Byłem bardzo rozczarowany, tym bardziej że za ręczniczek zapłaciłem niemal 100 zł i oczekiwałem profesjonalnego produktu.

To jest profesjonalny produkt - trzeba tylko właściwie go użyć. :D

Z kolei żółty ręczniczek dedykowany do osuszania zostawił mi na czarnym lakierze całe mnóstwo żółtych pozostałości

Zaczynam podejrzewać, że kupiłeś nie żółtego Water Magnet'a tylko Soft Touch Microfiber Drying Cloth - Water Magnet nigdy nie zostawił mi niczego na lakierze.

Czy ja coś spieprzyłem

Nie będę wydawał pochopnych sądów ale użyj tych ręczników na mokro i zdecyduj. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moje pierwsze ręczniki do suszenia auta to oba produkty sprzedawane przez Temachem:

 

1. Niebieski, puszysty.

2. Żółty, waflowy.

 

Ten pierwszy mnie nie zachwycił. Z początku dobrze zbiera wodę, ale szybko "puchnie" i nawet po wyciśnięciu bardziej rozmazuje, niż wchłania.

 

Ten drugi wciąga mokre dużo dłużej, ale po napuchnięciu i wyrzęciu też już nie zachwyca i nie ma mowy o idealnym osuszeniu karoserii.

 

Plus dla tych ręczników tani, że w porównaniu z markowymi pr0 produktami są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyzierania stosuję Poorboy's Waffle coś tam coś tam, taki niebieski, dość duży, jest na allegro. I tym jednym ręcznikiem bezproblemowo wycieram sobie autko do sucha. Świetnie zbiera wodę, nie maże, Francja-elegancja. :)

 

Tylko trzeba zastosować jeden mały trik. Po umyciu autka polewam go wodą prosto z wiaderka, duży, swobodny strumień 'zmywa' małe kropelki i na lakierze pozostają już tylko pojedyncze kropelki. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój niebieski meqs też nie chłonie wody;/

nie wiem co z nim jest, ale widzę, że nie tylko ja borykam się z tym problemem

kompleta kicha, niby coś tam chłonie ale nie tak jak tych wszystkich filmikach

cóż pozostaje dalej używanie QD + delikatnych mikrofibr i wołanie o pomste do nieba by nie powstały swirlxy.

100 zł poszło się pi...olić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niebieski meqs też nie chłonie wody;/

nie wiem co z nim jest, ale widzę, że nie tylko ja borykam się z tym problemem

kompleta kicha, niby coś tam chłonie ale nie tak jak tych wszystkich filmikach

cóż pozostaje dalej używanie QD + delikatnych mikrofibr i wołanie o pomste do nieba by nie powstały swirlxy.

100 zł poszło się pi...olić.

 

nie rozumiem po co dawać 100zł za wafla, które jak wiadomo się nie sprawdzają. Najlepsza do osuszania jest mikrofibra o bardzo gęsto upakowanym włosiu - kup na spróbowanie Fluffy Dryer a nie wrócisz już do innego ręcznika - gwarantuje Ci to, sam przerobiłem temat osuszania i przetestowałem wagon ręczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój niebieski meqs też nie chłonie wody;/

Tak jak napisałem kilka postów wyżej:

Water Magnet'a przed użyciem trzeba dokładnie namoczyć w wodzie i wykręcić. Zaczyna działać dopiero jak jest wilgotny - na sucho tylko rozmazuje wodę po lakierze.

Jak dla mnie, taki system rozwiązuje wszelkie problemy z "waflem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co dawać 100zł za wafla, które jak wiadomo się nie sprawdzają. Najlepsza do osuszania jest mikrofibra o bardzo gęsto upakowanym włosiu - kup na spróbowanie Fluffy Dryer a nie wrócisz już do innego ręcznika - gwarantuje Ci to, sam przerobiłem temat osuszania i przetestowałem wagon ręczników

Potwierdzam, albo jeszcze CG Miracle Dryer. W tej cenie to 2x Miracle Dryer będzie albo 3x Fluffy Dryer, a wafle to są dobre do jedzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uzywam najtanszego wafla od Temachem i spoko daje rade na accordzie, a na focusie to tym bardziej. Wiadomo, gdy jest suchy to nie wciaga tak jak powinien, ale ja radze sobie z tym w taki sposob, ze na poczatek wycieram szyby i rozkladam jeszcze miejscami suchy recznik na dachu. Dopiero, gdy wciagnie krople z szyb i dachu i jest juz wilgotny jade pozostale panele. Czasem nie chce mi sie go wykrecac i pod koniec zostawia juz lekkie smugi, ale one wysychaja bez sladu.

Reczniki uzywane bez specjalnego dbania o nie i normalnie prane w pralce na 40* z innymi auto-gratami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem co Wy narzekacie na te ręczniki - czasami wystarcza mi 1 żeby wytrzeć średnie auto i to do sucha. Może trzeba nauczyć się po prostu ich używać :-]
Myślę, że oczekiwania co do jakości/spełniania dedykowanej funkcji są coraz większe;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupiłem Fluffy Dryer'a, i dopóki nie nałożyłem na swoje auto wosku to pięknie wycierał do sucha cały samochód, ale po aplikacji wosku(nie polerowałem Fluffy Dryer'em) ręcznik jakoś szybciej nasiąka i już po dwóch - trzech pociągnięciach woda jest rozmazywana przez co później zasychają takie małe kropelki i autko nie lśni tak jak powinno. Macie na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie dzieje przez to ze po wosku robi sie udzo kropelek ktore co by nie bylo sa wyzsze niz warstwa wody jesli wosku nie ma na wozie. Przez to szybciej reczniki nasiakaja. Ja dzis zeby wytrzec pasiora do sucha musialem zuzyc dwa duze waflowe reczniki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Miracle Dryer Smartwaxa. Ma 90x60 więc troche mięcha jest, w pierwszej chwili dosłownie wysysa wodę, ale warto zaczynać od szyb i generalanie góry auta bo przed zakończeniem pracy zaczyna już delikatne mokre ślady zostawiać. Felgi i wnęki drzwi kończe zwykłym 40x40 zielonym Janem żeby nie ubrudzić głównego ręcznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.