Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nie nie, w tym temacie jest tylko podana pojemność WM, pojemność Jana mierzyłem sam i test nawet gdzieś tu wrzucałem, tylko nie moge znaleźć :/ W każdym razie po półrocznym użytkowaniu pomarańczowy Jan do podłóg wchłaniał równo litr wody, przy takiej samej metodzie pomiaru co test WM z podanego przeze mnie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a mnie JN do podłóg nie przekonał do siebie, wcześniej kupiłem waflowy PB i duże kombi wycierałem bez wyżymania - nie zostawiał żadnych śladów, jn szybko nasiąkł i robił paskudne smugi nawet wyciśnięty, wziąłem go z ciekawości, przyda się do czegoś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas używałem ściągaczki + ściereczek DuPont. Ściągaczka jak wiemy ma swoje wady toteż najczęściej było to mycie w ceniu, lekie ściągnięcie starą dobrze wypracowaną ściągaczką + ściereczki DuPont. Kompletując ostatnio swój zestaw startowy zainwestowałem w niebieski ręcznik Megsa Water Magnet Microfyber Towel oraz żóltą mikrofibrę Water Magnet Drying Towel. Z rozczarowaniem stwierdziłem że oba produkty (w w szczególności niebieski ręcznik) to niewypały. Niebieski ręcznik Megsa nie dość że jest b. szorstki i sprawia wrażenie że niemal na bank porysuje lakier, co gorsza praktycznie w ogóle nie ściąga wody z auta. Byłem bardzo rozczarowany, tym bardziej że za ręczniczek zapłaciłem niemal 100 zł i oczekiwałem profesjonalnego produktu. Z kolei żółty ręczniczek dedykowany do osuszania zostawił mi na czarnym lakierze całe mnóstwo żółtych pozostałości...pech jakiś? Póki co ręczniczki posłużyły mi do wysuszenia progów i zakamarków, może po ich wypraniu będą zachowywały się lepiej. Czy ja coś spieprzyłem czy Megsowi wśród w sumie niezłych produktów także trafiają się wpadki? W sumie to dziwne bowiem ściereczki z mikrofibry były super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas używałem ściągaczki + ściereczek DuPont. Ściągaczka jak wiemy ma swoje wady toteż najczęściej było to mycie w ceniu, lekie ściągnięcie starą dobrze wypracowaną ściągaczką + ściereczki DuPont. Kompletując ostatnio swój zestaw startowy zainwestowałem w niebieski ręcznik Megsa Water Magnet Microfyber Towel oraz żóltą mikrofibrę Water Magnet Drying Towel. Z rozczarowaniem stwierdziłem że oba produkty (w w szczególności niebieski ręcznik) to niewypały. Niebieski ręcznik Megsa nie dość że jest b. szorstki i sprawia wrażenie że niemal na bank porysuje lakier, co gorsza praktycznie w ogóle nie ściąga wody z auta. Byłem bardzo rozczarowany, tym bardziej że za ręczniczek zapłaciłem niemal 100 zł i oczekiwałem profesjonalnego produktu. Z kolei żółty ręczniczek dedykowany do osuszania zostawił mi na czarnym lakierze całe mnóstwo żółtych pozostałości...pech jakiś? Póki co ręczniczki posłużyły mi do wysuszenia progów i zakamarków, może po ich wypraniu będą zachowywały się lepiej. Czy ja coś spieprzyłem czy Megsowi wśród w sumie niezłych produktów także trafiają się wpadki? W sumie to dziwne bowiem ściereczki z mikrofibry były super.

 

ja w podobny sposób naciąłem się na ręcznik sprzedawany na allegro przez Temachem ( żółty z kieszeniami ) , kompletnie mi nie podszedł , jest sztywny i również boję sie że może mi porysować lakier , dodam że posiadam też ręcznik do osuszania Poorboy's Waffle Weave Drying Towe , fakt 15 zł droższy , ale to jest jak niebo a ziemia , zdecydowanie lepszy , bardziej miękki , elegancko wchłania wodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, jeśli jesteś niezadowolony, to napisz do sprzedawcy, opisz problem, powinien poradzić jak właściwie/optymalnie korzystać z produktów które sprzedaje. A jeśli nadal nie będziesz zadowolony, to po prostu zwróć towar. Nie może być tak, że ręcznik za 100 zł ,,może będzie działał"!

Inna sprawa, że przy osuszaniu najpierw należy delikatnie kłaść na lakier ręcznik i niech wchłania wodę, aż zrobi się wilgotny. Potem dopiero rozpoczynamy wycieranie.

Często jest tak, że dopiero po praniu ręczniki nabierają pełnych właściwości tzn. chłoną wodę, stają się bardziej miękkie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wycierania kupiłem CHEMICAL GUYS MIRACLE DRYER. Same plusy o nim mogę powiedzieć. Jest bardzo delikatny w dotyku i wchłania naprawdę duże ilości wody. Jak go myłem w misce to miałem wręcz problem z praniem bo tak wchłaniał wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.