Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

a co myslicie o ściagaczce do wody z mikrofibry ?? ostatnio cos takiego widziałęm w sklepie i tak pomyslałem ze fajnie by było tym sciaganac z grubsza wode z auta, a reszte osuszyc recznikiem i giara :-)) oszczednosc czasu i recznik mniej nasiaka woda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to takie "sciagaczki" nie sa przypadkiem do mycia okien? jezeli taka masz na mysli to odradzam, ani tego uprac pozniej ani dalej uzywac bo caly syf wlazi do srodka i robi sie kiszka, poza tym te firby na tych sciagaczkach sa twarde... chyba ze masz na mysli inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i czytam ale co byscie polecili do myjni ręcznej? bo chciałbym zaprzestać uzywania ściągaczek, i wlaśnie jakiś inny sposób, zeby wiadomo z 20 aut przynajmniej zrobic nie uzywajac sciagaczki. bo polecacie np jakies super reczniki, ktore dobrze wchlaniaja (na pierwsze zdjęcie wody z auta - pozniej wiadomo wycieranie do sucha juz innymi bardziej suchymi), ale one chyba po 2 autach juz beda na tyle mokre i wilgotne, ze nie wiem czy dadza rade tak przez caly dzien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 autach juz beda na tyle mokre i wilgotne, ze nie wiem czy dadza rade tak przez caly dzien?

 

Mokry ręcznik nie oznacza, że przestanie wchłaniać wode, wręcz odwrotnie, mojego janka do podłogi mocze przed osuszaniem i wtedy ściaga wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta mikrofibra jest super w stosunku do swojej ceny. Mam kilka w domu ale ta od kilku dni jest moim faworytem, Jej stosunek do ceny jest Bardzo dobry, mogę stwierdzić że Monster Shine Big Blue nie mają z nią najmniejszych szans. Cena w selgrosie to 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi Panowie czy wystarczy do osuszania sam ręcznik do podłogi od Janka czy jeszcze muszę dokupić sobie ten ręcznik kuchenny? Dzisiaj udało mi się nabyć właśnie tą mikrofibrę do podłogi, ale przeglądając ten temat widzę, że jeszcze polecacie ten drugi, więc ciekaw jestem czy jutro będę musiał dokupić kolejny czy ten mi styknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że jutro będę musiał sobie dokupić jeszcze tą drugą. Ale chyba trzeba będzie robić tak jak pisał kolega kilka postów wyżej, że pierw zebrać tą całą wodę tym Janem do podłogi, a potem dokończyć tym ręcznikiem też od Janka?

 

Mam jeszcze pytanko, oczywiście obie ściereczki muszą być wilgotne, nie można ich używać na sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez dziwi namaczanie wczesniejsze....wlasnie zakupilem kilka dni temu jana do podlogi (tani nie jest, jezeli, sie bierze kilka sztyk na myjke) i te w paski do kuchni tez jana

 

i powiem, ze po poprzednich namowach, zestaw jest suuuuper! z grubsza zbieram wode jankiem do podlogi a pozniej wykanczam mikrofibrami do szyb z biedronki a reszte mikrofibrami do kuchni janka, i bez kitu daje rade! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytam Wasze posty o osuszaniu i trochę zdziwiony jestem komentarzami o ręcznikach waflowych Megsa. Za pierwszym razem też kląłem, że nie zbiera wody. Okazalo się, że jest tak ,gdy jest suchy. Dopiero jak go porządnie namoczyłem i wykreciłem, okazalo się, że wodę zbiera super. Jak już wcześniej pisał Metys lub Ron 1, trzeba go kika razy wykręcać, gdy nasiąknie wodą, bo jest ciężki. Faktycznie satynowa obwódka deklikatnie się pruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a co byście polecili na myjnię samochodową do osuszania?

Musi spełniać dwa warunki?

- brak smug

- musi wytrzymać ciągły kontakt z wodą - czyli po wykręceniu żeby była prawie 100% skuteczna.

Fajnie by było gdyby towar był nie większy niż 40x40 lub 50x50 - ręczniki nie wchodzą w grę.

 

Obecnie używamy irchy syntetycznej, ale te wolałbym zostawić je tylko do progów i ram drzwi, żeby nie męczyć MF mega syfem, który czasem się zdarza przy zawiasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.