Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt taki, jak przy wycieraniu moim dotychczasowym faworytem (ircha syntetyczna AION),

syntetyczna ircha nawet nie ma startu do naturalne :) sprawdzałem :) jednak wg mnie naturalna jest najlepsza :)

Z moich doświadczeń wynika, że efekt wycierania faktycznie troszkę lepszy naturalnej (od razu masz sucho), ale niestety jeszcze większy opór, trzeba więcej się narobić i więcej czasu zajmuje przywrócenie do używalnego kształtu po wykręceniu, a po 3 minutach nie ma różnicy w wytartej powierzchni (w porównaniu do irchy syntetycznej lub ręcznika).

Zaznaczam, że miałem do czynienia jedynie z naturalną irchą 'hipermarketową', być może przy użyciu wyższej klasy irchy jest inaczej. Ircha syntetyczna, o której wspomniałem też kosztuje niewielkie pieniążki i uważam, że w swoim przedziale cenowym jest bardzo dobrym wyborem. Przynajmniej nie zaszkodzi wypróbować ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalna ircha nie ma startu do dobrego ręcznika, a najlepiej dwóch.

ja od zawsze wycieram ircha naturalną :) oczywiście ircha już trochę wyższej klasy :)

z ręcznikiem nie miałem styczności oczywiście tym chociażby z meguiar's , a ircha wyniosła mnie też niewiele mniej niż ten ręcznik :) nie wiem nie korzystałem z niego, tylko porównałem irchę naturalną i syntetyczną :) mi ircha naturalna w 100% odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam następujące combo:

 

-SV Flexi Blade - bardzo dobra ściągaczka, nie rysuje, polecam. Od niej zaczynam.

-Irchę Megsa - świetnie wsysa wodę, polecam.

-Water Magnet Megsa - mój zachwyt nim dawno minął, szukam następcy. Chłonność jakby zmalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,mam pytanko w sumie zdecydowalem sobie kupic do wycierania auta recznik waflowy z meguiars ,co sadzicie o nim ,mnie przeraza ze on jest wiekszy nic np mikrofibry ,ze np bedzie sie plotac przy wycieraniu ,ale slyszalem ze on bardzo dobrze wchlania wode ,bo wycierajoc auto mikrofibrami musze uzyc ich pare a tym recznikiem podobno szybko i latwo do sucha wytre auto ,prosze o opinie ,z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz go złożyć, bądź po prostu położyć na mokrej powierzchni a on wchłonie wodę.

mój spisywał sie całkiem nieźle, choć ostatnio zwinął mi go moj ojciec do swoich łodek;) teraz szukam czegos innego, nie wiem czy 2 raz zdecyduje sie na megsa, chyba będę próbował innych producentów. choć na pewno nie jest to zły ręcznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moge polecić nasz House of Wax - Magic Waffle, miałem okazję porównać z analogicznym produktem Megsa i ... i nie chcę robić kryptoreklamy, ale w kategorii cena/jakość zdecydowanie wygrywa.

 

Więcej w tym temacie:

http://www.kosmetykaaut.pl/viewtopic.ph ... b76f38af38

 

Nie twierdzę że Megs jest zły, ale jego cena nie do końca jest wypadkową jakości, marketing kosztuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moge polecić nasz House of Wax - Magic Waffle, miałem okazję porównać z analogicznym produktem Megsa i ... i nie chcę robić kryptoreklamy, ale w kategorii cena/jakość zdecydowanie wygrywa.

Moim zdaniem Twoja opinia jest w tej materii trochę niewiarygodna zważywszy na to że go sprzedajesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja moge polecić nasz House of Wax - Magic Waffle, miałem okazję porównać z analogicznym produktem Megsa i ... i nie chcę robić kryptoreklamy, ale w kategorii cena/jakość zdecydowanie wygrywa.

Moim zdaniem Twoja opinia jest w tej materii trochę niewiarygodna zważywszy na to że go sprzedajesz ;)

 

 

Napisałem także: "Nie twierdzę że Megs jest zły, ale jego cena nie do końca jest wypadkową jakości, marketing kosztuje " :D

 

Oczywiście zgodzę się że ja,jako osoba zajmująca się produktami House of Wax, mogę być w oczach forumowiczów niewiarygodny. Z drugiej jednak strony jeżeli, ich nie wypróbujecie , nie ocenicie ich jakośći.

 

Z przyjemnością udostępnie jeden egzemplarz nieodpłatnie do testów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko na myśli to ,że sprzedawca danego produktu nie jest w stanie obiektywnie porównać go z innym, ponieważ ma interes w tym , żeby jego produkt wypadł lepiej.

Oczywiście zgodzę się że ja,jako osoba zajmująca się produktami House of Wax, mogę być w oczach forumowiczów niewiarygodny.
Niewiarygodny to trochę niefortunne określenie, miałem bardziej na myśli "nieobiektywny"
tzn ze recznik meguiars polecasz tak

bynajmniej

 

Do osuszania używam irchy syntetycznej produkowanej w holandii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma niepozorny szary kolor ale w dotyku jest milutki, widać też że jest strukturalny. Ma całkiem spory rozmiar i genialnie chłonie wodę, bez użycia ściągaczki szybko osuszyłem auto wraz z szybami. Wyżymałem parę razy dla lepszego efektu ale to nie jest dla mnie wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem rożne kombinacje i jeśli chodzi o wygodę i bezpieczeństwo

to przede wszystkim zrezygnowałem z irch syntetycznych i naturalnych - wg mnie ze względu na ich strukturę - jest bardzo duże prawdopodobieństwo przylegania np. piasku. Jest też kłopot z utrzymaniem ich w nienagannym stanie.

Od kilku miesięcy stosuję zestaw - silicon blade od Turtle plus mikrofibra (mam kilka do Megsa i kilka kupionych przy innych okazjach). 100% satysfakcji ;) Oczywiście uważać należy na czystość ściągaczki. Nie należy też używać siły, wszystko młotkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też kłopot z utrzymaniem ich w nienagannym stanie.

korzystam z naturalnej irchy , wg mnie bardzo dobrze się sprawuje,a utrzymanie jej w czystości ...no cóż po każdym myciu i wycieraniu piorę i płuczę :) tak samo podczas wycierania raz na jakiś czas przepłukuję :) i nie ma problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że ściągaczka rysuje lakier, szczególnie widoczne na czarnym, niezależnie jak bardzo dba się o jej czystość.

 

Dokładnie - mam czarny kolor i to samo zauważyłem dlatego unikam takiej ściągaczki - nie zawsze pojawiały się jakieś ślady, ale wystarczająco często zostawały mikroryski albo inne ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że ściągaczka rysuje lakier, szczególnie widoczne na czarnym, niezależnie jak bardzo dba się o jej czystość.

WashClub, rulez :D

oczywiście da się używać ściągaczki i nie porysować lakieru, ale to sztuka której nie mogą opanować nawet mnisi z tybetu.

Ręczniki jak na razie są niezastąpione.

No chyba, że ktoś ma dostęp do wichury na myjni 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.