Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

ja jestem zadowolony z Meg`sa Supreme Shine Microfiber , nie wiem jak dobry jest Water Magnet ale patrzac na cene to musi byc lepszy jeszcze :) heh , natomiast ta pierwsza zebrała , bez żadnego czekania aż ocieknie, wodę z Audi A8 gdzie to jest spore auto , i myśle że spokojnie mogła by zebrać od razu potem z jeszcze z czegoś mniejszego , byłem poważnie zdziwiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem zadowolony z Meg`sa Supreme Shine Microfiber , nie wiem jak dobry jest Water Magnet ale patrzac na cene to musi byc lepszy jeszcze :) heh , natomiast ta pierwsza zebrała , bez żadnego czekania aż ocieknie, wodę z Audi A8 gdzie to jest spore auto , i myśle że spokojnie mogła by zebrać od razu potem z jeszcze z czegoś mniejszego , byłem poważnie zdziwiony

 

Używasz Meg's SSM do osuszania auta czy coś źle zrozumiałem ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Ja używam następujących ręczników - uszeregowałem od tych, które najlepiej mi się podobają do tych, które uważam za słabsze:

 

1. Remis:

 

Chemical Guys Miracle Dryer

Bardzo duży, wyjątkowo chłonny ręcznik. Wyjątkowo, wyjątkowo gruba mikrofibra - jest dwustronny, z jednej strony włosie dwukrotnie wyższe - używam najpierw, wtedy na prawdę nikłe szanse, że jakikolwiek pył, który moze zostać na karoserii lub nawiac po płukaniu porysuje lakier - wszystko wchłania mikrofibra. Bez wyżymania wystarcza na wytarcie połowy-do 3/4 mojego X5

 

Chemical Guys Monster Microfibre

Super-grube ściereczki. One na prawdę aż pożerają wodę - np. jak mamy pełno wody w szczelinie np. między zderzakiem a błotnikiem wystarczyło tylko kawałeczkiem z jednej strony przyłożyuć i autentycznie wszystko zostało wessane :!::shock:

 

Jedynym minusem to rozmiar - są wielkości takeij typowo mikrofibrowej czyli 40x40 cm a to trochę mało jak na ręcznik... :) za to mam trzy :)

 

Gdybym wiedział to bym pewnie kupił te ręczniki w wersji Big (40x60) :) i wówczas całkiem możliwe, że zdetronizowałyby Miracle Dryer :)

 

Minus obydwu liderów - niedostępne w Polsce :roll::?

 

2. Huge Waffle Towel

 

Jest OGROMNY (95x70cm) :) waflowy ręcznik microfibrowy, który chłonie wodę jak wściekły. Ma jeszcze takie kieszenie do wkładania rąk i niby lepszego operowania ręcznikiem, ale nie wiem, czy to coś daje...

 

Działa świetnie, w sumie praktycznie porównywalnie z Miracle Dryer, jednak nie tak spektakularnie żarłoczny na wodę jak MD + nie ma tych ekstra-długich włosów, które zabiorą każdy pyłek czyhający na mój lakier, ale poza tym spisuje się świetnie.

 

Minus tak jak w przypadku Chemical Guys - niedostępny w Polsce :roll::?

 

3. Meguiars Water Magnet

 

No to większość z Was zna - porządny ręcznik. W porównaniu do tych wyżej ma mniejszą chłonność i potem trzeba go (przynajmniej ja muszę) non stop wykręcać a i tak juz bardziej maże niż tę wodę zbiera. Ale w sumie dobry produkt, tylko trzeba na takie X5 to trzeba by ich z pięć, żeby je porządnie wysuszyć

 

4. Meguiars Microfiber Super Suede Drying Cloth (czyli to co obecnie zostało zastąpione przez Soft Touch Microfiber Drying Cloth

 

Tak jak w przypadku Water Magneta bardzo dobrze zbiera dopóki nie nasiąknie wówczas trzeba co moment wykręcać i właściwości wodochłonne wyraźnie siadają. Generalnie Water Magnet jakieś 10-15% lepszy :)

 

Tak jak piszą - faktycznie jest irchopodobny. Dobrze się spisuje do szyb. Może nawet lepiej niż Water Magnet.

 

WSZYSTKIE z powyższych są z mojego doświadczenia znacznie lepsze (bardziej efektywne i łatwiejsze w użyciu i konserwacji) niż wszelkie inne "wycieraczki" - ręczniki bawełniane, czy irchy naturalne itd. itp.

 

Ja jestem skrzywiony na punkcie ręczników - przez bardzo długi czas miałem jednego Watermagneta i osuszenie auta po myciu to była MORDĘGA i KOSZMAR :!: dla tego mam teraz mini-fiksację na punkcie ręczników i suszenia - i ciągle poszukuję tego idealnego ręcznika :)

 

No chyba, że ktoś ma dostęp do wichury na myjni 8-)

 

:)

 

A mi mówili, że rewelacyjnie się spisuje się ogrodowa dmuchawa do liści (i w ogóle jest to najlepsza i najbezpieczniejsza metoda suszenia samochodu - dotrze wszędzie i zero szans na rysy :)

 

W różnych marketach widziałem różne już od jakichś PLN120 - tylko gdzie to ustrojstwo potem trzymać, no i kurcze ciężkie, żeby tak latać wokół auta... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale SSM jest sporo tańsza niż Water Magnet czy inne cuda , więc mój post miał tylko na celu wyrażenie opinii że ja jestem zadowolony z takiego zastosowania , nadmieniając brak porównania z Water Magnet. Następnym razem gdy ktoś kto nie specjalnie jest fanem wydania większej kasy na ręcznik będzie chciał sie w takowy wyposażyć rozważy SSM. A to że u mnie działa no to co ja poradze że " nie do tego " :) Tak swoją drogą czasami można się zdziwić co niektóre proste rozwiązania mogą nam dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to że u mnie działa no to co ja poradze że " nie do tego " :) Tak swoją drogą czasami można się zdziwić co niektóre proste rozwiązania mogą nam dać.

 

Takiego zastosowania SSM jeszcze nie znałem :)

Najważniejsze, że się Tobie sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka krótka notka , Meguiar's Soft Buff Terry Towels - jeśli ktoś myśli o osuszaniu z wody tym samochodu to zdecydowanie nie polecam , dzis z ciekawosci przetestowalem takie zastosowanie - dramat . Gorzej mogło by być tylko wtedy gdyby te ręczniki produkowały wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ten użytkownik ma też jeszcze glinkę :) a co o niej myślicie ?

 

http://moto.allegro.pl/item747898074_gl ... achem.html

 

a co do tego Harly Wax ,aż mnie ochota na niego bierze z tego co czytam opinie o nim :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od użytkownika Temachem kupiłem sporo ściereczek z mikrofibry. Swego czasu były sprzedawane za grosze, 3szt za ok 5-6zł

Przydają się w sytuacjach, gdzie wysokiej jakości mikrofibra nie jest wymagana. Są trwałe i stosunkowo delikatne.

Transakcje z tym użytkownikiem wspominam bardzo dobrze - kultura, szybkość, dobre ceny, faktura, uczciwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
pawelszakal napisał/a:

Ja u niego bralem mikrofibre x5

a ktora MF brales? W tej chwili ma dwie wystawione (zolta i zielona) i zastanawiam sie czy jest jakakolwiek roznica poza cena.Chyba zadzwonie do niego w poniedizalek i podpytam.

ja zieloną dostałem gratis do zamówienia i biały ręczniczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomas napisał/a:

ja zieloną dostałem gratis do zamówienia i biały ręczniczek :)

Szczesciarz! :kox: A jakie wrazenia?

przyjemna w dotyku :) ale jest troszkę cienka :) mam mikrofibry z firmy Vileda seria Professional o takie dokładnie --> http://tnij.org/ehxz

i są o wiele lepsze, grubsze, bardziej mięsiste, lepiej mi się nimi pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem,wraz z innymi rzeczami, 3 ręczniki od Temachem i uważam że niczym

nie ustępują ręcznikowi megsa Water Magnet a są o połowę tańsze. Ręcznik megsa po kilkukrotnym użyciu i jednym praniu stał się sztywny i stracił chłonność :( - podobnie jak u metysa.

A tak nawiasem, kiedyś było pisane na forum o sposobach prania ręczników waflowych,

ale jakoś nie mogę znaleźć tych postów.

Macie jakieś swoje sprawdzone metody prania owych ręczników ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.