Skocz do zawartości

Czym wycierać do sucha ?


sq2jul

Rekomendowane odpowiedzi

wystarczy płukać je wodą destylowaną i powinno być OK. Wyjątkiem jest jednak Water Magnet z megsa :) .

Dla bardziej wymagających są płyny do prania mikrofibry, ale ja ich nie używam. W tej chwili mam 4 ręczniki nieużywane i jak te którymi wycieram przestają działać to przeznaczam je do "grubszych" zadań, a do wycierania aut biorę po prostu nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznik megsa po kilkukrotnym użyciu i jednym praniu stał się sztywny i stracił chłonność :( - podobnie jak u metysa.

 

Swój WM nie raz już prałem, ale ręcznie i tylko w mydle, ale delikatnie w niewielkiem temperaturze zamaczałem w proszku do prania i po 5 minutach delikatnie przepierałem - nie powinno się ich prać w pralce. Jakoś nie zauważyłem żeby stracił chłonność.

Jeżeli robi się z nimi coś nie tak jak określa producent to potem są efekty i złe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczniki od temachem widziałem dużo osób kupiło a sam przespałem.

 

Może ktoś się już podzieli recenzją?

Spisują się identycznie jak Water Magnet Megsa, a cena dużo korzystniejsza.

Generalnie, polecam :good:

Jedyna różnica to ciut szersze obszycie krawędzi niż w WM i sztywna metka-wieszak którą trzeba obciąć. Struktura "wafla", miekkość i wrażenia w dotyku są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie jestem po umyciu auta i pierwszym użyciu water wizard.

Rewelacja! Wysuszyłem całe auto bez wykręcenia. Może on wchłonąć naprawdę dużo wody.

A co do allegrowicza temachem to jest super. W niedzielę wieczorem zamówiłem i przelałem pieniądze a we wtorek już miałem ręcznik.

 

Żałuję tylko jednego ,że nie wziełem trzech to by jakurat wyszło na tyle co jeden u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej oczekuje u nas ręcznika Orange Babies Drying Towel . Czytam jego recenzje na zagr. forach o detailingu i opinie są wręcz rewelacyjne. Skutecznością bije na łeb osławionego już CG Miracle Drying Towel

 

Pozwolę sobie wkleić fragment recenzji z niemieckiego "Markus Fahrzeugpflege Forum"

Tutaj cały wątek

 

Porównanie grubości

od góry Orange Babies, Cobra Superplush Gold XL, CG Miracle

 

MD2.jpg

MD3.jpg

 

Porównanie wagi

OB

OBDTTROCKEN.jpg

274g

 

MD

CGMDTrocken.jpg

190g

 

Waga po maksymalnym wchłonięciu wody:

OB

GewichtOBVOLL.jpg

2566g

 

MD

GEWICHTMDLEER.jpg

1783g

 

Konkluzja

OB: Waga po max wchl. wody -Waga własna = 2566g - 274g = 2292 g wody

MD: Waga po max wchł wody - Waga własna = 1783g - 190g = 1593 g wody

 

OB saugt das 9,4 fache seines Gewichts an Wasser auf. (może ktoś pokusi się o tłumaczenie)

MD saugt das 8,4 fache seines Gewichts an Wasser auf.

OB chłonie 44 % więcej wody aniżeli MD albo

MD chłonie 30 % mniej wody aniżeli OB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens sie tak jarac ta chłonności chyba , że ktos wyciera busa. Ja po wytarciu Ibizy nie jestem w stanie nic wycisnąc z Blue Rippera. Więc mogę wytrzeć nawet 3 takie ibizy bez wykręcania. Chyba , że ktoś wyciera nie woskowane auto na którym stoi woda wtedy to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dostałem paczkę z temachemu. a wczoraj złożyłem zamówienie, więc super szybko.

ten ręcznik wo wycierania - nic szczególnego, moja szmata do podłogi ze stelli o wiele lepiej wyciera, i bardziej chłonna.

aplikatory- do wosku ok, gąbka obszyta mikrofibrą, niestety bardzo chłonne i dużo trzeba w nie wlać przed rozpoczęciem pracy (stosowałem wosk w płynie)

malutkie ręczniczki po 4 i 4,5 zł, chyba z tego najlepsze, szczególnie te droższe, lepiej chłonne od tego ręcznika :) cena super, tylko trzeba się pomęczyć aby dobrze metki odciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto podotykać i wypróbować "szmaty do podłóg" i inne z działu AGD w sklepach - chyba wszystkie teraz są mikrofibrowe i można dotknąć, sprawdzić czy nie pyli, jakie ma brzegi, metki itd - jak chłonie to już w domu, a również czegoś do podłogi używam i chłonie faktycznie niewiele gorzej o ile w ogóle , w por do waflowej mikrofibry temachem.

Co do metek to można oderwać jednym szybkim ruchem , przynajmniej z tych Temachem - nic nie zostaje i nie drapie.

Aplikator biały Temachem zastosowałem do AG SRP (i DC2 :) ) i nawet strasznie dużo nie pochłonął.

Mikrofibry niebieskie faktycznie grube i gęste! fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.