Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@paperson dobra ekspess mam juz pare dni wiec moge cos o nim napisac 

Fajny szybko sie nagrzewa szybko robi kawe temperature i aromat oraz intensywność juz sobie ustawilem. I powiem tak jak nigdy nie ciągnęło mnie do jakis cappuccino czy latte macchiato tak sie przekonałem i zacząłem sobie popijac wlasnie latte macchiato cala robote w tym robi wlasnie ten spieniacz mleka . Kawa jest delikatna w smaku no i spienione mleko daje jej to cos :P oczywiscie zwykla czarna tez jest duzo duzo lepsza nic taka z czajnika. Mysle ze teraz bedziemy próbować innych kaw i wybierzemy takie ziarna jakie odpowiadaja smakiem najbardziej. Wczoraj wpadli znajomi to zamiast siedziec w salonie to wszystcy staliśmy jak słupy przed ekspressem i sie przygladalismy jak parzy kawe:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=20419]paperson[/mention] dobra ekspess mam juz pare dni wiec moge cos o nim napisac 
Fajny szybko sie nagrzewa szybko robi kawe temperature i aromat oraz intensywność juz sobie ustawilem. I powiem tak jak nigdy nie ciągnęło mnie do jakis cappuccino czy latte macchiato tak sie przekonałem i zacząłem sobie popijac wlasnie latte macchiato cala robote w tym robi wlasnie ten spieniacz mleka . Kawa jest delikatna w smaku no i spienione mleko daje jej to cos oczywiscie zwykla czarna tez jest duzo duzo lepsza nic taka z czajnika. Mysle ze teraz bedziemy próbować innych kaw i wybierzemy takie ziarna jakie odpowiadaja smakiem najbardziej.
Hi hi.....
Mówiłem....
Ja też nie pijałem cappuccino i latte bo mi się nie chciało robić.
Tutaj to jest bajka, ekspres robi wszystko za ciebie. Od tego czasu codziennie rano latte :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. Miałem nivonę serii 6 bez rurki... Robiłem czarną, wlewalem mleko bo nie chciało mi się spieniać mleka...
Kupiłem serię 8 i jest całkowicie inna historia :)
Pianka na cappuccino wyśmienita oczywiście z odpowiednim mlekiem...
Latte robi świetne, doskonale uwidacznia warstwy mleko, kawa, pianka :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, głównie to Nivona się przewija tutaj, a macie ktoś styczność z DeLonghi? konkretnie by mnie interesował:

DeLonghi PrimaDonna Avant ESAM 6700 - warte to swojej ceny? (Nivona trochę drogo wychodzi, ponad 3k zbytnio nie chcę przekroczyć za pełen automat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2018 o 15:55, kskej napisał:

Panowie, głównie to Nivona się przewija tutaj, a macie ktoś styczność z DeLonghi? konkretnie by mnie interesował:

DeLonghi PrimaDonna Avant ESAM 6700 - warte to swojej ceny? (Nivona trochę drogo wychodzi, ponad 3k zbytnio nie chcę przekroczyć za pełen automat)

W połowie stycznia kupiłem ekspres DeLonghi ECAM 25.462.B Nie jest to seria ESAM, ale kawę wszelaką robi świetną. Prosty w obsłudze.  

A propos kawy, próbował ktoś kawki z MK Fresh? Kończy mi się Lavazza Qualita Rossa, więc może bym poeksperymentował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Na targu w Będzinie jest fajne stoisko z kawami z rożnych stron świata. Wypalają i mielą na miejscu.

Jakby ktoś chciał mogę zrobić zakupy ;) Ja bardzo lubię Nicarague :)

2018-02-03_09.16.50.jpg
2018-02-03_09.16.53.jpg
2018-02-03_09.16.56.jpg
2018-02-03_09.17.24.jpg
2018-02-03_09.17.28.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHOT To jak chcesz wydobyć pełnię aromatu kawy to polecam Aeropress, wyciąga pełnię smaku. Potem jest kalita, drip , french press. A kawiarka do kawy z mlekiem. W Bydzi jest świetna sklepo-kawiarnia PO CO, gdzie co rusz robią warsztaty lub cuppingi i można wszystkiego popróbowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.