Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

@KHOT no przesadziłeś :D  wiesz jak mnie zabolało to porównanie do szczot? :P Powiedziałbym, że automat to jak woskowanie auta, na którym nie przeprowadzono korekty. Niby ładnie, błyszczy ale to jednak nie to. I tak jak nawet najdroższy wosk na lakierze bez korekty nie będzie miał odpowiednie efektu, tak samo najdroższe ziarno z automatu dupy nie urwie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś opinie na temat ekspresów marki JURA ?? Rodzice właśnie taki zakupili i jak nigdy nie byłem fanem kawy, to zacząłem się zastanawiać nad kupnem takie właśnie ekspresu.

https://imageshack.com/a/img922/3557/yWZjCJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@KHOT to zes teraz dowalił :P porównałeś nas do Januszy detailingu :D hahaha nie no az tak zle z nami nie jest. Mysle ze ekspresy sa na podobnym poziomie w smaku co z kolby. Moze kiedys przejde na kolbowe kto wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@KHOTMysle ze ekspresy sa na podobnym poziomie w smaku co z kolby.

Oj mylisz się bardzo mocno. To tak jakbyś powiedział, że łycha to łycha, a czerwony jasio będzie smakował tak samo jak 25-letnia single malt, przecież oba tak samo kopią. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, KHOT napisał:

Oj mylisz się bardzo mocno.

moze i masz racje moze faktycznie roznica by była kolosalna. Chodz na ta chwile odpowiadało mi mielenie w młynku oraz zaparzanie jej woda z czajnika

 

na razie zamowiłem nivone (dotychczas nie miałem żadnego) wiec zobacze jak smakuje taka z ekspresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Byłem z Moja wczoraj po siecowkach tam nie ma nic z nivona itd same jakies simensy philipsy itd.

Natrafiliśmy na dystrybutora Nivona, Jura i innych topowych firm związanych z kawa (jakis sklep w miescie) nawet o nim nigdy nie wiedziałem

Pani opowiedziała, pokazała obsługę, zaprezentowała nam pare modeli ekspresów. Zrobiła w nich kawe dała popróbować i zdecydowaliśmy sie na model 758 i juz chcieliśmy brac ale brak miała na sklepie i dopiero na czwartek moze miec. Wiec klepła papier ze zamawia i czekam na telefon, lecz rano dała info ze braki sa na głównym magazynie i zaproponowała model 788 czyli troszkę nowszy w tej serii 7xx drozszy o nie całe 300 zł ale w zestawie jest termos na mleko(aluminiowy) oraz daje 2 kg jakies kawy i suma sumaru wzięliśmy w końcu tego 788 i jutro bedzie do odbioru

 

PS. A no i najważniejsze sklep jako dystrybutor daje 3 letnia zamiast 2 letniej gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ad.am tylko starzy wyjadacze z tamtego forum są Ą, Ę i obtują głównie za kolbą i młynkiem, kłócąc się niepotrzebnie między sobą :D. A wiara ludu chce po kolei: wpierw spróbować na własnym języku smak z jakiegoś automatu, a potem zadecydować o kupnie kolby. Wchodząc na niektóre fora, tym bardziej doceniam panującą na KA fantastyczną atmosferę :good: Dbajmy o nią razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson dopiero liznałem czytanie,ale fakt-dowiedziałem sie,ze bez kolby poprzedzonej dobrym młynkiem nawet nie ma co pić :D

Fajnie sie jednak czyta np. o tym,jak ważny jest stopień zmielenia ziarna 

Niedługo sprobuje kawy z jakiejś palarni. Zobaczę czy poczuje różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dobra Panowie nivona 788 doszla. Szczeze mowiac 1 moje zaskoczenie jak wszedlem do domu. ..... jakie wielki karton rozpakowalem, ustawilem nalalem wody no i jednak duzy na 1 rzut oka ale po czasie juz raczej standard  przyzwyczaja sie czlowiek . Nasypałem kawe no i pierwsza próba. Espresso kurde bajka bede pil napewno bo smak jest bardzo dobry duzo duzo lepszy niz zwykla parzonka. Potem latte jak nie lubie takich wynalazków to stwierdzam ze bede pil, kawka pyszna krmowa z pianka. Jeszcze bede kombinowal z ustawieniami mlynka oraz sama moca kawy oraz stopniu parzenia. Prosty w obsłudze wszystko po Polsku. Cichy ze rano mozna uzywac jak reszta spi w pokojach. No i sam czas parzenia duzo krótszy  niz zagotowanie czajnika wody i czekanie az troszke ostygnie. Tutaj jak ktos lubi letnia to taka ma opcje do wybrania jak ktos lubi gorącą  to bedzie mial gorącą. No i bardzo mi sie podoba tacka ktora jest podgrzewana wiec mozna postawic kawe i tak szybko nie wystygnie.

20180125_212005-600x1067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@paperson dostalem 2 kg w gratisie wiec ma troche starczy ale juz bede sie rozgladał nad jakas nastepna dobra kawa.

 

Dodam jeszcze ze nawet jak bym kupil 646 to i tak smak espresso byl by pewnie taki sam . Wiec jak ktos pije w wiekszosci espresso to smialo brac i uzywac i cieszyc sie dobra kawka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, paperson napisał:

Chyba wieczorem też kawkę wypiłeś ;) Dziś jadę na testy automatów :)

ta piłem jeszcze cappuccino :D

no to miłych testów  :) daj znac co sadzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BiałyGTi gratuluję, nie będziesz żałował decyzji.
Do cappuccino i latte proponuję zestaw takich szklaneczek chyba, że macie inne ciekawe to chętnie zobaczę.
Ciekawe bo mają podwójne ścianki dzięki czemu trzymają dłużej temperaturę i robią wow na gościach :)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6812573069

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kolo100 napisał:

BiałyGTi gratuluję, nie będziesz żałował decyzji.
Do cappuccino i latte proponuję zestaw takich szklaneczek chyba, że macie inne ciekawe to chętnie zobaczę.
Ciekawe bo mają podwójne ścianki dzięki czemu trzymają dłużej temperaturę i robią wow na gościach :)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6812573069

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka
 

Fakt fajne, żona dostała takie szklanki na święta w prezencie;p Brakuje tylko filiżanek do kompletu

 

13 godzin temu, paperson napisał:

Chyba wieczorem też kawkę wypiłeś ;) Dziś jadę na testy automatów :)

Znajomy miesiąc temu kupił również swój pierwszy express to teraz pije po 6 kaw dziennie.... lol :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, zibi-M napisał:

Znajomy miesiąc temu kupił również swój pierwszy express to teraz pije po 6 kaw dziennie.... lol :D

To grubo hahah ja wczoraj wyjatkowo trzy . Dzisiaj juz standardowo rano i ok 16 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

To grubo hahah ja wczoraj wyjatkowo trzy . Dzisiaj juz standardowo rano i ok 16 

Nie wiem czy twoja Nivona ma statystyki/licznik, ale... jak sprawdzisz za jakiś czas, to dopiero zobaczysz jak spożycie kawy w gospodarstwie domowym poszło w górę :)

11 godzin temu, kolo100 napisał:

Do cappuccino i latte proponuję zestaw takich szklaneczek

Mam od tego sprzedawcy szklanki do latte (od środy). Są dość "spore" - jakbyś kufel piwa trzymał :) Pojemność w sam raz na latte. Wizualnie też git. Fajnie się kawka w nich prezentuje.

Tylko myk jeden jest. W opisie aukcji stoi info, że nie można myć w zmywarce. A jednak producent z P.R.C. twierdzi na opakowaniu co innego. Jak żyć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żyć żeby nie myć w zmywarce....
Ja myłem i ciśnienie wody spowodowało że dostała się do jednej z filiżanek... Do kosz niestety bo wysuszyć nie idzie między ściankami :(

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolo100 napisał:

Ja myłem i ciśnienie wody spowodowało że dostała się do jednej z filiżanek

Prędzej spodziewałbym się, że szklanka się posypie ze względu na temperaturę. Na rozszczelnienie bym nie wpadł.

Godzinę temu, kolo100 napisał:

Tak żyć żeby nie myć w zmywarce....

I tak też czynię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
50 minut temu, CoolBreeze napisał:

Prędzej spodziewałbym się, że szklanka się posypie ze względu na temperaturę.

I to jest dziwne bo kawa tez do zimnych nie należy, a jednak zmywarka potrafi zrobić kuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szklanki mają na spodzie zaklejoną dziurkę przez którą jak sądzę było wtłaczane powietrze...
Ciśnienie, nie temperatura wody spowodowała, że klej puścił i woda dostała się pomiędzy dwie warstwy szkła.
Szklanki same w sobie są świetne, jeśli chodzi o pojemność i ten wow, widać całą kawkę, przy latte 3 warstwy :).

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.