Skocz do zawartości

Kawa, Kawosze, Ekspresy Do Kawy


zibi-M

Rekomendowane odpowiedzi

Może się komuś przyda - zaryzykowałem zakup Melitta Solo.

 

Na plus:

-gabaryty

-jakość wykonania, minimalistyczny design (w wersji Pure Black)

-podgrzewanie filiżanek

-łatwość obsługi

-cena (obecnie 999PLN w promocji)

 

Jeśli chodzi o rzecz najważniejszą - kawę parzy... poprawną. Porównując do Nivony 530, którą używam na co dzień, jest bardziej płasko, mniej aromatycznie. Młynek pracuje też wyraźnie głośniej. Niemniej w tej cenie jest ok.

 

Suma summarum - zarówno Melitta Solo, jak i Nivona 530 zostają w tyle jeśli chodzi o smak espresso porównując do starej kolby DeLonghi. Lenistwo nie zawsze popłaca ;)

 

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lotek900 napisał:

Ja też wczoraj czyściłem blok mojej Nivony. Gdzieś wyczytałem że wystarczy woda go opłukać. Jak wy czyscicie blok? 

Normalnie, wyjmuję i opłukuję w całości zimną wodą pod kranem, wymywając palcami resztki fusów z zakamarków. Potem delikatnie przecieram ręcznikiem papierowym z zewnątrz i wkładam z powrotem do maszyny. Robię to zawsze wieczorem, żeby zdążył wyschnąć do rana (=nikt nie robił już sobie kawy w tym dniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał126 napisał:

Normalnie, wyjmuję i opłukuję w całości zimną wodą pod kranem, wymywając palcami resztki fusów z zakamarków. Potem delikatnie przecieram ręcznikiem papierowym z zewnątrz i wkładam z powrotem do maszyny. Robię to zawsze wieczorem, żeby zdążył wyschnąć do rana (=nikt nie robił już sobie kawy w tym dniu).

Czyli robię to dobrze,bo robię tak samo jak wy, z tym że ja zostawiam blok do wyschnięcia poza ekspresem i dopiero potem wkładam do środka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Kupiłem wczoraj kilka drobiazgów do ekspresu i naszła mnie pewna wątpliwość.

Mianowicie w poszukiwaniu doskonałego smaku kawy zakupiłem po raz pierwszy tabletki odtłuszczające. Przyczyna była trochę taka, jak stosowanie przeze mnie płukanek układu olejowego w zadbanych autach - profilaktyka, bo blok zaparzający i tak myję (patrz: powyższa dyskusja).

No i tak sobie wymyśliłem konserwację ekspresu:

1. Odkamienianie,
2. Płukanie układu czystą wodą,
3. Wyjęcie bloku, umycie pod bieżącą wodą, pozostawienie do wyschnięcia,
4. Smarowanie ruchomych elementów bloku smarem (zakupiłem również oryginalny smar Saeco),
5. Płukanie układu z resztek tłustych osadów przy pomocy rozpuszczonej tabletki.

Czy bardziej doświadczeni kawosze i serwisanci mają jakieś uwagi co do tej kolejności? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piotrek305 napisał:

Hej,  Ekspress do 3000 zł Nivona 789 to mój wybór. Polecacie czy moze coś innego ? 🙂

 

Po siemensie EQ7 wybrałem Jure E80, i zabawy z blokiem zaparzajacym mam z "bańki". Nigdy więcej nie kupię ekspresu, w którym trzeba się paprać z blokiem zaparzającym.

Polecam rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze kojarze to 769 rozni sie od 789 mniejszymi wyposazeniem dodatkowym. Osobiscie uzywam 769 jesli nic nie pomyliłem. Polecam choc zaznaczam, ze nie mam porownania z innymi producentami, poniewaz wszyscy moi znajomi czy rodzina rowniez korzystaja z ekspresow nivony.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niejednego automatu kawę piłem. I z każdego smak co najwyższej przeciętny. W sumie nawet nie rozpoznał bym czy to Saeco, Nivona czy najtańszy De longhi. Automat kojarzy mi się z podłej jakości kawą, zwietrzałą z marketowej półki. Sam posiadam w domu automat Jura oraz do pracy kupiłem sobie kolbowy Astoria i młynek. To co z kolbowego wyczaruję, nie jest w stanie osiągnąć żaden automat. Co prawda latte art nie zrobię, bo piję głównie espresso, ale nawet najsłabsze espresso jakie mi wyjdzie bije wszystkie szczyny z automatu na głowę. Niestety producenci automatów nie mogą pozwolić na to, aby skręcać młynek tak, by woda przelatująca przez ubitą kawę natrafiła na opór, gdzie osiąga się z 7g kawy 25ml naparu e 25s.
Każdy automat rozleciałby się w krótkim czasie.
Jedyny sensowny automat, to quickmill super cappuccino, który kupiłem używany za grosze. Sprzęt naprawdę solidnie zbudowany przez znanego włoskiego producenta kolbowców. Po zdjęciu blokady młynka udawało mi się uzyskać espresso. Długo jednak ekspres nie wytrzymał. Ciągle brakuje mi czasu by go zrealizować. Budowę ma ciekawą, po otwarciu drzwiczek można obejrzeć proces parzenia kawy w metalowej, solidnej grupie. Posiada bojler z wewnętrznym wymiennikiem ciepła, a nie termoblok jak w większości automatów. Stalowe płaskie żarna chyba 47mm.

Jura jest droga i droga w utrzymaniu, filtry, tabletki czyszczące, odkamieniające, oprócz tego co 2 lata powinno się ekspres odstawić do serwisu na przegląd.
Jeśli już decydujecie się na automaty, to przynajmniej sypcie świeżo paloną kawę z polskich palarni. Smak zdecydowanie poprawi się. Od lat zaopatruję się w łódzkiej palarni eurocafe.com.pl. I nie trzeba wydawać 100-150zł/kg za dobrą kawę. Tam już za 72zł/kg można świetną kawę nabyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PiterG napisał:

Jesli dobrze kojarze to 769 rozni sie od 789 mniejszymi wyposazeniem dodatkowym. Osobiscie uzywam 769 jesli nic nie pomyliłem. Polecam choc zaznaczam, ze nie mam porownania z innymi producentami, poniewaz wszyscy moi znajomi czy rodzina rowniez korzystaja z ekspresow nivony.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Długo ją masz ? zadowolony ? Znajomi nie narzekają ? zdarzały się jakieś awarie ? słyszałem, że części do niego są bardzo drogie, najlepszy stosunek ceny do jakości plus ceny części to serwisant mi powiedział, że De Longhi.. ale kusi Nivona 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gromog, widzę, że z niejednego ekspresu kawę piłeś, parafrazując przysłowie 😉 Będziesz zatem uprzejmy odpowiedzieć na moje pytania laika i może wrzucić swoje spostrzeżenia nt. konserwacji ekspresu? Z góry dziękuję! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek305 ja osobiscie uzywam jej jakies pol roku. Moi znajomi, rodzina znacznie dużej. Postawiłem na nivone ze wzgledu na jej opinie wsrod rodziny/znajomycj oraz posty z forum KA
W pracy przez jakis czas uzywalismy delonghi ale ten pojemnik na mleko, plus uzytkowanie to byla meczarnia. Mam tutaj na mysli czyszczenie tego pojemnika oraz jego elementow.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dlatego ja tez się bardzo przekonałem do Nivony i chyba padnie wybór na 789 😉 3 lata gwarancji tez robi swoje 🙂

Tez wlasnie nie chce czyścić tego pojemnika, a tu rurka do kartonu z mlekiem i jazda 🙂

Czyszczenie podobno tez w miarę przyjemne ? fajne, że jest nieduża, taka kompaktowa.. teraz w fajnych wersjach kolorystycznych 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=9345]Będziesz zatem uprzejmy odpowiedzieć na moje pytania laika i może wrzucić swoje spostrzeżenia nt. konserwacji ekspresu? Z góry dziękuję!


Myślę, że tabletka zbędna, ale jeśli już to ok, tylko smarowanie zostawił bym na koniec.
Odkamieniacz z czasem niszczy gumowe uszczelki ekspresu, lepiej byłoby stosować wodę miękką. Kiedyś do Jura kupowałem oryginalne filtry i nie trzeba było odkamieniać, tyle, że 50zł miesięcznie na filtry to sporo, przeszedłem więc na wodę z dzbanka Brita. Teraz leję wodę z Lidla, bo już nie szkoda ekspresu, a i odkamieniacz sypię nie dedykowany. Do kolbowca mam doprowadzoną wodę z filtra odwróconej osmozy i taką polecam, aby ekspres służył długo i bezawaryjnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gromog uzasadnisz dlaczego? Ekspresu jeszcze się nie dorobiłem, ale pokochałem metody alternatywne i tylko taka kawę pije. Dotychczas kupowałem wodę butelkowana, ale dużo osób poleca filtry Dafi/brita, oczywiście zwykle, a nie te z mg. Jutro pierwsze próby z dafi. Ciekawe czy zmieni trochę smak kawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.