Skocz do zawartości

DoDo Juice


sebba75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

15 czerwca mój samochód też tak odpychał wodę.

Wczoraj pojechałem spłukać samochód z kurzu i o kropelkach mogę zapomnieć :|

Co może być powodem? Przed woskiem samochód został umyty i odtłuszczony zmywaczem silikonowym - może tu jest błąd i powinienem użyć cleanera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już umyte też AngelWax FASTFOAM w stężeniu 30ml na 1,5l wody.

Tam gdzie kupowałem powiedziano mi, że piana nie jest agresywna dla wosku ale teraz już sam nie wiem :/

Umyję ręcznie w niedługim czasie ale jak się okaże, że nie kropelkuje to wosk do ponownego nakładania i pytanie co zrobić żeby trzymał się dłużej?

Woskowanie co 2-3 tygodnie to jakiś dramat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Było już umyte też AngelWax FASTFOAM w stężeniu 30ml na 1,5l wody.

Tam gdzie kupowałem powiedziano mi, że piana nie jest agresywna dla wosku ale teraz już sam nie wiem

dobrze ci powiedziano sam używałem tej piany i nie zauważyłem by zjadała wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak jak robiłem sobie ręcznie "poprawkę lakieru"

 

1./ Mycie

2./ TRIX

3./ Glinka

4./ Meguiars Ultimate Compound

5./ Odtłuszczenie

6./ Wosk

 

Po 2 miesiącach ( miesiąc samochód stał w miejscu ) umyłem, odtłuściłem zmywaczem silikonowym i nałożyłem wosk DoDo Orange Juice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio co dwa dni opłukuje demineralizowaną, i kropelkowanie dalej występuje, chociaż na dole i z tyłu juz zapycha sie, jtro rano będe mył ręcznie więc zobacze.

BTW Dodo do mocarzy nie należy, ale te 1,5msc powinien wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Dwa woski:

Dodo Juice - Bouncer 22

Dodo Juice - Bouncers Satsuma Rock Wax

na KA brak o nich nawet słowa, na DW są głównie dyskusje o cenie :) .

Czy ktoś może już zanabył któreś z tych cudów i może podzielić się doświadczeniami, nawet ogólnymi - cokolwiek :idea::)

 

Komuś udała się przetestować te woski :?:

znalazłem świetny test Bouncer's 22 na http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... p?t=249542

 

no i Zymolki Concours oraz Glasur :-]

Zaczynam się zastanawiać nad zakupem oraz czy nie zastąpić mojego PB Natty's Red właśnie jednym z tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cleaner DoDo Juice na próbę bo mam problem mianowicie posiadam wosk Meg's #16 i schodzi mi on całkiem szybko ( około 1mc ) ale pod koniec nie jest aż tak efektywnie ^^ już na dole zaczyna woda spływać "taflami" itd.

 

Do tej pory robiłem tak czyszczenie ( smoła + glinka + mycie itd ) potem suszenie flufflym i na to wosk. Nie użyłem jednak cleanera i myślę że to może być "-" za to używałem IPA.

W przypadku tego wosku mam się spodziewać różnicy przy zastosowaniu DoDo zamiast IPA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie Supernaturala Hybrid - jak jest z aplikacją i polerowaniem ? pytam bo zasłyszałem że jest średnio pod tym względem, tzn aplikacja ujdzie ale przy ścieraniu trzeba sie namachać a tego nie nawidze gdy wosk nie wpółpracuje, szukam czegoś co banalnie się poleruje. Pytanie drugie - co wziąć do czarnej perły - Hybrida czy Rain forest rub ? generalnie pominmy trwałość a skupmy się na wyglądzie, bo wiem że Hybrid poleży dłużej raczej. cleaner to DJ SN Micro

 

 

Supernatural kładłem na chemical guys wet mirror finish. Kładzie się przyjemnie, polerowanie to moment. Nie wiem jak na czarnym, bo to był zielony :) (wypadek przy pracy, bo pozostałe samochody i motocykle mam czarne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Niestety, nie uchowały mi się żadne sensowne zdjęcia, ale parę lat temu na Tigrę w tym kolorze kładłem Orange Crush (chyba jeden z moich ulubionych Dodo) i wygląd robił robotę :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc ;)

Czas potraktować mojego tygrysa jakimś "letnim" woskiem :good:

 

To ostatnie pytanie do tego wosku, mam cleaner Duraglossa #652. Lepiej kupić cleaner od DoDo żeby pasował do Crusha czy Duragloss też da radę? Nie będzie problemu z kupnem, ale jeżeli Duragloss też będzie pasował, to bez sensu kupować inny cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.