Skocz do zawartości

Programy lojalnościowe na stacjach paliw


Rekomendowane odpowiedzi

@Funky Witch Wtedy będzie więcej punktów, bo więcej paliwa będzie lane, więc będziesz mógł mieć kolejne i kolejne :D

Ja od siebie dodam, że u nas 2.0tdci na ropie z orlenu (mazowieckie, mała miejscowość) palił 7, a na ropie z bp (świętokrzyskie przy drodze krajowej) palił 6,7 i lepiej się zbierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje na Orlenie choć od kiedy leje PB do malucha i nie mam już gazolota palącego 12lpg to te punkty w nos mogę sobie wsadzić wolę na Lukoilu zatankować o 15gr na litrze taniej...
Za czasów jak smigałem na LPG to było tak:
LPG 4pkt/l
ON, 95 6pkt
verva 8pkt
Plus podwójne punkty za zatankowanie ponad 25l to szło coś nazbierać, i tak zawsze wymieniałem na paliwo bo nie robię aż tak duzych przebiegów żeby nakulać na coś sensownego (1500km miesięcznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mając Flote na swój z rabatem  8gr wychodzi porównywalnie albo najtaniej z pozostałych, taniej tylko markety. Statystycznie w miesiąc zbierało się 5000 + 1500 premii, z raz się udało 15000/mies.  Teraz pewnie będzie sporo mniej, a sama nowa apka jest tragiczna.  Kiedyś zacząłem zbierać punkty Payback na Bp, ale strasznie miernie to szło. Chociaż muszę przyznać że podobnie jak ktoś powyżej napisał, na paliwie/gazie z Bp jestem w stanie zrobić więcej Km i nie jest to efekt placebo. 

Fajne na Orlenie jest to, że pkt można sobie na wyżerkę wykorzystywać, nie tylko na Hot dogi. Na plus dla Lotosu czy Shella (drogo) na pewno nie działa to, że jest ich strasznie mało. W województwie wiem gdzie jest kilkanaście stacji Shella( nie wspominając o Lpg), Lotosa kojarzę może ze 3. Nawet z Lukoilem jest podobny problem..., a Orlen jest dosłownie wszędzie to i punkciki łatwiej zbierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam karty Orlen, Shell, Circle K, BP, Green zone.Zawsze warto to mieć.Po jakimś czasie coś się uzbiera.np. ostatnio z Orlena wyrwałem bon do Decatlonu na 50pln i dzieciaki szczęśliwe.

Z Shella idzie głównie na rabaty paliwowe.BP doładowanie telefonu mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrobiłem porównanie. W Vitay, Circle K, Shell normalnie za litr 95/ON jest 1pkt (nie liczę zakupów i kuponów oraz tankowań w soboty czy tam inne dni). 

Orlen potrzeba 13600pkt żeby mieć 60zł rabatu, ale trzeba zatankować za min 120zł żeby go wykorzystać, dodatkowo punkty za to tankowanie z kuponem nie dojdą nam do konta.

Circle K potrzeba 2500pkt żeby mieć 50zł rabatu bez wymagań ale też nie dostaniemy pkt za tankowanie 

Shell jest 12pkt za 12gr rabatu na litrze, czyli jeśli za 10L tankowania dostajemy 1,2zł rabatu za 120 pkt ale za 10L dostajemy jeszcze 10 pkt czyli łącznie 110pkt za 1,2zł. To potrzeba 5500pkt za 60zł rabatu.  

Z tego wychodzi że ignorując promocje i kupony oraz licząc że cena za litr jest taka sama na trzech stacjach to najlepiej za punkty wymienia się paliwo na Circle K. Wiem że w Orlenie jest dużo kuponów i promocji i szybciej można uzbierać pkt ale moim zdaniem jak ktoś tylko tankuje to i tak najlepiej wypada Circle K. Ewentualnie tankować tylko w soboty minimum 25L to wtedy na Shell dostajemy podwójnie punkty (ale nie wiem czy za litry powyżej 25 litra czy za całość) to potrzeba 2750pkt za 60zł. Ot tak z nudów takie cebulowe obliczenia  jak się mylę to mnie poprawcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gonzo27 napisał:

@Pepiko , na Shellu niezależnie od dnia tygodnia dostajesz punkty x2 (za całość) za tankowanie powyżej 25L, za paliwa premium w niedziele jest dodatkowy bonus i wychodzi x4, a za v-pover racing x8.

A to mój błąd, źle zrozumiałem. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak, jako rasowy cebulak, chyba mogę coś powiedzieć o rozmaitych programach lojalnościowych :lol:

Tankuję na stacjach trzech sieci - Shell, Statoil i BP, mniej więcej w takiej kolejności, jeśli chodzi o częstotliwość. Ktoś może powiedzieć, że głupio, ale niestety nie wszędzie są stacje jednej sieci, a takim freakiem, żeby specjalnie bić kilometry na stację konkretnej sieci, to ja nie jestem. Poza tym tak to wyszło: na Shellu - za V-Powera (do motocykla) oraz fakt, że są to najporządniejsze stacje w Polsce (w tym kontekście bardzo żałuję, że nie ma u nas OMV, bo to jedyne, jakie moim zdaniem ogólnie dorównują Shellowi i w Austrii tankuję tylko tam - może jak Moya się rozrośnie, to OMV pokusi się o przejęcie :D), na Statoilu za Diesla Arktycznego oraz fakt, że jest prawie obok domu moich dziadków, a na BP, bo w Tarnowskich Górach i okolicy jest ich najwięcej, o wiele więcej niż choćby Orlenów. Te trzy sieci budzą moje zaufanie, mniej więcej rozkminiłem schemat dostaw paliw tam, ich reżimy jakościowe i leję na nich gdziekolwiek jestem.

Shell: program ClubSmart - jeden punkt za litr zwykłego, dwa punkty za litr V-Powera 95 i Diesla, pięć punktów za litr V-Powera 100, po przekroczeniu 25 litrów punkty podwajają się, w niedzielę podwajają się punkty za V-Powera i łączy się to z tą promocją ilościową - znaczy to, że za 25 litrów V-Powera 100 w niedzielę można zgarnąć 500 punktów. :) Za V-Powera punkty wlatują jak głupie, za zwykłe - raczej powoli, chyba, że jest jakaś okresowa promocja. Katalog nagród raczej biedny. Mam nadzieję, że się to poprawi. Na plus - częste przeceny produktów o 50% - np. raz prawie wziąłem dziadkowi podkaszarkę Black&Decker, innym razem zaproponowałem mamie prodiż, ale wicie, rozumicie, oboje tacy skromni, że nie chcieli. :lol: Po roku nazbierałem na mały zestaw narzędzi Black&Decker - wożę sobie go w aucie i chwalę. Teraz nie wiem na co wydać, to zbieram nadal, może wiosną będzie jakaś fajna oferta. Ogólnie okazji do przycebulenia mało, ale jak są, to czadowe: np. raz były kobiece wtorki i jednego razu do punktów za min. 25 litrów (czyli tyle co litrów+drugie tyle) dokładali jeszcze 200 albo 250, już nie pamiętam. Zalałem te 25 i poszedłem do kasy, mówiąc, że w regulaminie nie było nic o płci uczestnika (prawda, bo sprawdziłem wcześniej). Chyba z 15 minut kłóciłem się z kasjerką o te punkty :lol: Na szczęście pusto było, bo wieczorem. Obdzwoniła Gliwice i Zabrze i rzeczywiście, jest coś takiego. Przyznała mi punkty i z ulgą się pożegnała, a ja do Sharana hyc - i wlałem jeszcze 40 litrów, za które już musiała przyznać mi bonusowe punkty. :lol: Dzięki temu ten zestaw Black&Decker miałem lekko 1,5 miesiąca wcześniej.

Statoil: był program Premium Club, potem to zmienili na Statoil Extra, a teraz Circle K Extra Club. Punkty Premium Club zostały przeniesione na konto Statoil Extra, a zmiana na Circle K Extra Club była już tylko kosmetyczna. Jeden punkt za litr zwykłego, dwa punkty za litr milesPLUS, cztery punkty za litr milesPLUS Diesel Arktyczny. Do tego promocje dla zarejestrowanych - np. zalej minimum 25 litrów w miesiącu, to dostaniesz 50 punktów dodatkowo. Jest to ograniczone ilościowo - chyba zawsze do trzykrotności ilości objętej promocją. Często też na koncie pojawiają się jakieś dodatkowe punkty z czapy, nie wiem za co, ale zawsze na początku miesiąca. Z czapy - bo bez ostrzeżenia, czasem nawet wtedy, gdy nie lałem na Statoilu w poprzednim miesiącu. :D Na plus - super bogaty katalog z nagrodami. Dużo całkiem porządnych rzeczy, np. odzieży sportowej. Jak się leje arktycznego, to punkty szybciutko lecą. Latem powoli. Jeszcze na nic nie wymieniałem. Przelicznik punktów na wartość nagród korzystniejszy niż na Shellu. Leję na Statoilu w sumie z doskoku, a już prawie mam na spoko cienką kurtkę za lekko 200 zł, po roku z hakiem, odkąd mam kartę. Moim zdaniem bardzo fajny program.

BP: Payback. Jaki jest, wiedzą prawie wszyscy. Odkąd nie ma Reala i Empika i nie robi się zbytnio zakupów w sieci, to punkty lecą praktycznie tylko za paliwo. Przelicznik litrów na punkty dość dziwny - trzy punkty za dwa litry zwykłego, nie wiem jak Ultimate, bo go w ogóle nie tankuję. Zdawałoby się, że program ma tragiczny przelicznik liczby punktów na wartość nagród, ale jest jeden warunek. Kupony (zarówno elektroniczne, jak i papierowe). Wtedy punkty wpadają jak dzikie. Czasem jest np. "zatankuj minimum 10 litrów, a oprócz punktów regulaminowych [czyli niebotycznych 15 w tym przypadku] dostaniesz dodatkowe 600 punktów". Katalog uboższy niż na Statoilu, ale bogatszy niż na Shellu. Teraz myślę wymienić punkty na latarki Energizera. W zasadzie to nie planowałem dalszej przygody z BP, ale z racji liczby stacji i odkąd odkryłem e-kupony, trochę się przeprosiłem. Oprócz promocji punktowych mieli np. nagrody za ułamek ceny rynkowej i tak po zalaniu 3x 25 litrów kupiłem dziewczynie perfumy DKNY za 119 zł zamiast 389 zł, które kosztowały w Sephorze.

Tyle chyba wystarczy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając te "karty" na punkty można mieć ich kilka żeby ładować na 1 konto? Wiecie o co mi chodzi, tak jak 1 konto i 2 karty do bankomatu :) Pytam bo mi się to nie opłaca z racji tankowania w pl kilka razy do roku i kupienia czegoś na stacji, ale jeśli można mieć kilka kart do 1 konta to mogę komuś przy okazji coś dobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Fredi88 napisał:

Czy mając te "karty" na punkty można mieć ich kilka żeby ładować na 1 konto? Wiecie o co mi chodzi, tak jak 1 konto i 2 karty do bankomatu :) Pytam bo mi się to nie opłaca z racji tankowania w pl kilka razy do roku i kupienia czegoś na stacji, ale jeśli można mieć kilka kart do 1 konta to mogę komuś przy okazji coś dobić ;)

Na Shellu i BP można mieć kilka (bodajże do 4) kart do jednego konta. Na Statoilu jako kartę na punkty rejestruje się kartę płatniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.