Skocz do zawartości

4detailer kwaśna piana i szampon :D


wifi944

Rekomendowane odpowiedzi

i co wy na to co pisze producent,ciekawe jak to będzie sie miało na prawde:D 

 Opis :D

Szampon został stworzony do regularnego mycia oraz serwisu pojazdów zabezpieczonych powłoką ceramiczną lub woskiem. Szampon posiada kwaśny odczyn pH, taki sam jak woski, co gwarantuje nienaruszanie ich struktury oraz wydłużenie trwałości. Użytkowanie tego preparatu gwarantuje uzyskanie dużo lepszych efektów podczas mycia niż w przypadku środków neutralnych, a jednocześnie jest o wiele bardziej bezpieczne w działaniu zastępując środki o odczynie zasadowym. Szampon cechują znakomite właściwości odtykające powłoki ceramiczne, co powoduje zwiększenie efektu hybrydowego. Kwaśny odczyn pH pozwala również na skuteczne okamienianie karoserii z tzw. „water spotów”. Szampon jest szczególnie polecamy osobom, które mają problem z twardą wodą, ponieważ użyte w pianie fosfoniany niwelują ten problem Produkt skoncentrowany. 25-30 ml szamponu dodaj do 10 litrów wody.

piana 

Preparat został stworzony do regularnego mycia oraz serwisu pojazdów zabezpieczonych powłoką ceramiczną lub woskiem. Piana posiada kwaśny odczyn pH, taki sam jak wosk, co gwarantuje nienaruszanie ich struktury oraz wydłużenie trwałości. Użytkowanie tego preparatu gwarantuje uzyskanie dużo lepszych efektów podczas mycia niż w przypadku środków neutralnych, a zarazem jest bardziej bezpieczna w działaniu zastępując kosmetyki o odczynie zasadowym. Piana ma właściwości odtykające powłoki ceramiczne, co powoduje zwiększenie efektu hybrydowego. Kwaśny odczyn pH pozwala również na skuteczne odkamienianie karoserii z tzw. „water spotów”. Pianę polecamy osobom, które mają problem z twardą wodą, ponieważ użyte w pianie fosfoniany niwelują ten problem ;)Zalecane rozcieńczenie od 1:5 do 1:10 dla pianownic PA oraz 1:250 do 1:350 dla pianownic ręcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę wypowiedzieć na temat piany, bo dostaliśmy ją na testy. Niestety nie mieliśmy okazji przetestować jej na aucie z woskiem, po prostu nie mieliśmy takiego "na stanie" :D Nie udało mi się uzyskać efektu "bitej śmietany" ( ale jak tak teraz myślę to mogła to być wina pianownicy, bo ADBL też jakoś jakby mniej się pienił :P ).
Co do samego działania to wg mnie sprawdza się dobrze. Ciekawostką jest to, że po użyciu tej piany i szamponu o neutralnym pH ( 4detailer Red Cherry Shampoo ) lakier staje się taki jakby żywszy, efekt trochę jakby przesmarować go jakimś QD. 
Osobiście byłem średnio nastawiony do tej firmy, ale po testach ich produktów ( iron który pachnie rzeżuchą :D ) mogę stwierdzić, że chłopaki zmierzają w dobrym kierunku :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jacus napisał:

Ja się mogę wypowiedzieć na temat piany, bo dostaliśmy ją na testy. Niestety nie mieliśmy okazji przetestować jej na aucie z woskiem, po prostu nie mieliśmy takiego "na stanie" :D Nie udało mi się uzyskać efektu "bitej śmietany" ( ale jak tak teraz myślę to mogła to być wina pianownicy, bo ADBL też jakoś jakby mniej się pienił :P ).
Co do samego działania to wg mnie sprawdza się dobrze. Ciekawostką jest to, że po użyciu tej piany i szamponu o neutralnym pH ( 4detailer Red Cherry Shampoo ) lakier staje się taki jakby żywszy, efekt trochę jakby przesmarować go jakimś QD. 
Osobiście byłem średnio nastawiony do tej firmy, ale po testach ich produktów ( iron który pachnie rzeżuchą :D ) mogę stwierdzić, że chłopaki zmierzają w dobrym kierunku :) 

 

muszę też coś kupić qd i szampon mega fdajny jak testowałem w kocku chłopaki z mojego miasta:D wiec musze ich wesprzeć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wifi944 napisał:

muszę też coś kupić qd i szampon mega fdajny jak testowałem w kocku chłopaki z mojego miasta:D wiec musze ich wesprzeć :D 

Do mnie trafił ten "pachnący" Iron, ale mamy też ich wosk, który można rozrobić i wychodzi z niego QD ( jakoś tak, nie było mnie na prezentacji produktów :D ). Płyn do czyszczenia i zabezpieczenia skór ( Leather Doctor ) wg mnie sprawdzi się do takiej "codziennej" pielęgnacji. Na trochę bardziej zabrudzonej skórze się nie sprawdził, aczkolwiek jak jeszcze nadarzy się okazja to trochę po testuje :P 
 

 

20 godzin temu, grabek246 napisał:

Ja dzis cos tam myłem ich piana. Bardzo fajny zapach, dobra, gesta piana która dlugo utrzymuje sie na lakierze. 

Jakiego stężenia użyłeś ? Udało Ci się uzyskać efekt " bitej śmietany :D " ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście otwierala sie firma autodetalingowa. Robili drzwi otwarte i 4detailer miał swoje stanowisko. Bylem, pogadalem z nimi. Mowili ze od pol roku rozwijaja się, a ich zaleta jest to ze wszystkie produkty sa biodegradowalne, czy jakos tak :D że nie maja z tylu na opakowaniu tych znakow ostrzegawczych, bo sa bezpieczne. 

Pytalem o nasze forum, to mówili ze jeszcze nie maja czasu się tym zająć, bo zależy im żeby wejść na rynek w pierwszej kolejności. 

Myślę, że ciekawy producent nam rośnie na polskim rynku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, david2888 napisał:

Pytalem o nasze forum, to mówili ze jeszcze nie maja czasu się tym zająć, bo zależy im żeby wejść na rynek w pierwszej kolejności. 

Też z nimi rozmawiałem ostatnio przy okazji testów ich nowego APC.

Mają być na forum oficjalnie wkrótce - przynajmniej info z pierwszej ręki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam info że sami robią i to już długo na tym pracują, ponieważ jeden z nich ma brata który montował u mnie w chacie alarm i tak pogadaliśmy sobie to mówił że długo chłopaki ogarniają to wszystko że tyle testowali z firmami autodetailngowymi z Legnicy np, a chłopaki znają się na rzeczy wystarczy zobaczyć olicars legnica a razem tworzyli kosmetyki :) wiec firma jak najbardziej robi swoje a nie rozlewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dodam filmik zrobiony na szybko.

Piana nakladana Pianownicą EPOCA Tec ale w fazie testów akurat 1 sztuka filcu. 

Na dwóch filcach fajnie sie pieni jest gesta, natomiast na jednym filcu słabo. Do sedna zmiekcza brud naprawde szybko, szkoda tylko ze opada strasznie szybko :sad:

https://www.youtube.com/watch?v=nSPQJJdgjO4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ktoś  więcej używał ta pianę. Od czasu do czasu traktuje auta kwaśnym szam po nem od RRC. Zastanawiam się czy ma sens do tej operacji dodać kwaśną pianę? Czy jak na jedno mycie to za dużo tego kwaśnego? Bo szampon  jest super i robi mega robotę  i co kilka myć  podczas procesu mycia neutralna podmieniam  na kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.