Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W cenie 30-40 zeta dostanę jakiś dobry ręcznik do osuszania? Jakiś czas temu kupiłem K2 Flossy i jest gorszy od zwykłego Fluffiego


Moje Auto Detailer pomarańczowy ręcznik twisted pile

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50x60 innej firmy i SUVa ogarniam, jednym da radę bez problemu. Zobaczysz co te ręczniki potrafią. Albo jak chcesz większy i trochę więcej wydać to King od Work Stuffa

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie za 45 zł jest 60x90. Jeszcze takie pytanie do Was bo macie większe doświadczenie. Fluffiego i Flossy mialem w rozmiarze 90x60 i Fluffy przy osuszaniu był ok w tym rozmiarze, natomiast Flossy strasznie gruby po złożeniu, przy wycieraniu było średnio wygodnie. Tak myślę że może lepsze/wygodniejsze byłyby 2-3 mniejsze ręczniki do osuszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten będzie chyba jaszcze grubszy, ale ja nie składam. Jak Ci wygodnie, ale nawet tym 40x40 dasz radę osuszyć całe auto. Jak chcesz, to weź dwa, ale na pewno trzech nie będziesz potrzebował do jednorazowego osuszenia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A co z tym K2 Flossy jest nie tak?

Na początku na lakierze zostawiał dużo włosków, ale po 5 praniach przestał. Natomiast Fluffy lepiej chłonie wodę, Flossy niby gruby, milutki, puszysty ale nie wyciera poprawnie, zawsze trzeba poprawiać. Jakoś słabo chłonie wodę. Prany od nowości w Kiurlab Mi-Wash. Dlatego muszę jakieś inne przeznaczenie dla niego znaleźć, a do osuszania kupić inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel23584 Osobiście, do osuszania, oprócz ręczników typu twisted pile, rewelacyjnie się u mnie sprawdza ten Fluffy niebieski z Moje Auto, swego czasu chodziły na All po niecałe 12zł sztuka, teraz około 14.

image.png.8a8ed443dfa2b6de95b7dcb841876bc5.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Fluffy był taki tylko chyba z WaxPro. 1200g/m2 kontra 450g/m2 to będzie zauważalna różnica przy osuszaniu? Co jakiś czas przy osuszaniu pryskam Sapphirem/FK425/CleanTech EasyOne. Czy jak nie wycieramy samej wody tylko z jakimś "siuwaksem" to splot czy gramatura ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 40x40 grubasek całe auto? As tak donsrodkamwode ciągnie?

U mnie 60x90 twister plus flufek czy coś mniejszego leci na popraweczki czy otwory drzwi/bagażnika. Jeszcze lepiej nie wymyśliłem.

Flossy grubas mi działa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Flossy jest taki sobie jeśli chodzi o zbieranie wody stary Fluffy lepiej sobie radzi ale on jest już przeznaczony na wnęki. Tak myślę żeby kupić 2-3 fibry 40x40 polecane wyżej i nimi działać, a Flossy przeznaczyć do czegoś innego, bo fakt faktem ręcznik milusi, puszysty ale z wodą jest trochę na bakier









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym usunąć z plastowych nakładek na nadkola Polytrol Owatrol. Niestety po dłuższej jeździe autostradą w ulewnym deszczu część tego środka została wymyta. Niestety po nałożeniu kolejnej warstwy widoczne są miejsca gdzie został wcześniej wymyty. Wiem, że jest do tego dedykowany środek Owatrol Dilunett, jednak najmniejsze opakowanie jakie można kupić to 1litr w cenie 75zł. Czy da się go usunąć jakimś innym tańszym środkiem? IPA i Green Star nie dały rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.